SUPERLIGA: Đurđević za USPEŠAN Partizanov start (VIDEO+GALERIJA)

19.02.2017. 16:02
Uroš Đurđević
Uroš Đurđević / Izvor: MN Press

Utakmica odigrana na stadionu "Kralj Petar Prvi" na Banjici.

Utakmicom između Rada i Partizana zatvoreno je 22. kolo Superlige Srbije, a na stadionu "Kralj Petar Prvi" rezultat je bio 1:0 za goste. Jedini gol dao je Uroš Đurđević, u 55. minutu, za 16. trijumf u sezoni. Crno-beli su i dalje drugi sa 51 osvojenim bodom, dok je Rad na desetoj poziciji, sa 24 poena. U sledećem kolu, Partizan će biti domaćin Borcu, a Rad će gostovati Vojvodini.

PARTIZAN GOSTUJE RADU: Nikolić izostavio dvojicu, ali OFANZIVE neće faliti (SASTAVI)

U uvodnih desetak minuta nije bilo stoodstodnih prilika, ali je u 12. minutu ispred gola Filipa Kljajića bila velika gužva. Crno-beli su se ipak odbranili od opsade gola koja je potrajala 30-ak sekundi. Desetak minuta kasnije, Alen Stevanović je izgubio loptu na sredini terena, krenuo je Lutovac, došao do kaznenog prostora, ali mu je tamo oduzeta lopta. Do tada, i Partizan je imao prilike, ali ne tako dobre kao Rad. Tako je i u 23. minutu, opet Lutovac bio sam ispred Kljajića, ali ga je iz neposredne pogodio. Inače, svemu je prethodila greška Miletića koji je pokušao da doda loptu Kljajiću.

U 31. minutu, sporna situacija. Marko Janković je pao u kaznenom prostoru Rada, ali sudija Srđan Jovanović /opravdano) nije smatrao da je to za penal. A onda, samo minut kasnije mogao je i Partizan do vođstva. Pre toga, Maraš i golman Filipović se nisu razumeli, pa je igranje glavom moglo da bude kobno po domaćina. Ipak, tu loptu, Filipović krajnjim naporom je izbacio u korner.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih pretnji po gol Filipovića i Kljajića. U poslednjim trenucima prvog poluvremena pokušao je Lutovac, van kaznenog prostora, ali kao što je rečeno nije bilo opasnosti za Kljajića. Loptu je ispratio pogledom. Posle prilično "živog" početka drugog poluvremena, Partizan je došao do prednosti. Posle kornera Marka Jankovića, lopta je došla do Đurđevića koji je "punom" loptu poslao u gol, za desetu "recku" u sezoni.

PARTIZAN VODI: Đurđević, a ko bi drugi (VIDEO)

U 73. minutu Nikola Drinčić je pogodio stativu gola Filipa Kljajića, a ubrzo je Đurđević promašio "nepromašivo". Gol Rada je bio prazan, pošto je golman Filipović ispao iz igre, ali se Đurđević nije opet upisao u strelce. Posle promašaja, tražio je i penal.

Fudbaleri Rada su u 80. minutu tražili penal, posle gužve u kaznenom prostoru, ali bez uspeha. Ni tada Jovanović nije pokazao na belu tačku. U poslednjim trenucima meča, šansu je dobio i novajlija Leandre Tavamba, umesto Leonarda.

RAD - PARTIZAN 0:1

STRELCI: Đurđević u 55. minutu

STADION: "Kralj Petar Prvi" (Beograd)

SUDIJA: Srđan Jovanović

RAD: Filipović, Ljubinković, Maraš, Pajović, Radivojević, Drinčić, Ćulum (od 60. Dimitrijević), Lutovac, Denić, Rodić (od 72. Petrović), Đenić (od 60. Milošev).

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Janković (od 61. Mihajlović), Jevtović, Everton, Stevanović (od 85. Ilić), Leonardo (od 89. Tavamba), Đurđević.

SUPERLIGA: Odloženo u Gornjem Milanovcu, evo i ZBOG čega (FOTO)