NIKOLIĆ RAZMRDAO CRNO-BELE: Partizan u nastavku slomio Spartak i slavio u Subotici (VIDEO)

20.10.2023. 20:49 22:06
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić / Izvor: MN Press

Nova pobeda tima Igora Duljaja.

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju Spartaku u Subotici (3:0) u okviru 12. kola Mozzart bet Superlige.

SUPERLIGA SRBIJE: Sumina majstorija presudila Čukaričkom

DUEL BIVŠIH TRENERA ZVEZDE I PARTIZANA: Uzbudljivo u Dubaiju! Sve rešeno u finišu

Radoslav Batak otkrio Rusima zašto Srbi vole Putina

Crno-beli su pitanje pobednika rešili u drugom poluvremenu nakon ulaska Nemanje Nikolića koji je poptuno razbudio ekipu.

Što se tiče prvih 45 minuta, kao da je i jednima i drugima prerano stigla ova utakmica posle reprezentativne pauze. Gotovo da ništa nismo mogli da vidimo u prvih pola sata igre.

Partizan je imao inicijativu, ali sve sem periodičnih centaršuteva i pokušaja iz prekida bezposleni su bili defanzivci Spartaka.

Domaći su se opredelili na pokušaje iz kontre, ali ni oni nisu bili preterano opasni. Ćalasan je mogao da zapreti Jovanoviću, ali je njegov pas kroz peterac samo prošao kroz isti, a da niko od igrača i jedne i druge ekipe nije dodirnuo loptu.

Tek od 35. minuta su krenula uzbuđenja. Frenk Kanute je raspalio po lopti sa 20-tak metara, njegov udarac je završio na stativi. Samo dva minuta kasnije, Aranđel Stojković je umakao defanzivcima Spartaka, poslao pas u srce šesnaesterca, no intervenisao je Vulić i sprečio Saldanju da stigne do lopte.

Natho je u poslednjem minutu prvog poluvremena mogao do gola, ali se sjajnom paradom istakao Vulić.

MOZZART BET SUPERLIGA, ČETVRTO KOLO

Spartak - Partizan 0:3 (0:0)

Strelac: Marković 70, Zahid u 77, Saldanja 81

Sudija: Pavle Ilić

Spartak (5-4-1): Vulić - Tanasijević, Kerkez, Ćalasan, Vidaković - Bijelović, Todoroski, Tošeski, Đurasović, Stanojev - Ubiparip.

Partizan (4-3-3): Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Kanute (od 46. Nikolić), Belić, Natho (od 74. Šćekić) - Zahid, Kalulu (od 65. Severina), Saldanja.

U nastavku su crno-beli krenuli još silovitije. Trener Igor Duljaj je na teren poslao pomenutog, Nemanju Nikolića, a Partizan je mrežu zatresao u 64. minutu.

Zahid je uputio centaršut, Ilić zakačio loptu, pogodio stativu, da bi mu se ista odbila i on ju je sproveo u gol. Propisno su se izradovali gosti, ali je posle gledanja VAR tehnologije utvrđeno da je Ilić igrao rukom i pogodak je poništen.

No, šest minuta kasnije nije bilo dileme. Poveo je Partizan, strelac je bio kapiten Svetozar Marković. Natho je izveo korner, Nikolić "preglavavao", pravo do štopera crno-belih koji je raspalio po lopti i poslao je od prečke u gol.

Domaći su do poravnanja mogli posle tri minuta, Đurasović je volejom mogao do gola, Jovanović je nogama zaustavio njegov udarac. Partizan je posle tog promašaja Spartaka odmah zapretio iz kontre, ali se Severina spetljao pred Vulićem.

U 77. minutu gosti su došli i do drugog gola. Nemanja Nikolić je fenomenalno uposlio Zahida koji je posle jednog driblinga promenio rezultat.

I Mateuš Saldanja se upisao u strelce. Brazilac je zatresao mrežu domaćih u 81. minutu.

Do kraja duela nije bilo prilika i tim Igora Duljaja je došao do 28. boda i sada je na plus sedam u odnosu na, drugoplasiranu, Crvenu zvezdu koja ima meč manje.