SPEKTAKL U MADRIDU: Šest golova i REMI Sitija i Reala!

09.04.2024. 22:58
reAal
reAal / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su rezultatom 3:3 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Malo je reći da smo gledali još jedan spektakl u režiji ovih timova, Siti je poveo preko Silve, Real preokrenuo posle samo 12 minuta autogolom Dijaša i golom Rodriga, a onda su "građani" u nastavku u razmaku od pet minuta opet poveli magijama Fodena i Gvardiola, da bi Valverde postigao novi evrogol, treći večeras za konačnih 3:3.

Siti je poveo u Madridu već u drugom minutu, Bernardo Silva je iz slobodnjaka iznenadio Lunina, koji nije stigao da reaguje i zaustavi udarac u prvi ugao.

Ali, Real je u razmaku od samo 10 minuta uspeo da preokrene. Prvo je u 12. minutu Kamavinga šutirao sa distance, lopta je zakačila Rubena Dijaša i prevarila Ortegu za 1:1.

Samo dva minuta kasnije, Real je preokrenuo, u jednom tipičnom kontra napadu, Vinisijus je izbacio Rodriga, koji je pobegao i uhvatio Ortegu u raskoraku i pogodio za 2:1.

Real je od tada potpuno neutralisao igru Sitija, koji nije mogao ozbiljnije da pripreti, naprotiv, Ridiger je stavio u džep Halanda, De Brujnea nije bilo da diriguje na sredini i Siti je u prvih 45 minuta delovao kao neka potpuno drugačija ekipa.

U drugom poluvremenu gledali smo očekivanu sliku - Siti je imao loptu i igrao na polovini Reala, ali su Madriđani taktički sjajno stajali i čekali šansu da napadnu iz kontri. U tome su uspeli kada je najpre šutirao Belingem iskosa sa leve strane pored gola, potom je iz slične situacije probao i Vinisijus, ali je gađao preko prečke.

Ali, neumoljivi Fil Foden je nastavio svoju neverovatnu formu. U 66. minutu je prihvatio jednu loptu od Stounsa i potom sa 20 metara raspalio po njoj i poslao je u same rašlje za 2:2!

Nova bomba usledila je samo pet minuta kasnije, ovaj put potpuno neočekivano, u režiji - Joška Gvardiola. Griliš mu je vratio jedan naizgled bezopasan pas, Hrvat se u prijemu namestio na slabiju desnu nogu i potom sa skoro 25 metara pogodio malu mrežu za 2:3!

Karlo Anćeloti je morao da krene na sve ili ništa, odmah je osvežio napad i vezni red, Modrić i Dijaz su zamenili Krosa i Rodriga i to je urodilo plodom. Real je krenuo nešto konkretnije u napad, u 79. akciju je poveo Modrić, koji je odigrao do Vinisijusa, ovaj pronašao Valverdea na desnoj strani, a Urugvajac volej udarcem probušio malu mrežu za 3:3.

Real je na krilima tog trećeg gola krenuo ofanzivnije ka golu Ortege, Anćeloti je uveo Hoselua kako bi probao da napadne centaršutevima, dok je Pep morao da izvede Fodena zbog povrede i uvede Alvareza.

Do kraja nije bilo promene rezultata, na kraju pravedan remi kao uvertira u novi spektakl za osam dana na "Etihadu".