BARAŽ LIGE NACIJA: Srbija mogla i bolje da prođe u prvom meču

23.02.2024. 18:10
Srbija - Island
Srbija - Island / Izvor: MN Press

Revanš je 27. februara.

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno, 1:1, u Staroj Pazovi sa selekcijom Islanda u prvom meču baraža za plasman u Diviziju A lige nacija. Revanš je 27. februara u Islandu.

"Možda to bude naša šansa" Petrić optimista pred gostovanje Zvezdi Gordan Petrić

"Možda to bude naša šansa" Petrić optimista pred gostovanje Zvezdi

DEFINITIVNO NIŠTA OD ZVEZDE: Velika želja crveno-belih se vratila kući!Riči Larja

DEFINITIVNO NIŠTA OD ZVEZDE: Velika želja crveno-belih se vratila kući!

IZ VOŠE PORUČUJU: Mentalna priprema ključna za bolje rezultateFK Vojvodina

IZ VOŠE PORUČUJU: Mentalna priprema ključna za bolje rezultate

U 19. minutu Tijana Filipović je samo pomerila loptu iz kornera do Jelene Čanković i krenula ka napred, Čankovićeva je podigla loptu, Filipović sjajno pratila i postigla gol za Srbiju i vođstvo 1:0.

Ipak, samo pet minuta kasnije nakon neobjašnjivo smušene reakcije kapitena Violete Slović i Nevene Damjanović u gužvi ispred gola Srbije Islanđanke dolaze do izjednačenja. Gol je postigla Hlin Eriksdotir.

SRBIJA - ISLAND 1:1 (1:1)

STRELCI: Filipović 19. - Eriksdotir 24.

Sportski centar FSS u Staroj Pazovi.

Sudija: Eva Augustin (Poljska).

Crveni karton: Dina Blagojević 82. (Srbija)

Srbija: Kostić, Petrović (od 89. Matejić), Slović, Damjanović, Frajtović, Čanković, Blagojević, Milivojević, Poljak (od 89. Ilić), Damnjanović, Filipović (od 65. Mijatović).

Island: Ivasdotir, Gudr. Arnardotir, Vigosdotir, Sigurdardotir, Heidersdotir, Johansdotir, Vihjalmsodotir, Magnusdotir (od 58. Antonsdotir), S. Jonsdotir, H. Eriksdotir (od 69. Kristinsdotir), Zomers (od 58. Haldorsdotir).

U 82. minutu Dina Blagojević je dobila direktan crveni karton, možda i prestrogo, ali tako je sudija video. Inače, nije bilo VAR-a.