ALEKSANDAR VELIKI! Srbija savladala Irsku na Piksijevom debiju, blistao tandem Mitrović-Tadić

24.03.2021. 19:48 01:26
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Drama u Beogradu pripala našem nacionalnom timu.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Republiku Irsku sa 3:2 (1:1) u prvom meču grupe "A" kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Orlovi su nakon lošeg prvog, odigrali fenomenalno drugo poluvreme i do trijumfa stigli najviše zahvaljujući tandemu Mitrović – Tadić.

KOMPJUTER PROTIV SRBIJE: Orlovi po "PROGNOZI" ne idu na Mundijal! Evo kojih 13 selekcija odlazi u Katar

JUVE GAZI STOGODIŠNJU TRADICIJU: Stranac novi kapiten Stare dame?

RONALDO I MITROVIĆ U PRVOM PLANU: UEFA najavila grupu "A" (VIDEO)

Orlovi su početak meča počeli u velikom grču, da li zbog velikih očekivanja nacije ili zbog novog selektora to nikada nećemo saznati. Irski fudbaleri su u Beograd došli sa jasnim ciljem, a to je da se u domovinu vrate sa bodom. Njihov plan je dobio na značaju u 18. minutu. Robinson je dobro centrirao sa leve strane, Braun nadskače Mladenovića i sa 6-7 metara matira Dmitrovića.

Uprkos vođstvu, gosti su nastivili u svom stilu, čvrsto i disciplinovano u defanzivi, Srbija nije imala gde da "probije". Uzalud je naša selekcije izvela šest kornera, sve je funkcionisalo sjajno u ostrvskoj selekciji, sve do 40. minuta. Mladenović je poslao dugu loptu ispred šesnaesterca gde Tadić odlično, glavom, upošljava Vlahovića koji rutinski matira Traversa.

Odlučno su srpski fudbaleri započeli drugo poluvreme, ali kako je vreme odmicalo ritam je značajno opao. Međutim, ključni detalj videli smo u 64. minutu. Mitrović i Maksimović su zamenili Račića i Đuričića, od tog momenta kreće rapsodija Piksijevih pulena. Samo četiri minutu bilo je potrebno Mitroviću da pokaže koliko znači našem nacionalnom timu. Napadač Fulama je sa 25 metara, na asistenciju Tadića maestralno lobovao nesrećnog Traversa. Usledila je velika radost na našem najvećem stadionu.

Popularni Mitrogol nije se zaustavio na tome, već je u 75. minutu, posle novog proigravanja Tadića, duplirao prednost Orlova. Aleksandar je demonstirao svoju fizičku superiornost fenomenalnim skokom između dvojice defanzivaca i tako duplirao prednost, a svoj "het-trik" asistencija upisao je dirigent srpskog tima Dušan Tadić.

Konačan rezultat na Marakani postavio je Kolins. Stefan Mitrović i golman Dmitrović se nisu najbolje sporazumeli, to je iskoristio Long koji je proigrao napadača Lutona. Iskusnom golgeteru nije bilo teško da pogodi prazan gol.

Srbija je upisala veoma važnu pobedu pred nastavak kvalifikacija. Orlovi već u subotu (20.45), na istom mestu, dočekuju prvog favorita grupe "A", reprezentaciju Portugala.

Kako je tekao meč, ali i golove sa istog možete pogledati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Srbija - Republika Irska 3:2.

90. minut
Igraće se još četiri minuta.
86. minut
GOOOL! Nesporazum Stefana Mitrovića i Marka Dmitrovića iskoristio je Long koji asistira Kolinsu. Drama se nastavlja!

82. minut
Jović je zamenio Vlahovića.
80. minut
Brejdi, Meklejn i Kolins menjaju Robinsona, Klarka i Brauna.
77. minut
Gudelj menja Tadića.

75. minut
GOOOL! Ponovo Mitrović! Tadić je odlično centrirao, a snažni napadač glavom trese mreču Iraca - 3:1.

68. minut
GOOOL! Mitrović fantastično! Aleksandar je lobovao Traversa sa 25 metara.
67. minut
Promene kod Irske. Long menja Konolija.

64. minut
Mitrović menja Đuričića, a Maksimović Račića. Srbija igra sa dva napadača!

63. minut
Milenković je raspalio sa 20-tak metara, lopta odlazi pored desne stative.
61. minut
Hendrik menja Mulumbija.
57. minut
Opasan napad Irske! Konoli je ubacio u šesaesterac - Gajić izbacuje u korner.

50. minut
Orlovi imaju inicijativu, rešeni su da stignu do trijumfa.

Promena u Srbiji!
Mladenović je ostao u svlačionici. Na terenu je Kostić.
DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Srbija - Republika Irska 1:1.

45. minut
Tadić je probao direktno iz kornera, mreža se zatresla, ali spoljna.

43. minut
Đuričić udarac sa nekoliko metara blokira Kolman, dobra prilika za vođstvo je otišla u nepovrat.
40. minut
GOOL! Fantastično je Tadić spustio glavom, a Vlahović rutinski matira Traversa.

38. minut
Loše, Piksijeva reprezentacija, za sada, izgleda zaista loše.
31. minut
Kelti su odlično organizovani u defanzivi, ne postoji "pukotina". Šejmus Kolman odlično komanduje poslednjom linijom.

23. minut
Srbija je izvela čak 6 kornera, prilično bezuspešno.
18. minut
GOOOL! Hladan tuš na Marakani! Robinson je dobro centrirao, a Alan Braun glavom, sa 6-7 metara, matira Dmitrovića.
17. minut
Očekivano na početku, prilično tvrda utakmica. Po svemu sudeći, Irska je u Beograd došla po bod.
12. minut
Domaći imaju inicijativu, međutim, konkretnih šansi nema. Napadi se uglavnom završavaju na nekoliko metara od šesnaesterca gostiju.

6. minut
Srbija je imala tri udarca iz ugla u 60 sekundi, bez većih uzbuđenja.
2. minut
Irska je izvela dva uzastopna kornera, ali uzbuđenja nije bilo.
UTAKMICA JE POČELA!

Dragan Stojković je odlučio da zaigra u istoj formaciji u kojoj su Orlovi igrali i kod prethodnog selektora Ljubiše Tumbakovića, iako je bilo nekih naznaka da će se preći na sistem 4-4-2.

Popularni Piksi se odlučio da u startnu postavu uvrsti nekoliko (polu)iznenađenja, a tu su i dvojica debitanata - Milan Gajić i Uroš Račić.