SUPERLIGA SRBIJE: Partizan pred Večiti derbi stao u kruševačkom blatu (VIDEO)

10.12.2017. 13:38
Ognjen Ožegović
Ognjen Ožegović / Izvor: MN Press

Meč 21. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Napretka savladali su Partizan (2:1) u 21. kolu Superlige Srbije. Kruševljani su do pobede došli golovima Vukanovića i Đerića, dok je strelac za crno-bele bio Jevtović.

Đukić silovito kreće na Napredak (SASTAVI)

POD OZNAKOM EKSKLUZIVNO: Hvale se da pregovaraju sa NAJBOLJIM igračem Partizana (FOTO)

Klub iz Humske posle ovog poraza, ima trenutno šest bodova nedostatka u odnosu na lidera na tabeli Crvenu zvezdu, koja svoj meč igra od 16.30 časova.

Večiti rivali se sastaju u sredu (18) u derbiju.

Sva dešavanja, iz minuta u minut, možete da pratite na portalu Srbija Danas

KRAJ UTAKMICE.

95.minut - Alivodić je promašio prazan gol! Stojković je posle kornera ostao u šesnaestrecu domaćin i gol je bio prazan. Fudbaleri Napretka su tada krenuli u kontru, Alivodić je vodio loptu do šesnaestreca, šutirao, ali promašio.

93.minut - Grobari pevaju "Đukiću odlazi".

90.minut - Mažić je produžio utakmicu za pet minuta.

89.minut - Solomon je šutirao glavom Lopta je otišla preko gola.

88.minut - Milisavljević je oprobao udarac sa dvadesteka metara. Stojković je lako intervenisao.

80.minut - Greška jednog igrača Napretka, Ožegović je imao jedan na jedan sa golmanom domaćeg tima, ali je bio previše iskosa i više od kornera nije mogao da izvuče.

72.minut - Eskić je oprobao udarac sa dvadesetak metar. Lopta je otišla preko prečke.

70.minut - Opet je pokušao Ožegović, ali njegov udarac glavom je bio preslab. Golman Petrović je lako uhvatio loptu.

64.minut - Pokušao je Suma posle dodavanja Ožegovića, ali nije bio precizan.

60.minut - Crno-beli su smanjili vođstvo Napretka! Jevtović je bio precizan sa bele tačke.

59.minut - Penal za Partizan! Boranijašević je neoprezno startovao na Nemanji.G. Miletiću. Sudija Mažić nije imao dileme da pokaže na najstrožiju kaznu.

54.minut - Napredak vodi 2:0! Strelac pogotka je Đerić, na veoma dobru asisteniciju Boranijaševića.

49.minut - Velika prilika za Partizan! Suma je dodao Tavambi, a korpuletni špic je sa par metara od gola Napretka promašio čitav gol.

48 minut.- Prvi u nastavku preti Napredak. Đerić je bio najviši u skoku, ali je šutirao preko gola.

Počelo drugo poluvreme.

45. minut - Tavamba u kaznenom prostoru, lopta dolazi do Ožegovića. Šut, ali gola nema.

44. minut - Suma šutira sa desne strane, ali brani Petrović.

42. minut - Tavamba u prodoru, ispred njega stiže Petrović. Spas u poslednji čas.

37. minut - Alivodić u kaznenom prostoru gostiju. Veliki problemi za odbranu Partizana. Stojković brani odlično.

34. minut - Vodi Napredak sa 1:0. Strelac je Vukanović, posle odličnog prodora Boranijaševića.

31. minut - Novi pokušaj crno-belih. Nemanja R. Miletić snažno sa nekoliko metara, ali pored gola. Crno-beli za sada bliži vođstvu.

29. minut - Tavamba sa desne strane, ali ne koristi dobru priliku.

27. minut - Prekršaj nad Vulićevićem. Slobodan udarac za Partizan. Sa desne strane, loptu namešta Pantić. Nema veće opasnosti po gol Napretka. Ubrzo i korner za goste. Jevtović glavom, ali preko gola.

20. minut - Vukanović pokušava, ali mnogo okleva. U sledećem napadu Tavamba pada u kaznenom prostoru. Mažić pokazuje da se nastavi igra. I ovom detalju će se sigurno pričati.

18. minut - Meč se nastavlja.

Stojkovića opet gađaju.

Posle tri minuta pauze utakmica se nastavlja.

14. minut - Novi prekid. Grobari opet ubacuju baklje na teren.

12. minut - Radin šutira sa 17 metara. Pored gola Petrovića. Prvi pokušaj ka golu.

10. minut - Đerić zahvata loptu glavom, ali nedovoljno dobro i snažno. Otklonjena opasnost ispred gola Partizana.

5. minut - Teren je veoma loš. Partizan opseda kazneni prostor domaćina. Traži se Tavamba. Ipak, nema opasnosti po gol Petrovića.

I navijači Partizana ubacuju baklju na teren.

FRKA VEĆ NA STARTU: Stojketa u Kruševcu GAĐALI grudvama! (FOTO)

Meč ipak počinje, sa šest minuta zakašnjenja.

Utakmica ipak kasni. Navijači sa severne tribine gađaju grudvama golmana Partizana Vladimira Stojkovića. Sudija Mažić povlači ekipe sa terena. Nije uspeo ni apel Miladinovića.

Vreme je sunčano. Napredak u crvenoj, a Partizan u beloj opremi.

NAPREDAK - PARTIZAN 2:1

STRELCI: Vukanović 34, Đerić 54 - Jevtović 60,

STADION: "Mladost" (Kruševac)

SUDIJA: Milorad Mažić

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Miladinović, Simonović, Ne. Petrović, Mitrović (od 90 Vulić), Eskić, Vukanović, Alivodić, Sakidika (od 85 Milisavljević), Đerić.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. G. Miletić, Ostojić, N. R. Miletić (od 77 Mitrović), Radin (od 69 Solomon), Jevtović, Pantić, Tavamba, Suma, Ožegović.

OVDE pročitajte kako je bilo u već odigranim utakmicama 21. kola.