PRŠTALO NA ETIHADU: Siti je GAZDA Mančestera! Šampion SRUŠIO Matićev Junajted (VIDEO+FOTO)

11.11.2018. 19:23
Mančester siti
Mančester siti / Izvor: Reuters

Derbi 12. kola Premijer lige pripao braniocu titule.

Za šampiona ne postoje prepreke! Siti je u 159. derbiju Mančestera savladao i nadigrao Junajted na Etihadu rezultatom 3:1, u derbiju 12. kola, posle bolje igre tokom celog meča. Nijednog trenutka pobednik nije dolazio u pitanje, a četa Pepa Gvardiole je ovim trijumfom načinila korak bliže ka odbrani titule u Premijer ligi.

U ZEMLJU DA PROPADNE OD BLAMA: Inter je PAO u Bergamu, ali je igrač Atalante napravio PROMAŠAJ godine (VIDEO)

ZVANIČNO: Zna se da li se igra ISTORIJSKI Superklasiko (FOTO)

Siti je već u 12. minutu najavio sedmu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima. Crveni Đavoli su potpisali kapitulaciju, kada je Bernard Silva na "petercu" odlično proigrao prezimenjaka Davida Silvu, kome nije bilo teško da iz blizine pogodi mrežu nemoćnog De Hee - 1:0.

"GOREO" JE LESKOVAC: Zvezda pobedila Dinamo, a onda je usledila fešta (VIDEO)

Ništa se ni tada nije promenilo na terenu, kao ni posle drugog gola domaćina u 48. minutu, kada je Serhio Kun Aguero, na dodavanje Mareza duplirao prednost Građana. Iskosa sa desne strane Argenitnac je silovito šutirao i Španac je morao drugi put da vadi loptu iz mreže - 2:0.

Samo nekoliko trenutaka kasnije, Junajted se vratio u igru. Prethodno je Ederson nepropisno zaustavio Lukakua u šesnaestercu, a Marsijal hladnokrvno izveo penal i smanjio na 2:1.

Ipak, u finišu meča, Ilkan Gundongan ostao je sam pred De Heom posle centaršuta Bernara Silve, umakavši Matiću i štoperima Junajteda, pa mu nije bilo teško da otkloni sve dileme oko pobednika i postavi konačnih - 3:1.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za goste, ostavio je solidan utisak, međutim, greška kod trećeg pogotka učinila je da se poput ostalih saigrača uklopio se u loše izdanje kompletnog Murinjovog tima.

FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Reuters

DA LI JE JOKANOVIĆ ZAVRŠIO U FULAMU: Klopov Liverpul se iskupio za poraz od Zvezde (FOTO)

Najveće iznenađenje 12. kola priredio je Everton na Stamford Bridžu. Karamele su uspele da odole naletima Čelsija i ostanu neporažene, iako su Plavci uputili čak 14 šuteva ka golmanu Pikfordu.

Senzacija je mogla da se dogodi i na Emiratima, ali je Arsenal u finišu duela zahvaljujući Henriku Miktarijanu izbegao neuspeh i nastavio seriju od 10 mečeva bez poraza. Strelac za Vulvse bio je Ivan Kavaljero u 13. minutu.

U prvom meču dana, Liverpul je savladao Fulam i produžio krizu gostiju iz Londona (izveštaj pročitajte OVDE), a izjave posle tog duela možete da pročitate OVDE i OVDE.