20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

SUPERLIGA: Napredak brzo poveo, Partizan brzo izjednačio, remi u Humskoj (VIDEO)

05.05.2018. 19:57
Đorđe Jovanović
Đorđe Jovanović / Izvor: MN Press

Crno-beli nisu uspeli ove sezone da savladaju Kruševljane.

Fudbaleri Partizana ove sezone ni iz trećeg puta nisu uspeli da savladaju Napredak. Crno-beli su u Humskoj odigrali nerešeno protiv Kruševljana 2:2, a na poluvremenu su imali i dva gola zaostatka. Ipak, zahvaljujući veteranu Saši Iliću i dvostruko mlađem Đorđu Jovanoviću koji je postigao dva gola, crno-beli uspeli su da izbore remi.

STIGAO ODGOVOR IZ KOMŠILUKA: Partizanu se neće NIMALO svideti! (FOTO)

NIJE POKAZAO BAŠ NIŠTA: Partizan hoće da PRODA Sumu! (FOTO)

Početak nije bio dobar za crno-bele u Humskoj. Posle mirnih uvodnih 10 minuta igre, Napredak je prvu priliku pretvorio u gol za vođstvo. Jese Sekidiki dobio je loptu na 30 metara od gola crno-belih, povukao napred i sa nekih 17 metara šutirao veoma precizno pod prečku nemoćnog Jovičića, a Napredak je od 12. minuta vodio sa 1:0.

Samo što je Partizan krenuo sa centra usledio je novi hladan tuš za navijče crno-belih. Boranijašević je dobro utrčao na desnu stranu odakle je ubacio loptu u šesnaesterac Partizana, a sa oko 11 metara je precizan bio Miloš Vulić za šokantnih 2:0 već u 13. minutu. Pokušavao je Partizan da se trgne posle drugog gola Napretka, imali su crno-beli i inicijativu, ali su izostale prave šanse. Jalovo je izgledao Partizan u Napadu, a jedini pravi pokušaj imao je Zoran Tošić iz slobodnog udarca koji je odbranio golamn napretka.

Morao je na poluvremenu nešto da promeni Miroslav Đukić koji je u igru ubacio Đorđa Ivanovića i Strahinju Jovanovića. Mnogo ofanzivniji bio je Partizan na startu drugog poluvremena, ali nije bilo pravih prilika sve do 59. minuta kada je veteran Saša Ilić proigrao Đorđa Jovanovića koji je bio precizan i smanji ona 2:1.

Osetili su u tim trenucima crno-beli da mogu do izjednačenja i to se dogodilo samo tri minuta kasnije. Ponovo je Saša Ilić dokazao koliko je značajan za ovaj tim Partizana pošto je još jednom odlično uposlio Jovanovića koji je savladao Nikolića za svoj drugi gol i izjednačenje 2:2 u 62. minutu.

Crno-beli su nastavili sa ofanzivom, ali nije bilo pravih šansi, dok je Vukanović u 74. imao dobru priliku za Napredak, ali je iz dobre pozicije promašio loptu. Sve je za crno-bele dodatno zakomplikovao Marko Jevtović koji je zbog drugog žutog kartona iskljućčen u 79. minutu, pa su crno-beli ostali sa igračem manje. Poslednjih 10 minuta meča bilo je prilično mirno i bez većih uzbuđenja, pa je rezultat ostao nepromenjen, a Partizan ove sezone nije uspeo da savlada Napredak.

PARTIZAN - NAPREDAK 2:2 (0:2)

Strelci: Đ. Jovanović u 59. i 62. za Partizan, Sekidika u 12. i Vulić u 13. za Napredak. Stadion: Partizana. Gledalaca: 2.000. Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad). Pomoćnici: Svetozar Živin (Novi Sad) i Darko Savović (Bačka Palanka).

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Pantić, Tošić (od 46. Ivanović), Ilić, Đ. Jovanović, Ožegović (od 46. S. Jovanović).

NAPREDAK: Petrović, Boranijašević, Kostić, Veškovac, Ostojić, Šljivić (od 54. Eskić), Vulić, Zec (od 54. Ivanović), Vukanović, Sekidika, Ne. Petrović.