SUPERLIGA: Bačka je na kraju pripretila, ali je Partizan ipak slavio, Ožegović u centru pažnje (VIDEO)

31.03.2018. 15:04
Ognjen Ožegović
Ognjen Ožegović / Izvor: Foto: partizan.rs

Glavni sudija bio je Petar Piper.

Golovima Ognjena Ožegovića i Leandrea Tavambe Partizan je osvojio tri boda (2:1) u utakmici 29. kola Superlige Srbije, na gostovanju OFK Bačkoj. Utešni pogodak za domaćina dao je Luka Mićić, a može da se kaže da je meč u Bačkoj Palanci protekao u znaku Ognjena Ožegovića. Napadač crno-belih iznudio je penal, realizovao ga, ali i promašio "nepromašivo" (više pročitajte OVDE).

Poveo je gost, u uvodnim minutima posle penala nad Ožegovićem, koji je sam uspešno izveo. Ubrzo se šef stručnog štaba Zvezdan Milošević susreo sa novim problemom. Zbog povrede, igru je napustio golman Nemanja Jevrić, a ušao je Rastko Šuljagić. Novi golovi su viđeni tek u drugom poluvremenu, ali je njima prethodio pomenuti promašaj Ožegovića. Prvo je Tavamba iskoristio prethodnu grešku odbrane domaćina, a poraz je ublažio Mićić. Uneo je neizvesnost u završnicu meča, ali do nove promene rezultata nije došlo.

Sve u svemu, crno-beli su ušli u meč kao favorit, ali se na terenu bitno pitala i ekipa iz Bačke Palanke. Imala je svoje prilike i nekoliko puta pripretila Vladimiru Stojkoviću. Blizu gola su bili i u završnici prvog poluvremena, kada je zaustavio snažan šut Luke Luković. I Uglješa Radinović je na iskušenje stavljao Stojkovića, ali je "jedinica" reprezentacije Srbije oba puta dobro intervenisala.

Meč na stadionu "Slavko Maletin Vava" bio je i prekidan u prvom poluvremenu (kao i u drugom poluvremenu) pošto su navijači Partizana bacali petarde ka klupi domaćina. U sledećem kolu, poslednjem pre početka plej-ofa i plej-auta Mladost će gostovati Mačvi, a Partizan biti domaćin Borcu.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri OFK Bačka i Partizana igraju utakmicu 29. kola Superlige Srbije. Do početka plej-ofa i podele bodova ostao je još jedan meč (ne računajući ovaj), a dva tima imaju različite ciljeve. Domaćin je u donjem delu tabele, a gost na drugoj poziciji. Dešavanja sa stadiona "Slavko Maletin Vava" možete da pratite na portalu Srbija Danas, iz minuta u minut.

SUPERLIGA: Đukić izabrao startere za gostovanje Bačkoj (SASTAVI)

INTERESOVANJE NE JENJAVA: Bio je i ostao VELIKA želja Partizana, a crno-beli insistiraju da ga dovedu (FOTO)

TOK UTAKMICE

KRAJ UTAKMICE.

84. minut - Mićić smanjuje na 2:1.

78. minut - Tavamba za 2:0.

70. minut - Kakav promašaj Ožegovića. Sa nekoliko metara u prečku.

64. minut - Menja Đukić. Umesto Pantića ulazi Jevtović.

62. minut - Novi prekid, doduše kraći. Razlog su opet petarde koje bacaju navijači Partizana.

61. minut - Radinović za Bačku ima priliku. tačnije iz dva vezana pokušaja, ali Stojković brani u obe situacije.

53. minut - Opet Tavamba u prilici. Šuljagić uspešniji u novom duelu.

Opet je Kamerunac imao sjajnu šansu, a Šuljagić, kao i u prvom poluvremenu, izašao kao pobednik iz tog duela.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

VAŽNO ZA DELIJE I GROBARE: Promenjen TERMIN Večitog derbija! (FOTO)

KRAJ POLUVREMENA.

45+7. minut - Ponovo Zdjelar. "Gađa" pod prečku, ali Šuljagić brani.

45+4. minut - Centaršut Bajića sa desne strane, gužva u kaznenom Partizana, ali otklonjena opasnost.

Igraće se još osam minuta.

45. minut - Odlična intervencija Stojkovića posle snažnog udarca Lukovića sa 25 metara.

42. minut - Zdjelar šutira ka golu, ali lopta odlazi tik pored stative.

40. minut - Stojković brani pokušaj sa nekoliko metara, posle centaršuta sa desne strane. Izgledna prilika odlazi u nepovrat.

37. minut - Korner za Bačku, ali ubrzo kontra Partizana. U kaznenom prostoru zasutavljen Janković, a zatim lopta pripada Bačkoj.

35. minut - Luković šutira ka golu Stojkovića, ali lopta odlazi pored gola.

30. minut - Pokušaj Đerleka izblokiran. U nastavku akcije, ipak Šuljagić hvata loptu.

27. minut - Pokušava Bajić po strani, ali je ovaj napad Bačke zaustavljen.

23. minut - Slobodan udarac za Partizan sa desne strane. Janković, ali hvata Šuljagić.

19. minut - Meč se nastavlja posle nekoliko minuta pauze. Takođe, sa terena je iznet golman Jevrić. Umesto njega, zbog povrede, na golu Bačke je Šuljagić.

PARTIZAN POVEO IZ PENALA: A ubrzo meč je PREKINUT! (VIDEO)

12. minut - Prekid. Zbog bacanja petardi ka klupi Bačke. Šef struke domaćina Milošević ekipu vodi na sredinu terena zbog petardi Grobara koje su bačene na klupu. Kraći prekid. Igrači Partizana i zvanični spiker mole navijače crno-belih da prestanu sa ubacivanjem petardi.

9. minut - Đerlek posle kontre pogađa mrežu Bačke, ali je gol poništen zbog ofsajda.

4. minut - Sprema se Ožegović. Vodi Partizan sa 1:0.

2. minut - Penal za Partizan. Oboren je Ožegović posle duela sa golmanom domaćina Jevrićem. Sudija Piper nema dilemu.

Utakmica počinje.

U prethodnom meču, odigranom u Humskoj slavio je Partizan sa 3:1, a strelci su bili Jevtović, Tavamba, Ožegović i Mićić, dakle (skoro) svi igrači koji su danas starteri. Samo je Jevtović na klupi.

NESVAKIDAŠNJE! Pantić je davao intervju, krenuo da priča o Zvezdi, a onda je sve prekinuo Stojković (VIDEO)

OFK BAČKA - PARTIZAN 1:2

STRELCI: Mićić 84 - Ožegović 4.p, Tavamba 77

STADION: "Slavko Maletin Vava" (Bačka Palanka)

SUDIJA: Petar Piper (Čačak)

OFK BAČKA: Jevrić (od 18. Šuljagić), Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, Varga, F. Bajić (od 74. Šarac), Đorić, Švonja, Mićić, Luković (od 55 Radinović).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić (od 64. Jevtović), Janković (od 83. Suma), Đerlek, Tavamba (od 85. Ivanović), Ožegović.

SUPERLIGA SRBIJE: Zmajevi OSVOJILI Banjicu! Zvezdin igrač SRUŠIO građevinu! (VIDEO+FOTO)