117.1527
109.2537

SUPERLIGA: Jevtović SPASIO Zvezdu (VIDEO)

10.11.2019. 14:08 17:13
Pred utakmicu šesnaestine finala Kupa Srbije između Trepče i Crvene zvezde, koja će biti odigrana u sredu, 9. oktobra, od 14 časova Zvezdin krilni napadač Milan Jevtović izneo je očekivanja pred taj duel.   Izuzetno mi je drago što ćemo imati priliku da i
Pred utakmicu šesnaestine finala Kupa Srbije između Trepče i Crvene zvezde, koja će biti odigrana u sredu, 9. oktobra, od 14 časova Zvezdin krilni napadač Milan Jevtović izneo je očekivanja pred taj duel.  Izuzetno mi je drago što ćemo imati priliku da i / Izvor: MN Press

Glavni sudija bio je Petar Piper.

Fudbaleri Javora i Crvene zvezde odigrali su nerešeno u utakmici 16. kola Superlige Srbije - 1:1. Poveo je domaćin u prvom poluvremenu golom Nikole Petkovića (deveti u sezoni), a u samoj završnici izjednačio je Milan Jevtović koji je šansu dobio u drugom poluvremenu. U veoma otvorenom meču u Ivanjici, bilo je mnogo prilika na obe strane, kao i spornih situacija (oba tima tražila penal), ali je glavni sudija Petar Piper pokazivao da se igra nastavi. Sada sledi reprezentativna pauza.

Gosti iz Beograda došli su u Ivanjicu posle poraza od Totenhema u Ligi šampiona, sa imperativom pobede, a šef struke Vladan Milojević od početka je šansu dao Mirku Ivaniću i Milanu Gajiću. Mogao je i da računa na Ričmonda Boaćija. Kao što je rečeno, Javor je bio potpuno ravnopravan protivnik koji je često pretio Milanu Borjanu, uglavnom preko kontranapada. I Zvezda je nekoliko puta ugrozila Đorđa Lazovića, pa su danas oba čuvara mreže bila na visini zadatka.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću domaćina od 1:0, a u nastavku igre šansu je dobio i Tomane. Tako je Milojević sve karte bacio na napad pošto je iz igre izašao Hoze Kanjas. Ubrzo je i Jevtović dobio priliku (umesto Ivanića), i ispostavilo se da je to bio pravi potez. Zvezdi je i poništen gol (Tomaneu), ali je ubrzo usledilo i izjednačenje. U poslednjem minutu sudijske nadoknade, Ben je bio "jedan na jedan" sa Lazovićem, ali je čuvar mreže domaćina odlično ušao u šut i sprečio potpuni preokret.

Lider na tabeli, Zvezda sada ima učinak 13-1-1, sa 40 bodova iz 15 mečeva. Javor je deseti sa 20 bodova iz 16 okršaja.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Javora domaćini su Crvenoj zvezdi u utakmici 16. kola Superlige Srbije, a razlika na tabeli između dva tima je prilična. Beogradski crveno-beli imaju 39 bodova iz 14 utakmica i na prvom su mestu. Na drugoj strani, domaćin je na desetom mestu sa 19 bodova iz 15 mečeva.

Gosti važe za velikog favorita, a uz to pobeda bi im značila s obzirom na poraz u Ligi šampiona od Totenhema. Posle ovog duela, sledi i kraća pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacija.

Dešavanja iz Ivanjice možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

ZVEZDA GOSTUJE JAVORU: Dobra vest za Milojevića, NAPADAČ je među starterima (FOTO)

KAKAV PRVENAC, SKINUO JE PAUČINU! Bivši igrač Zvezde postigao evrogol (VIDEO)

MOŽE I NA OVAJ NAČIN: Upoznajte Zvezdinu televiziju iz drugog ugla (VIDEO)

KRAJ UTAKMICE

90+5. minut
Ben sam na nekoliko metara ispred Lazovića koji ipak ulazi u šut i brani.
90+1. minut
Pankov umesto Gajića.
87. minut
GOL! Izjednačio je Jevtović! Pre toga Simić do Boaćija.
84. minut
Cuckić umesto Maričića.
82. minut
Vulić ispred gola, ali veoma neprecizan.
79. minut
Novi prekršaj za Zvezdu. Vulić sa 18 minuta. Preko gola.
77. minut
Tomane strelac. Ali poništen gol Zvezdi.

