SUPERLIGA: Zvezda ZAUSTAVLJENA u Kruševcu i to GOLČINOM u nadoknadi (VIDEO+FOTO)

01.10.2017. 16:49
Ričmond Boaći na meču sa Spartom iz Praga
Ričmond Boaći na meču sa Spartom iz Praga / Izvor: MN Press

Glavni sudija bio je Milorad Mažić.

U utakmici 12. kola Superlige Srbije između Napretka i Crvene zvezde slavio je domaćin. Prelep gol, u sudijskoj nadoknadi dao je Milan Mitrović za konačnih 1:0. Na taj način, prekinuta je serija ekipe Vladana Milojevića koja je upisala prvi poraz u seoni. Međutim i dalje prva na tabeli. Na drugoj strani, Kruševljani koje je nedavno preuzeo Milorad Kosanović su u sredini tabele sa 17 bodova. Takođe treba reći i da Zvezda ima meč manje.

U prvom poluvremenu nije bilo preterano zanimljivo. Pokušaja da se savladaju Petrović i Borjan je bilo, ali ne mnogo. Najbliži postizanju golu, bio je Pešić, ali je čuvar mreže Napretka odlično intervenisao. Imali su i Kruševljani prilike, a najbolju je propustio Alivodić. Uhvatio je volej, ali je lopta otišla visoko preko gola.

U nastavku meča, oba trenera i Kosanović i Vladan Milojević su menjali, a bilo je i više izglednih prilika. Blizu postizanja gola bili su Enver Alivodić, kao i Slavoljub Srnić, Nenad Milijaš, Mičel Donald... I kada se činilo da će meč biti završen bez pogodaka, Mitrović, nekadašnji igrač Partizana je fenomenalnim potezom rešio pitanje pobednika.

Sada sledi pauza u Superligi zbog obaveza reprezentacija.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Napretku u utakmici 12. kola Superlige Srbije, a dešavanja sa stadiona "Mladost" možete UŽIVO da pratite na Srbija Danas

SUPERLIGA: Posle pobede u Kelnu, Milojević je "promešao karte" (SASTAVI)

JOVANOVIĆ MEĐU FUDBALSKIM ZVERIMA PSŽ-A: Raspametila su me OVA dva igrača! (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

90+7. minut - Mitrović za 1:0 za Napredak. Veoma efektan gol

90+3. minut - Milijaš iz slobodnog udarca. Tik pored leve stative.

89. minut - Šutira Donald. Brani Petrović.

83. minut - Umesto Srnića Milijaš.

Žali se golman Petrović da su ga navijači Zvezde pogodili u glavu.

78. minut - Posle greške Gobeljića kontra Napretka. Šutira Alivodić, ali je udarac izblokiran. Korner za domaćina.

76. minut - Menja i Kosanović. Umesto Kasalice Simonović.

74. minut - Srnić pogađa prečku sa nekoliko metara.

73. minut - Boaći do Stojkovića, lopta dolazi do Radonjića. Pored gola.

66. minut - Umesto Rikardinja ulazi Boaći.

63. minut - Odlična prilika za Srnića. Na nekoliko metara ispred Petrovića, ali ne uspeva da stigne loptu. Tačnije, kači je, ali nedovoljno jako. Odlazi pored gola.

58. minut - Nova opasnost po gol Zvezde. Kasalica do Alivodića. Hvata volej, ali pored gola.

57. minut - Markoski ne može da nastavi. Posle faula Donalda izlazi iz igre. Na terenu je Džese.

53. minut - Snažno šutira Mitrović, ali preko gola Borjana.

52. minut - Donald ka Rikardinju iz slobodnog udarca. Rikardinjo pokušava glavom, ali preslabo.

48. minut - Vukanović šutira, ali pored gola.

Prekid zbog bakljade Delija, koje su na južnoj tribini stadiona "Mladost".

46. minut - Umesto Račića ulazi Krstičić. Prva izmena u utakmici.

Počinje drugo poluvreme.

Kraj ne baš zanimljivog prvog poluvremena.

Igraće se dva minuta nadoknade.

44. minut - Zbog prekršaja na sredini terena, kapiten Zvezde Donald dobija žuti karton.

41. minut - Slobodan udarac za Napredak. Urošević šutira, lopta ide u donji ugao. Borjan hvata.

37. minut - Prvi korner za Napredak. Otklonjena opasnost ispred gola Borjana.

Buni se trener Napretka, Kosanović.

34. minut - Pomoć se ukazuje Pešiću posle starta Veškovca. Donald pogađa živi zid.

19. minut - Srnić izvodi "slobodnjak". Pešić na nekoliko metara ispred Petrovića. Golman Napretka brani.

17. minut - Donald se sprema da izvede slobodan udarac. Nema šuta na gol. Akcija, ali lopta na kraju završava u rukama Petrovića.

11. minut - Radonjić u naletu, ulazi po levoj strani u kazneni prostor. Njegov šut je izblokiran.

5. minut - Vukanović trči ka golu Zvezde. Borjan ipak brži. Ispucava loptu.