13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

SITI ILI LIVERPUL? Klop je PREGRMEO teško gostovanje na NEVEROVATAN način (VIDEO)

04.05.2019. 22:56
Njukasl - Liverpul
Njukasl - Liverpul / Izvor: Reuters

I dalje traje jedna od najuzbudljivijih trka za titulu u istoriji ostrvskog fudbala.

Danas su na programu bile utakmice 37. kola Premijer lige, a najvažnija je bila poslednja u kojoj je na "Sent Džejms Parku" gostovao Liverpul. Gosti su teškom mukom slavili sa 3:2, golom Oriđija pet minuta pre kraja susreta i na taj način izvršili novi pritisak na Mančester Siti koji u ponedeljak dočekuje Lester.

SANKT PETERBURG SLAVI: Zenit je šampion Rusije, Bane Ivanović je podigao pehar (VIDEO)

OD SJAJA DO OČAJA: Navijači u Mitru pronašli krivca, časte ga najpogrdnijim UVREDAMA (FOTO)

PREMIJER LIGA: Drama u Bornmutu, Totenhem sve dalje od Lige šampiona (FOTO)

Veoma uzbudljiva i efikasna utakmica viđena je u Njukaslu. Liverpul je poveo posle samo 13 minuta igre, preko najboljeg igrača Premijer lige Virdžila Van Dajka. Poravnao je Atsu u 20. dok je Salah svojim 22. golom u Premijer ligi ponovo doveo Redse do prednosti. Salomon Rondon donosi Svrakama novo izjednačenje u 54. minutu. Od tada je krenula apsolutna ofanziva izabranika Jirgena Klopa koji nikako nisu uspevali da pronađu put do mreže golmana Dubravke. Odlučujući momenat desio se u 86. minutu kada je Belgijanac Oriđi dobio skok duel, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Njukasla i prevarila slovačkog čuvara mreže.

Pobedonosni gol Oriđija možete pogledati u videu.

U ostalim mečevima današnjeg programa, Totenhem je sa devet igrača završio meč u Bornmutu i minimalno izgubio. Vest Hem je na krilima Marka Arnautovića isprašio Sautempton (3:0), dok je Kristal Palas predvođen Lukom Milivojevićem gurnuo Kardif u Čempionšip pobedom u Velsu od 3:2. Vulvsi su na "Mulinijeu" savladali Fulam sa 1:0, a reprezentativac Srbije, Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta za londonski klub.