SUPERLIGA: Partizan nije uspeo u Humskoj, Radnički ceo plen nosi u Niš (FOTO)

06.03.2019. 17:57
Stadion Partizana
Stadion Partizana / Izvor: Srbija Danas

Crno-beli povećali zaostatak za Meraklijama i Crvenom zvezdom.

Fudbaleri Partizana poraženi su u derbiju 25. kola Superlige od Radničkog sa 1:0 i tako povećali zaostatak za Nišlijama na 11 bodova, dok lider Crvena zvezda sada beži 18 bodova posle trijumfa u Lučanima.

GAĐALI GA I UPALJAČIMA: Grobari vređali Lalatovićevu suprugu (VIDEO+FOTO)

JAVIO SE OŽEGOVIĆ IZ RUSIJE: Imam saigrača koji VOLI Partizan više od svoje PORODICE (FOTO)

Crno-beli su imali terensku inicijativu i generalno bili bolji protivnik, ali im je ponovo nedostajala bolja realizacija, što je Radnički uspeo da kazni u samoj završnici prvog poluvremena preko najboljeg strelca šampiona Haskića u 41. minutu. U drugom poluvremenu je Zoran Mirković sve karte bacio na napad, a Rikardo je u 61. minutu propustio najbolju priliku za kada je pogodio stativu posle udarca glavom. Do kraja su crno-beli još nekoliko puta pokušavali da ugroze gol Ristića, ali nisu imali uspeha.

Nemanja Miletić
Nemanja Miletić / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Niša igraju u Humskoj derbi 25. kola Superlige Srbije koji počinje od 18 časova. Crno-belima će ovo biti drugi uzastopni derbi pošto su u prošlom kolu odigrali nerešeno 1:1 protiv Crvene zvezde u 159. večitom derbiju.

Drugoplasirani Gosti iz Niša su u prošlom kolu savladali Radnik sa 4:1 i stigli do 59 bodova. Tako su se učvrstili na drugoj poziciji, upravo ispred trećeplasiranog Partizana koji ima osam bodova manje.

89. minut
Poslednja izmena u Partizanu. Izašao je Kosović, a ušao Stevanović. U Radničkom je izašao Haskić, a ušao Nikodijević.
86. minut
Igru napušta Ranđelović, a umesto njega je ušao Petrović.
80. minut
Još jednom je pokušao Rikardo, ali je njegov šut završio visoko preko gola.
75. minut
Prva izmena u Radničkom, umesto Kojaševića u igru je ušao Riota.
72. minut
Đerlek je izašao iz igre, a umesto njega ulazi debitant Georgijević.
67. minut
Solidan pokušaj Pantića iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo iznad prečke.
61. minut
Najbolja šansa za Partizan na meču. Rikardo je odlično reagovao i glavom u padu sa pet metara pogodio stativu, ostaje 1:0 za Radnički.
52. minut
Snažan udarac Rikarda sa 16 metara, ali je Ristić odličnom intervencijom sprečio izjednačenje.
46. minut
Zoran Tošić ostao je u svlačionici, a u igru je umesto njega ušao Danilo Pantić.

II DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut
Đerlek je pokušao iz daljine, ali je Ristić odbio loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Radničkog.

41. minut
Iako je Partizan bio bolji rival, Radnički je poveo pogotkom Haskića do kojeg je lopta došla posle neuspešne intervencije Pavlovića 0:1.
36. minut
Još jednom je zapretio Radnički. Kojašević je šutirao sa 16 metara pored gola Stojkovića.
34. minut
Pokušao je Ranđelović šutem sa distance posle kornera za Radnički, ali nije bilo opasnosti po gol Partizana.
30. minut
Najbolja šansa za Partizan u dosadašnjem toku meča. Miletić je centrirao, Nikolić pokušao glavom, ali nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla visoko preko gola Radničkog.
28. minut
Pavlović je sa leve strane uputio centaršut u kazneni prostor Radničkog, ali je Ristić još jednog lako uhvatio loptu.
19. minut
N. G. Miletić je pokušao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored gola Radničkog.
11. minut
Pokušao je N.G. Miletić da ubaci loptu u peterac, ali je to bio lak plen za golmana Radničkog Ristića.