SPEKTAKL NA STAMFORD BRIDŽU: Šampion Evrope bio na ivici AMBISA! Pulišić i Kovačić PONIŠTILI Salahovu LEPOTICU (VIDEO)

02.01.2022. 19:35
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters

Najzadovoljniji je Mančester Siti.

Kakav derbi – strašan derbi! Fenomenalnu utakmicu odigrali su Čelsi i Liverpul u Londonu, rezultat je bio najpravedniji 2:2 (2:2), ali je bilo svega što navijači i publika kraj malih ekrana tražili: od golova, šansi, uzbuđenja, efektnih poteza…

Na kraju, više razloga za zadovoljstvo imali su Plavci, obzirom da je Šampion Evrope gubio na Stamford Bridžu sa 0:2, ali su ekspresnim golovima uspeli da ostanu neporaženi i zadrže kakve-takve šanse za osvajanje titule u Premijer ligi.

KAO NA IGRICI: Ristić postigao fantastičan gol za Monpelje (VIDEO)

GROBARI SU OVO ČEKALI: Poznato da li Everton i Fejsa STIŽU u Partizan!

SRBI SRUŠILI KRALJA: Hetafe prekinuo DOMINACIJU Reala, Maksimović promašio ZICER (VIDEO)

Već u 5. minutu Liverpul je mogao do vođstva, Salah je odlično istrčao u kontri, primio loptu i šutirao, ali je Mendi sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Samo 120 kasnije nespretno je želeo da ispuca Aleksander-Arnold, izblokirao ga je Haverc, lopta se u šesnaestercu odbila Pulišiću koji je bio kao duh ispred Kelehera, koji se panterskom reakcijom bacio i padom u noge sprečio već viđen gol.

Ono što nije Salahu pošlo za nogom, ispravio je Mane već u sledećem napadu. Igrao se 9. minut: Šaloba je u želji da vrati Mendiju glavom katastrofalno intervenisao, Mane je prihvatio poklon, zaobišao nemoćnog golmana Čelsija i rutinski pogodio za vođstvo gostiju na Stamford Bridžu – 0:1.

Ponovo se Salah našao ispred Mendija u 22. minutu, opet je pogrešila odbrana Plavaca, ali je Senegalac još jednom fenomenalno reagovao i zaustavio šut Egipćanina koji je išao iza njegovih leđa.

Pravda je ispravljena tri minuta kasnije, a treća je bila sreća za kapitena egipatske reprezentacije. Posle sjajnog pasa Aleksandera-Arnolda, Mo Salah je protutnjao pored Markusa Alonsa i majstorskim udarcem iznenadio Mendija poslavši loptu u prvu stativu za – 0:2.

Uspeo je, ipak, Čelsi u finišu prvog poluvremena da smanji rezultatski zaostatak evrogolom Matea Kovačića. Slobodan udarac iskosa izveo je Alonso, loptu je ispred mreže Redsa glavom vratio Rudiger, ona se odbila do hrvatskog fudbalera, koji je majstorskim udarcem sa oko 17 metara uz pomoć stative savladao Kelehera. Čekala se iz VAR sobe odluka o mogućem ofsajdu, ali je posle korišćenja video tehnologije, prvobitna odluka sudije Entonija Tejlora ostala nepromenjena – 1:2.

Još se ni gledaoci nisu smirili od euforije i proslave gola, usledila je nova. Za samo tri minuta Plavci su istopili dva gola minusa, uahvaljujući Kristijanu Pulišiću koji je pobegao Hendersonu i unutar šesnaesterca silovitim udarcem zatresao mrežu za novo slavlje na tribinama – 2:2.

Prosto je neverovatno šta je Maunt propustio u četvrtom minuti sudijske nadoknade i već u sledećem ataku šampiona Evrope donese istorijski preokret u samo 300 sekundi! Sevnula je kontra domaćina, vezista Čelsija se našao u odličnoj poziciji i šutirao, ali je lopta zamalo prohujala pored Keleherove stative.

U nastavku su nastavile šanse da se smenjuju na obe strane. Jednu od boljih imao je Salah, na asistenciju Žote, koji je sa preko 20 metara odlučio da lobuje Mendija, ali se Senegalac snašao i paradom na kraju ipak osujetio nameru Egipćanina.

Zablistao je Keleher u 63. minutu posle šuta američkog reprezentativca Kristijana Pulišića, koji je u padu poslao silovito loptu ka njegovom golu, ali je čuvar mreže Liverpula još bolje odreagovao i ostavio goste u igri.

Ipak, do kraja meča se rezultat nije promenio, pa su domaći igrači zadovoljniji napustili teren, jer su bili na ivici provalije.

Međutim, ukupni pobednik je Mančester Siti, kome ovakav ishod najviše ide na ruku, posle spektakularnog trijumfa u derbiju sa Arsenalom (2:1) i rezultatskog preokreta na Emiratima.

Sve najnovije vesti o Premijer ligi pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Olga Kalenčug, novinarka ukrajinskog Šahtjora.