75. minut
Vulić oboren na ivici kaznenog. Slobodan udarac za Zvezdu. Ben izvodi, ali preko gola.
73. minut
Đerić umesto Dolmagića. Ovo je prva izmena u Javoru.
72. minut
Piščević glavom, ali pored gola.
70. minut
Milunović interveniše na dva metra od gol linije. Borjan je već bio savladan. Mogao je Javor do 2:0.
68. minut
Slobodan udarac za Bena. Preko gola. Izlazi Ivanić, ulazi Jevtović.
65. minut
Boaći pada u kaznenom prostoru posle duela sa golmanom Javora. Ostaje da leži na travi. Prilaze mu i ukazuju pomoć. Ipak ubrzo nastavlja meč.
62. minut
Piščević pokušava, ali brani Borjan.
56. minut
Korner za Zvezdu. Simić, ali opet izblokiran. U nastavku neuspešan i Ivanić.
52. minut
Sada i Ben pokušava sa distance. Ali je i on neprecizan.
50. minut
Vulić sa 18 metara. Preko gola.
46. minut
Umesto Kanjasa Tomane. Zvezda sa dva napadača.

POČINJE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut
Boaći trči posle pasa Milunovića, ulazi u kazneni, sa desetak metara šutira, ali pravo u Lazovića.

41. minut
Piščević šutira, ali metar pored gola.
38. minut
Borjanu na kraju ispada lopta. Ipak je hvata.
36. minut
Mrkaić snažno, ali Borjan brani. Golman Zvezde se ljuti na saigrače jer su dozvolili šut sa ivice kaznenog.
32. minut
Simić ka Gajiću u kaznenom prostoru, ali otklonjena opasnost ispred gola Lazovića.
30. minut
Ponovo preti Javor. Maričić po desnoj strani, ali izblokiran šut.
28. minut
Ben preko gola.
25. minut
GOL! Vodi Javor. Akcija po levoj strani. Mrkaić nalazi Petkovića kome nije teško da ubaci loptu iza leđa kapitena Zvezde Borjana.
22. minut
Ben centrira, Babić traži Boaćija u petercu, ali lopta ne dolazi do napadača Zvezde.
18. minut
Rodić, ali brani Lazović. Lopta stiže do Ivanića, ali je na gol liniji Amanović. Izgledna prilika odlazi u nepovrat. Nastavlja se pritisak Zvezde.
11. minut
Dolmagić pada posle duela sa Rodićem. Buni se kod sudije Pipera. Igra se nastavlja.

10. minut
Slobodnjak za Zvezdu. Vulić sa ivice kaznenog. Neprecizan je.
5. minut
Napad domaćina. Petković sa 15-ak metara, ali pogađa saigrača. Prilično opasna situacija. Ipak nema promene rezultata.
2. minut
Simić po levoj strani. Korner za Zvezdu. Otklonjena opasnost.

Počinje utakmica.

Možete da pogledate protokol. Kao što se vidi u timu Zvezde su ponovo i Srđan Babić i Mirko Ivanić. Spreman je i Ričmond Boaći za koga je postojala bojazan posle utakmice sa Totenhemom.

JAVOR - CRVENA ZVEZDA 1:1

STRELCI: Petković 25. - Jevtović 87.

STADION: Kraj Moravice (Ivanjica)

SUDIJA: Petar Piper

JAVOR: Lazović, Pavišić, Kolaković, Amanović, Jevremović, Dolmagić (od 73. Đerić), Kuveljić, Maričić, Piščević, Petković (od 90+3. Krnić), Mrkaić. Rezerve: Poledica, Filipović, Nikolić, Đerić, Krnić, Milošević, Cuckić. Trener: Bondžulić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić (od 90+1. Pankov), Milunović, Babić, Rodić, Vulić, Kanjas (od 46. Tomane), Ben, Ivanić (od 68. Jevtović), Simić, Boaći. Rezerve: Vasiljević, Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Jevtović, Tomane. Trener: Milojević.

SUPERLIGA SRBIJE, 16. kolo:

Subota:

Proleter - Radnički odloženo

Napredak - Čukarički 3:1

(Vukadinović 53.p, 64, Bjeloš 82. - Stojanović 85.)

TSC - Voždovac 2:2

(Milićević 2, Silađi 60. - Lasickas 5, Nikolić 76.p)

Javor - Crvena zvezda 1:1

(Petković 25. - Jevtović 87.)

Partizan - Inđija (16.30)

Pogledajte kako izgleda atletičarka Kadi Sanjia

TURKINJE STIŽU U BEOGRAD: Maja Miljković očekuje PODRŠKU publike na startu kvalifikacija

ASISTENCIJA, PA MAJSTORIJA: Brutalni Tadić za deset minuta SLOMIO Utreht (VIDEO)

ZVEZDA ČEKA IGOKEU: Gavrilović ne može da računa na trojicu

PRIJATELJSTVO SRBIJE I KINE: Dejan Tomašević i Jao Ming dogovorili intenzivniju saradnju dva saveza

PSIHOPATA ISKREN POSLE PORAZA: Dobio sam po pi**i, neću da kukam (FOTO)