SUPERLIGA: Pavkov pogodio, Zvezda OSVOJILA 29. TITULU (FOTO)

05.05.2019. 17:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Meč Iigran na stadionu ''Rajko Mitić''.

Crvena zvezda osvojila je 29. titulu šampiona Srbije i ujedno odbranila prošloseznosku krunu pošto je savladala na stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Mladosti iz Lučana sa 1:0 (0:0) i tako i matematički dva kola pre kraja okončala trku za titulu.

ZVEZDAŠI ĆE SE ODUŠEVITI: Stigao najveći LJUBIMAC Delija! Da li je OVO najava povratka na Marakanu (FOTO)

HAOS NA AUTOKOMANDI: Sukob Delija i Grobara! Intervenisala i policija!

NEVEROVATNO: Le Talek pevao ZVEZDINU pesmu, a sa njim je bio i veliki LJUBIMAC GROBARA (VIDEO)

Lučanci su bili daleko od podređenog položaja u Beogradu i u prvom poluvremenu su bili i bolji rival sa konkretnijim šansama koje nisu uspeli da iskoriste. U druom poluvremenu se Mladost malo povukla, dok je Zvezda promašila nekolik izglednih situacija. U 66. minutu je sudija Dragan Čolović svirao pomalo sumnjiv penal za Zvezdu, a šut Bena zaustavio je Rosić. Ipak, da titula bude proslavljena pobedom pobrinuo se sjajni Milan Pavkov koji je sa klupe ušao u igru u 61. minutu umesto Joveljića, da bi u 82. iskoristio asistenciju Gajića za veliko slavlje navijača crveno-belih.

Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde na stadionu ''Rajko Mitić'' dočekaće Mladost iz Lučana u 5. kolu plej-ofa Superliga Srbije. Ekipa Vladana Milojevića ima priliku da pobedom overi odbranu titule osvojenu prošle sezone, a navijači u već spremni za proslavu novog trofeja.

Posle prvog poraza u sezoni od Čukaričkog, crveno-beli su savladali u 160. večitom derbiju Partizan dok su u prošlom kolu bili bolji od Vojvodine. Mladost iz Lučana je posle serije od tri pobede u prošlom kolu poražena od Partizana, direktnog rivala za plasman na evropsku scenu u trci u kojoj je trnutno najbolje plasira Čukarički. Ukoliko bi Lučanci stigli do pozitivnog rezultata u Beogradu i dalje bi ostali u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

87. minut
Ristić menja Radivojevića u Mladosti.
84. minut
Bojić izlazi, a na teren umesto njega ulazi Odita.
82. minut
ZVEZDA VODI 1:0! PAVKOV. Jovančić je proigrao Gajića koji je odlično pronašao Pavkova koji je savladao Rosića.
81. minut
Odličnu šansu propušta Ben koji glavom šutira preko gola na asistenciju Jovančića.
80. minut
Izmene u oba tima. Gajić menja Jovičića u Zvezdi, a Jovanovića u Mladosti menja Pavlović.
77. minut
Posle kornera Zvezde pokušao je Pavkov glavom, ali odlično reaguje Rosić.
67. minut
Zvezda ostaje sa igračem manje pošto je Gobeljić dobio drugi žuti karton.
66. minut
Ben je promašio penal, tačnije Rosić mu je odbranio šut. Sudija je dosudio sumnjivu najstrožiju kaznu posle obaranja Pavkova.
61. minut
Milojević pravi dvostruku izmenu. Umesto Joveljića je ušao Pavkov, dok je Vukanovića zamenio Ivanić. Odmah potom, posle kornera imala je Zvezda odličnu šansu preko Rodića, ali je Rosić odbranio da bi pokušao i Jovančić, a njegov šut je neko od igrača Mladosti zakačio i lopta je otišla u korner. Posle još jednog kornera pokušao je Ivanić, ali nije bio precizan.
54. minut
Pokušao je Vukanović iskosa iz šesnaesterca, ali nije najbolje šutirao, lopta je završila pored gola.
49. minut
Marin je uputio nešto između šuta i centaršuta iz slobodnog udarca, ali je Rsić uhvatio loptu.

II POLUVREME

44. minut
Veoma loš pokušaj Savića sa 25 metara.
37. minut
I Jovičić je pokušao iz daljine, ali i on šutira pored gola.
36. minut
Mnogo uzbuđenja u završnici poluvremena. Probao je Marin sa 20 metara, ali je njegov šut otišao pored gola Mladosti.
34. minut
Još jedna odličan šansa za Bojića koji je na asistenciju Radivojevića šutirao sa pet metara, ali je Borjan uspeo da odbrani. Posle kornera je Radivojevć usamljen sa peterca poslao loptu visoko preko Borjanovog gola.
31. minut
Posle karambola u šesnaestercu Mladosti, pokušao je Vukanović da postigne gol, ali je njegov pokušaj završio pored gola.
30. minut
Posle kratkog zatišja, Mladost je ponovo zapretila, Bojović je sa 20 šutirao, ali lopta odlazi daleko pored gola Borjana.
22. minut
Samo minut kasnije Mladost je imala dve dobre prilike. Prvo je Bojić šutirao pored gola, da bi 30-ak sekudni kasnije šut Radivojevića odbranio Borjan.
21. minut
Gobeljić pokušao sa dvadesetak metara, Savić je probao da njegov šut skrene petom ka golu, ali je lopta prošla uz desnu stativu Rosićevog gola.
15. minut
Najbolja prilika za Zvezdu od početka utakmice. Marin je sjajno proigrao Joveljića koji je prevario Miloševića, ali nije uspeo da savlada Rosića koji je ostao da leži na zemlji po završetku akcije, ali je nastavio meč.
14. minut
Ben je uputio centaršut sa leve strane, ali je Rosić dobro reagovao i prekinuo Zvezdin napad.
11. minut
Mladost je imala priliku da napravi probleme Zvezdinoj odbrani, ali pokušaj ubacivanja iz slobodnog udarca nije bio dobar.
7. minut
Prvi udarac Zvezde. Pokušao je Ben sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.
6. minut
U uvodnim minutima nema mnogo uzbuđenja na terenu. Zvezda ima terensku inicijativu, ali za sada bez konkretne akcije.