SUPERLIGA: Zlatanović AUTOGOLOM Zvezdi obezbedio pobedu (VIDEO)

14.12.2016. 17:56
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Utakmica odigrana u Surdulici po veoma hladnom vremenu.

Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su titulu jesenjeg prvaka u Superligi Srbije. Ekipa Miodraga Božovića je pobedila Radnik sa 2:1, a pobedu gostima je (autogolom) doneo rezervista Igor Zlatanović, u 87. minutu. Poveli su Surduličani, preko Stefana Nikolića, a u 25. minutu je izjednačio Dušan Anđelković na 1:1. I onda, je posle brojnih prilika na obe strane, svom timu "presudio" Zlatanović. Sada superligaše očekuje zimska pauza. Treba reći i da je teren zbog zaleđenosti bio veoma težak za igru, a o tome su govorila oba trenera, Božović i Milorad Kosanović, posle meča.

Već u 3. minutu, crveno-beli su tražili penal, posle padanja Slavoljub Srnić u kaznenom prostoru Radnika. Sudija Danilo Grujić nije pokazao na belu tačku.

U 10. minutu, poveo je domaćin. Stefan Nikolić iskoristio je grešku Miloša Stojanovića, i savladao Nemanju Supića.

Radnik poveo protiv Zvezde, a šta je onda PROMAŠIO Orlandić (VIDEO)

Samo minut kasnije, Petar Orlandić nije iskoristio veliku priliku, tako da je ostalo 1:0 za domaćina. Tačnije golman Čančarević je odbranio. Prilično brzo izjednačili su gosti, posle penala. Posle jednog duela u kaznenom prostoru, pao je Srđan Plavšić. Grujić je tada pokazao na belu tačku, a Dušan Anđelković je uz pomoć stative doneo izjednačenje (50. u gol u sezoni za crveno-bele). Procenite da li je ovo bilo dovoljno za najstrožu kaznu.

Zvezda izjednačila iz PENALA, trener Radnika isključen zbog PROTESTA (VIDEO)

Zbog protesta, isključen je Milorad Kosanović, bivši trener Zvezde, a sada strateg Radnika. U nastavku meča, pokušavali su Damijen le Talek i Petar Orlandić, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena pokušao je i Plavšić. Lopta je završila u naručju golmana Čančarevića. Na poluvremenu nije bilo izmena, a u 46. minutu, Delije su na teren ubacile nekoliko baklji, tako da je meč u dva navrata na kratko prekidan. U drugoj situaciji, sudija se konsultovao sa delegatom. Ipak, meč je nastavljen.

U 51. minutu, sporna situacija je viđena na drugoj strani. Marko Petković je bio u duelu sa Lukom Merdovićem, ali tada nije bilo penala, prema proceni Grujića. I opet, procenite sami, da li je Grujić bio u pravu. Mada se s

Radnik je dobro otvorio i drugo poluvreme, a u 52. minutu Igor Mišan je sa desetak metara šutirao preko gola. Na drugoj strani, ponovo je u dobroj prilici bio Orlandić, ali je njegov pokušaj osujećen. U 59. minutu, Zvezda je opasno pripretila preko Plavšića (pogodio stativu), a zatim u popravnom bio neuspešan. U sledećem napadu, Supić je uspeo u poslednjem trenutku da uhvati loptu ispred Vukovića koji je sebi dao prejak pas. Odmah zatim uzvratila je Zvezda, ali Le Talek nije uspeo da iskoristi izglednu priliku. Novi napad crveno-belih nije doneo gol. Posle prodora sa leve strane, Gelor Kanga nije uspeo da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu.

Mogao je Radnik i u 77. minutu do novog vođstva, ali je šut glavom sa nekoliko metara Nikolića, na gol liniji uhvatio Supić. U 80. minutu, Miodrag Božović je konačno dao šansu Stefanu Iliću, koji je došao iz Spartaka. Teren je napustio Slavoljub Srnić. U 87. minutu, posle centaršuta sa leve strane, Anđelkovića, Zlatanović je ubacio loptu u svoju mrežu.

Mogao je i Radnik do boda, ali je Supić u poslednjem trenutku imao mnogo sreće, posle pokušaja Đorića. U strelce je mogao da se upiše i Sikimić, ali ke ispred njega intervenisao Milovanović.

ĆAO, NEMA VIŠE: Zvezdin stranac RAZDUŽIO opremu (FOTO)

RADNIK - CRVENA ZVEZDA 1:2

STRELCI: Nikolić u 10. - Anđelković u 25. iz penala, Zlatanović u 87. minut autogol

STADION: Radnika u Surdulici

SUDIJA: Danilo Grujić

RADNIK: Čančarević, Mladenović, Vuković, Đorić, Pejčić, Milovanović, Merdović (od 90. Nenadović), Mišan (od 66. Zlatanović), Nikolić, Milinković, Radović (od 70. Stanković).

CRVENA ZVEZDA: Supić, Petković, Stojanović (od 85. Račić), Fibel, Anđelković, Le Talek, Poletanović, Plavšić, Kanga, Srnić (od 80. Ilić), Orlandić (od 74. Sikimić).

SUPERLIGA: Čačanima derbi začelja, poleteli Zmajevi