CRNO-BELA DOMINACIJA NA ČAIRU: Partizan UBEDLJIV protiv Radničkog, PRORADIO i Sadik (VIDEO+FOTO)

28.09.2019. 15:30 17:13
Igrači Partizana
Igrači Partizana / Izvor: Foto: fkpartizan

Derbi meč desetog kola šampionata.

Fudbaleri Partizana deklasirali su niški Radnički na "Čairu" sa 4:1 (2:1) u sklopu desetog kola Superlige. Crno-beli su uspeli da preokrenu rezultat, posle pogotka Haskića sa bele tačke u 11. minutu, na krilima Sume i Sadika. Omaleni plejmejker je upisao gol i dve asistencije za gorostasnog napadača, a ovaj je pored dva pogotka propustio i par velikih šansi da trijumf gostiju učini još ubedljivijim.

Interesantno je da je glavni arbitar, Zoran Široki, dosudio dva penala već u prvih 25 minuta susreta, a osim najboljeg strelca Superlige iz prošle sezone precizan je bio i Natho. Partizan je prikazao bolju igru od kako su primili gol, a u drugom poluvremenu su stvorili dosta prilika iz polukontri i kontri kada su se Nišlije malo više otvorile.

Četa Sava Miloševića nastavila je pobedonosni niz u domaćem šampionatu, posle trijumfa u 161. Večitom derbiju i nad Javorom u Ivanjici sa po 2:0. Crno-bele očekuje novi izazov u drugom kolu grupne faze Lige Evrope, gde u četvrtak od 17 časova gostuju Astani u Kazahstanu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

U PARTIZANU NIJE DOBIO PRILIKU: Sada je postigao GOLČINU za TV špice! Prvi mu je ČESTITAO Ostoja (VIDEO)

NEMA KRAJA: Potpredsednik Partizana poslao novu PORUKU predsedniku Zvezde!

BOLNA ISPOVEST BIVŠEG TRENERA PARTIZANA: Moj otac je rukama zakopao roditelje i sestru

KRAJ UTAKMICE

90+3. minut
Meč je završen pobedom Partizana od 4:1.
90. minut
Sudija Široki je nadoknadio tri minuta.
88. minut
Miloradović menja Pantelića.
86. minut
Marković je propustio lepu šansu za goste, ostaje 4:1.
85. minut
Žuti karton i za Umara Sadika.

80. minut
Savo Milošević je napravio poslednju izmenu, Sumu je zamenio perspektivni Lazar Pavlović.
79. minut
Žuti karton za rezervistu Radničkog, Stevanovića.
78. minut
Odlična akcija Partizana. Marković je dugo vukao loptu po levom krilu, zatim je proigrao Sumu koji je još jedno asistirao Sadiku, a Nigerijac je mirno pogodio pored nemoćnog Petrovića za 1:4.
74. minut
Lazar Marković menja Zorana Tošića.
73. minut
Interesantno je da je Asano izborio tek prvi korner na meču za goste. Nakon centaršuta Sume pokušao je Šćekić, ali je lopta otišla pokraj gola.
65. minut
Zoran Široki je opomenuo i Uroševića.
60. minut
Veliku šansu je imao Partizan preko Asana, pa Sadika koji se ipak aktivirao iz ofsajda. Ujedno i prva izmena u redovima gostiju, Šćekić je ušao umesto Natha, a u redovima domaćih Mihajlović menja Melega.
57. minut
I Zoran Tošić je zaradio žuti karton.
56. minut
Suma je, posle asistencije, uspeo da postigne i gol nakon odličnog solo prodora kojim se ušetao pred gol Nišlija i preciznim šutem lako matirao Ptrovića za 1:3 na "Čairu".

54. minut
Izuzetno tvrda igra na startu drugog poluvremena koje protiče bez velikih prilika, uz nešto veći posed lopte Partizana.
49. minut
Prvu šansu u nastavku propustio je Sadik koji je zamalo zakasnio na centaršut sa desnog boka, pa je golman Petrović na vreme intrvenisao uhvativši loptu.
48. minut
Milorad Kosanović je odlučio da zameni "požutelog" Bondarenka umesto koga je ušao Stevanović.
46. minut
Početni udarac u drugom delu izveli su crno-beli.

2. poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut
Dejan Meleg je iz slobodnog udarca šutirao pored gola. Prvo poluvreme završeno je vođstvom gostiju od 2:1.
45. minut
Igraće se još minut nadkonade vremena. Natho je faulirao jednog igrača domaćih u blizini šesnaesterca.
39. minut
Asano je pobegao Todorovskom po levom boku ali je Nikola Petrović uspeo da intrveniše. Žuti karton je zaradio Natho.
35. minut
Nešto mirnija igra nakon vođstva crno-belih koji često pokušavaju dubinskim loptama u prostor za Umara Sadika iza odbrane Radničkog.
30. minut
Asistencija Sume u prazan prostor ka Sadiku koji se odlično snašao između nekoliko protivničkih igrača i uspeo je vrhom kopačke da "ćušne" loptu u malu mrežu - 1:2
25. minut
Sulaka je drugi igrač domaćih koji je zaslužio javnu opomenu.
23. minut
Natho poravnava iz penala - 1:1!
21. minut
Umar Sadik je iznudio jedanaesterac, pošto je srušen sa leđa prilikom prodora. Bondarenko je tom prilikom zaradio žuti karton.
19. minut
Stopostotnu priliku promašio je Suma, koji je sa par metara šutirao pored gola.
15. minut
Partizan je preuzeo inicijativu posle vođstva domaćih. Suma je imao polušansu, a trener Milošević se opravdano ljuti na svoje pulene zbog promašaja.
10. minut
Sudija Zoran Široki dosudio je penal za Radnički, posle igranja rukom Zdjelara. Haskić je bio siguran "sa kreča" za vođstvo domaćina od 1:0.
9. minut
Radnički je propustio veliku šansu, a nakon pokušaja Filipa Kneževića Stojković je uspeo da izbaci loptu u korner.
5. minut
Sadik je propustio prvu stopostotnu šansu na meču, ali je u situaciji jedan na jedan promašio gol.
1. minut
Početni udarac izveli su fudbaleri Radničkog. Izuzetno prijatno vreme za igru i odličan teren na "Čairu".

1. poluvreme

RADNIČKI (N) - PARTIZAN 1:4 (1:2)

STADION: Čair

SUDIJA: Zoran Široki

STRELCI: Haskić iz penala u 11. za Radnički i Natho u 23. iz penala, Sadik u 30, i 78, Suma u 56. za Partizan.

RADNIČKI: Petrović, Todorovski, Bondarenko (od 48. Stevanović), Đorđević, Ostojić, Sulaka, Meleg (od 60. Mihajlović), F. Knežević, Čumić, Pantelić (od 88. Miloradović), Haskić. Klupa: M. Knežević, Stevanović, Miloradović, Đilas, Jovanović, Mihajlović, Jirka. Trener: Milorad Kosanović.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natho (od 60. Šćekić), Tošić (od 74. Marković), Suma, Asano, Sadik. Klupa: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Lakčević, L. Pavlović, Marković. Trener: Savo Milošević.

MENI ON IZGLEDA JE**NO ODLIČNO! Zidana pitali o igraču VAN FORME, Francuz im BRUTALNO odbrusio (FOTO)

KAKVA BI TO BOMBA BILA: Superligaš ZVAO bivšeg igrača Milana! (VIDEO)

BOMBARDOVAO NAS JE! Srpski navijači ZVIŽDALI u Bersiju tokom minuta ćutanja Žaku Širaku... Terorista, terorista