SUPERLIGA: Ne pomaže ni novi trener, TROJKA Vojvodine protiv Partizana (VIDEO)

07.08.2016. 20:54
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press

Crno-beli imaju dva poraza i jedan remi, a "stara dama" dva trijumfa iz isto toliko utakmica. Tokom utakmice sa tribina se čulo i "Uprava napolje".

Šok terapija, odnosno promena trenera nije uspela, pošto su fudbaleri Partizana u derbiju 3. kola Superlige Srbije izgubili od Vojvodine, i to sa 3:1. Marko Nikolić nije uspeo da posle tri treninga ukomponuje ekipu, dovoljno dobro da bi se suprotstavila Novosađanima koji su u Beograd došli na krilima plasmana u plej-of Lige Evrope (više pročitajte OVDE). Gosti iz "srpske Atine" su većinu svojih prilika iskoristili, a golove davali u pravim momentima (Meleg, Paločević i Trifunović) i na kraju potpuno zasluženo slavili. Počasni pogodak za domaćina dao je Valeri Božinov.

Tako, sada Vojvodina ima dva trijumfa iz dva meča, dok Partizan ima samo jedan bod posle tri utakmice. U narednom kolu, u sredu, Partizan će gostovati Javoru, a Vojvodina Napretku.

Nikolić je na početku meča "promešao karte", pošto je među startere uvrstio Gregora Balažica, Alena Stevanovića i Valerija Božinova, što njegov prethodnik Ivan Tomić nije radio. Kada je reč o Vojvodini, Nenad Lalatović je na teren izveo startere iz revanša kvalifikacija za Ligu Evrope, u kojima je eliminisan Dinamo Minsk.

I nije dobro počelo za domaćina, čija je odbrana kapitulirala u 6. minutu. Dejan Meleg se odlično snašao u kaznenom prostoru Partizana, uspeo da prebaci Bojana Šaranova. Ovaj efektan lob na žalost navijača crno-belih nije uspeo da zaustavi Alen Stevanović.

VOJVODINA VEĆ VODI: Meleg EKSPRESNO rastužio Humsku (VIDEO)

Samo nekoliko minuta kasnije, Božinov je mogao da vrati u život crno-bele, ali je njegov (odličan) šut završio na sastavnici prečke i stative. U međuvremenu nije bilo šansi ispred gola Kordića, ali je u 29. minutu usledio novi šok. Paločević je sa 18 metara savladao Šaranova, za velikih 2:0 u Humskoj, kao i za skandiranje "Uprava napolje".

VRUĆE U HUMSKOJ: Vojvodina duplirala prednost, ori se "UPRAVA NAPOLJE" (VIDEO)

Ubrzo su i Meleg i Nikola Trujić imali odlične prilike, ali bez realizacije. I na samom kraju poluvremena, Nemanja Mihajlović je pokušao iz "slobodnjaka", ali je za malo bio neprecizan. Odmah posle pauze, Nikolić je na teren uveo Sašu Ilića i Nikolu Đurđića (umesto Mihajlovića i Stevanovića), da bi već u 58. minutu iskoristio i poslednju izmenu. Umesto Evertona uveo je Leonarda, da bi u 63. minutu bugarski napadač vratio svoj tim u život. Samo dva minuta kasnije, Božinov je probao makazicama, ali bez uspeha.

Nekoliko minuta kasnije, Miloš Trifunović je imao priliku da stavi "tačku na i". Ipak, bivši napadač Crvene zvezde i nekoliko inostranih klubova se propisno obrukao. Zaobišao je Šaranova, ali i pogodio spoljni deo mreže. Lalatović je bio besan, a kako i ne bi. Pogledajte promašaj iskusnog napadača.

Ipak, nije mu trebalo mnogo da se iskupi.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, iako je Božinov imao izglednu priliku na kraju meča.

O ostalim rezultatima 3. kola Superlige više pročitajte OVDE

PARTIZAN - VOJVODINA 1:3 (0:2)

STRELCI: Božinov u 63. minutu - Meleg u 6, Paločević u 29. i Trifunović u 76. minutu

STADION: Partizana

SUDIJA: Milan Ilić (Ćuprija)

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Gogua, Balažic, Bogosavac, Everton (od 58. Leonardo), A. Stevanović (od 46. Đurđić), Brašanac, Mihajlović (od 46. minuta Ilić), Radović, Božinov.

VOJVODINA: Kordić, Miletić, Kovačević, Puškarić, Antić, Mićić, Paločević (od 66. Trifunović), Babić (od 66. Jovančić), Meleg (od 82. Zličić), Malbašić, Trujić.

OVO ĆE ZANIMATI NAVIJAČE VOJVODINE: Alkmar je dva puta vodio i na kraju... (FOTO)