SPEKTAKL NA ETIHADU: Kejn ŠOKIRAO Gvardiolu, ZAKUVALO se u vrhu

19.02.2022. 21:30
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters

Sjajan meč.

Fudbaleri Totenhema slavili su na gostovanju Mančester sitiju (3:2) u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 26. kola Premijer lige.

Dužnik plaća s kamatom za najveću kvotu na svetu

PREMIJER LIGA: Preokret Liverpula, UPORNI Ziješ obradovao Plavce

UEFA NEMA MILOSTI: Odbijena žalba Mančester sitija

Malo ko je davao ikakve šanse timu Antonija Kontea na Etihadu. Naročito, posle poraza od Vulverhemptona i Sautemptona u prethodna dva kola.

Međutim Pevci su sve demantovali, a da će do iznenađenja doći moglo se naslutiti već u četvrtom minutu, kada je Kuluševski na asistenciju Sona doneo gostima prednost. Građani su do izjedančenja stigli u 33. minutu. Na odbijenu loptu je naleteo Gundogana i poslao je u nebranjeni deo mreže.

U nastavku pravi spektakl. Totenhem na tačno sat vremena igre stiže do novog vođstva. Kombinacija Son-Kejn je ponovo proradila. Sjajan centaršut Korejca za napadača koji je imao lakši deo posla da pošalje loptu iza leđa Edersona sa nekih sedam metara.

Ekipa Pepa Gvardiole se nije predavala i do novog poravnanja je stigla u 92. minutu, sa bele tačke je bio priseban Rijad Marez. I taman kad su svi pomisli da će doći do podele bodova, šok.

Lopta na krilo za Kuluševskog, njegov centaršut pogađa Kejna u glavu i kapiten engleske reprezentacije donosi veliku pobedu svom timu.

Ovaj rezultat ide na ruku Liverpulu, koji bi u slučaju eventualne pobede u sredu (Lids) u zaostaloj utakmici prišao Mančester sitiju na samo tri boda.