Utorak 19. mar 2024.
Andrija Radulović

SUPERLIGA: Zvezda rutinski napravila dobru uvertiru za Kup Srbije (VIDEO)

Crveno-beli slavili sa 4:1.

Fubdaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Radnika iz Surdulice sa 4:1 (2:1) u 28. kolu Superlige Srbije i tako na najbolji način napravili uvertiru za utakmicu polufinala Kupa Srbije u sredu protiv Partizana na stadionu u Humskoj.

Gosti iz Surdulice nisu došli u Neograd sa belom zastavom. Posle nešto sporijeg početka bez pravih šansi, Radnik je krenuo nešto hrabrije što mu je doneo rezultat u 23. minutu kada je Makarić savladao Borjana, a pet minuta pre toga je sudija Jovan Šegrt propustio i da svira očigledan penal za Radnik posle starta Gajića. Međutim, šest minuta kasnije posle kornera koji je izveo Gavrić Pankov je doneo izjednačenje da bi u 38. minutu ponovo Gavrić izveo korner, ali je sada Babić pogodio i doneo vođstvo 2:1 što je bio rezultat na poluvremenu. Veći deo drugih 45 minuta nije bilo mnogo šansi, da bi u završnici pala još dva gola. Prvo je Simić srušen u kaznenom prostoru, a Šegrt pokazao na belu tačku da bi prvenac pogodio Radulović na debiju za seniorski tima u 85. minutu. U poslednjim trenucima meča Simić je iskoristio grešku odbrane Radnika i potvrdio pobedu Zvezde.

NEOČEKIVANO: Vraća se Ognjen Vranješ!

GALAKSI BRZO REAGOVAO: Kontraverzni napadač menja Kataija! (FOTO)

PRED POVRATKOM NA MARAKANU: Megatalenat se nameće Stankoviću (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde danas od 19 časova dočekuju na stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Radnika iz Surdulice i to će biti prvi meč crveno-belih pred svojim navijačima koji će moći da proslave osvajanje 31. titule šampiona Srbije koja je overena u gostima protiv Rada na Banjici bez prisustva publike.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković odlučio je da malo promeša karte, pošto će odmoriti neke igrače zbog toga što će Radnik crveno-belima biti generalna proba za polufinalni duel Kupa Srbije u kojem će osvajač titule gostovati u Humskoj Partizanu.

90. minut
4:1!!! Veljko Simić koristi grešku odbrane Radnika i stavlja tačku na ovaj meč, pošto je sudija Šegrt nekoliko trenutaka kasnije označio kraj utakmice.
85. minut
3:1!!! Zvezda je povećala vođstvo, a prvenac u debiju za seniore postigao je iz penala Andrija Radulović. Prethodno je Simić oboren u šesnaestercu, a sudija Jovan Šegrt pokazao je na belu tačku.
80. minut
Ubrzala je malo Zvezda igru, a Simić je imao priliku, ali je Kostić uspeo da mu skrati ugao i odbrani njegov šut.
76. minut
Vulić je pokušao sa 20 metara, ali je Kostć uspeo da odbrani.
73. minut
Nema šansi na stadionu ''Rajko Mitić'', opao je tempo meča.
60. minut
Četvrta izmena u Zvezdi, umesto Boaćija je u igru ušao Milan Pavkov.
56. minut
Početak drugog poluvremena obeležio je slab tempo bez prilika na obe strane.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Tri izmene u Crvenoj zvezdi, u igru su ušli Miloš Vulić, Miloš Degenek i Andrija Radulović umesto Nikolića, Konatara i Garsije. Odmah je Radulović pokušao da postigne gol, a lopta je prohujala pored desne stative gola Radnika.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
38. minut
2:1!!! Vodi Crvena zvezda. Ponovo je Gavrić izveo korner, a Babić je naleteo na loptu i donjim delom leđa pogodio mrežu Radnika.
30. minut
1:1!!! Izjedančenje. Pankov je bio precizan glavom posle kornera koji je izveo Gavrić.
24. minut
0:1!!1 Radnik vodi. Isplatio se trud Radniku koji je potpuno prebacio igru na Zvezdinu polovinu, a Makarić je postigao gol i doveo goste u vođstvo.
18. minut
Greška glavnog sudije Jovana Šegrta koji je posle starta Gajića propustio da dosudi jedanaesterac za Radnik.
14. minut
Za sada bez uzbuđenja, Gavrić je probao posle driblinga, ali je veoma loše šutirao.
5. minut
Prvi pokušaj Zvezde, glavom je Boaći želeo da postigne gol, ali je šutirao preko gola.