SPEKTAKL U MANČESTERU: Moša! Siti počeo da slavi titulu, a onda je Pogba pokazao zašto vredi 100 miliona (VIDEO)

07.04.2018. 20:26
FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Reuters

Preokret Đavola koji se retko viđa.

Kakav meč, strašan meč. Kakav preokret. Kakav spektakl. Mančester Junajtet je uspeo da savlada Mančester Siti  sa 3:2 (0:2) i tako bar do sledeće utakmice odloži šampionsko slavlje večitog rivala.

SERIJA BEZ KRAJA: Mitar UTIŠAO Sove i novim golom doveo Fulam na korak od Premijer lige (VIDEO)

Posle blamaže i ubedljivog poraza u Liverpulu (0:3) u prvoj utakmici 1/4 finala Lige šampione, Građani su imali priliku da se konsoliduju, povrate samopouzdanje i pobedom protiv Đavola dođu do nedostižnih 19 bodova prednosti i pete šampionske titule i klupskoj istoriji.

BOMBARDER: Luka Milivojević postigao ČUDESAN gol iz SLOBODNJAKA i srušio REKORD! (VIDEO)

Posle samo posla sata igre ruke su im činilo se bile već na šampionskom peharu. Najpre je Vensan Kompani u 25. minutu matirao Davida de Heu za vođstvo, da bi se u 30. minutu Ilkaj Gundogan lepo okrenuo iskosa sa leve strane i pogodio dalji ugao za 2:0. Đavoli su bili u nokautu... Ima li boljeg dokaza od podatka da u prvih 45 minuta nisu uputili niejdan šut ka golu rivala.

Ipak, u drugom  poluvremenu usledio je retko viđeni preokret. Pol Pogba je za samo dva minuta pokazao zašto je plaćen čak 100 miliona evra. Francuski vezista je najpre u 53. minutu smanjio zaostatak, a onda nepuna dva minuta kasnije zatresao mrežu za 2:2 i šou u derbiju Mančestera.

I to nije bilo sve od "crvenih đavola", već je Kris Smoling umakao odbrani Sitija i na centaršut Aleksisa Sančeza iz prekida priredio veliki preokret - 2:3 od 69. minuta.

Naš reprezentativac Nemanja Matić odigrao je svij 90. minuta i bio jedan najboljih na terenu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.