SUPERLIGA: Marinova MAJSTORIJA za izjednačenje rekorda (VIDEO)

06.03.2019. 15:46
Marko Marin, Srđan Babić i Džonatan Kafu
Marko Marin, Srđan Babić i Džonatan Kafu / Izvor: MN Press
Glavni sudija bio je Miloš Đorđić.

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su prebrodili gostovanje u Lučanima. Ekipa Vladana Milojevića je protiv Mladosti koju vodi Nenad Milovanović u 25. kolu Superlige slavila sa 3:1 golovima El Fardu Bena (penal), Milana Pavkova i Marka Marina, dok je poraz ublažio Petar Bojić. Poveli su crveno-beli sa bele tačke početkom meča, zatim je Pavkov realizovao odličnu akciju saigrača pa je na poluvremenu bilo 2:0. U nastavku neizvesnost je vratio Bojić, ali je meč rešio majstorijom u 70. minutu, iz slobodnog udarca. Treba da se kaže i da je Milan Bojović propustio da sa bele tačke savlada Zorana Popovića. Tačnije, golman gostiju je odbranio.

Ovim trijumfom, Zvezda je izjednačila rekord generacija koju je vodio Slavoljub Muslin, sa 51 utakmicom bez poraza. Ako u subotu, crveno-beli pobede Zemun (danas sa Proleterom 0:0) biće to novi rekord.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Mladosti i Crvene zvezde igraju utakmicu 25. kola Superlige Srbije, a glavni sudija je Miloš Đorđić. Dešavanja iz Lučana možete uživo da pratite na portalu Srbija Danas

Podsetimo, crveno-beli ulaze u ovaj duel posle remija u 159. Večitom derbiju (1:1). Mladost je izgubila od Proletera sa 2:0.

ZVEZDA U NOVOJ FORMACIJI: Milojević svim silama napada Mladost (SASTAVI)

NE MOŽE SLAĐE: Tadić ponizio i Modrića (VIDEO)

TOK UTAKMICE

KRAJ

90+2. minut
Jirka do Joveljića, ali se ne snalazi u kaznenom. Ostaje 3:1.
90+1. minut
Ivanić i stativa.
88. minut
Umesto Bena Dejan Joveljić
86. minut
Umesto Marina Branko Jovičić
79. minut
Šansa za Pavkova u kaznenom prostoru, ali nema promene rezultata.
77. minut
Dobra akcija domaćina, Bojović slabo zahvata loptu glavom sa nekih pet metara, šutirao je pravo u Popovića.
76. minut
Ne uspeva Jirkin pokušaj makazicima. Nema promene rezultata.
70. minut
Marin se sprema da izvede slobodan udarac. Gol. Majstorija. Udarala je lopta u stative, ali je na kraju ušla u gol Rosića. Sada je 3:1 za Zvezdu.
61. minut
Ulazi Jirka. Boaći izlazi i nije baš zadovoljan. Kraći razgovor sa šefom Milojevićem po izlasku sa terena.
55. minut
Smanjuje domaćin na 2:1. Posle kornera, sa nekoliko metara savladan Popović. Strelac je Bojić koji sa nekoliko metara matira golmana gostiju.

Počinje drugo poluvreme

48. minut
Marin centrira iz slobodnog udarca. Umalo autogol.

POLUVREME

35. minut
Penal za Mladost. I ovom jedanaestercu će se pričati. Izvodi Bojović koji je skoro ušao u igru. Po sredini gola, Popović brani. Ostaje 2:0 za Zvezdu.
34. minut
Odličan pas Jovančića. Lopta dolazi do Boaćija. Napadač daje gol, ali je poništen zbog ofsajda. U Mladosti izmena, umesto Sinđića Bojović.
29. minut
Pavkov za 2:0.
27. minut
Marin sa leve strane iskosa. Na drugu stativu, ali Rosić hvata.
15. minut
Ben u jednu, Rosić u drugu stranu. Zvezda vodi sa 1:0.

14. minut
Stojković pada u kaznenom, posle duela sa Radivojevićem. Penal za Zvezdu. O ovom će se sigurno pričati.
10. minut
Pavkov sa desne strane, sa nekolilko metara. Brani golman Lučanaca
5. minut
Nastavlja se pritisak Zvezde.
1. minut
Boaći ulazi u kazneni prostor. Šutira, ali je lopta u gol autu

Očekuje se početak utakmice.

FK Mladost - FK Crvena zvezda

Poznate su i startne postave, a Zvezde igra sa dva špica Milanom Pavkovim i Ričmondom Boaćijem. Umesto Milana Borjana koji se povredio u derbiju sa Partizanom na golu je Zoran Popović.

MLADOST LUČANI - CRVENA ZVEZDA 1:3

STRELCI: Bojić 55.Ben 15.p, Pavkov 29, Marin 70.

STADION: Mladosti (Lučani)

SUDIJA: Miloš Đorđić (Beograd)

MLADOST: Rosić, Šatara, Sinđić (od 35. Bojović), Andrić, Leković, Pejović, Dimić, Tumbasević, Pavlović, Bojić, Radivojević. Klupa: Zečević, Jevremović, Markoski, Pešić, Ristić, Jovanović, Bojović. Trener: Milovanović.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Stojković, Milunović, Babić, Gajić, Ben (od 88. Joveljić), Jovančić, Ivanić, Marin (od 86. Jovančić), Boaći (od 61. Jirka), Pavkov. Klupa: Borjan, Savić, Jovičić, Vulić, Jirka, Joveljić, Vukanović. Trener: Milojević.