SITI I REAL U ČETVRTFINALU LŠ: Građani ubedljivi, Kraljevski klub se provukao

06.03.2024. 22:59
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Tamo su već PSŽ i Bajern.

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Građani su ubedljivo savladali danski Kopenhagen sa 3:1, dok su se Madriđani mučili sa Lajpcigom u meču koji je završen rezultatom 1:1, ali su zahvaljujući pobedi od 1:0 u prvoj utakmici prošli dalje.

POL GASKOJN SUROV: Sada sam tužan pijanacPol Gaskojn

POL GASKOJN SUROV: Sada sam tužan pijanac

MIROLJUBIVO U PRVOM MEČU OSMINE FINALA LE: Remi Sportinga i AtalanteFK Sporting

MIROLJUBIVO U PRVOM MEČU OSMINE FINALA LE: Remi Sportinga i Atalante

Izabranici Pepa Gvardiole su rutinski odradili posao u drugom meču, a mrežu rivala otključali su u 5. minutu kada je Akanđi pogodio za 1:0.

Već u 9. minutu Siti je preko Alvaresa duplirao prednost.  Kopenhagen je od tog trenutka zaigrao za bolje, a rezultat toga bio je postignuti gol u 29. minutu, strelac - Eljunusi.

Do kraja poluvremena četa Pepa Gvardiole uspela je da postigne još jedan pogodak, a u strelce se upisao Erling Haland.

Neizvesniji, ali ne tako atraktivan meč gledali smo u Madridu, gde je Real odigrao nerešeno (1:1), ali prošao dalje.

Nemački sastav je tokom prvih 45 minuta konstanto pretio, ali nije uspevao da pogodi. Vinisijus Žunior doneo je Kraljevskom klubu vođstvo u 65. minutu. Lajpcig se ni tada nije predavao, a stvari je na početak vratio Orban, koji je idealno reagovao na centaršut Rauma i savladao Lunina. Ipak, izbranici Marka Rozea nisu imali snage za preokret, pa je u narednu fazu otišao Real Madrid.

Sporan momenat dogodio se u 58. minutu, kada je došlo do dva duela za kratko vreme između Vinisijusa i Orbana. Lajpcig je pokretao novi napad, a na sredini terena su se sukobili Vinisijus i Orban. Vinisujus ga je prvo bezobrazno udario sa leđa, nakon čega se Orban pridigao sa trave, a Vinisijus ga je odgurnuo zbog čega se provukao samo sa žutim kartonom iako je možda zaslužio i oštriju kaznu.