SUPERLIGA SRBIJE: Ožegović RAZBIO Metalac, Čukarički ubedljiv u Gornjem Milanovcu (FOTO)

31.03.2017. 18:48
FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press

Odigran prvi meč 28. kola.

U prvoj utakmici 28. kola Superlige Srbije, Čukarički je kao gost deklasirao Metalac sa 3:0 (1:0).

NASTAVLJA SE SUPERLIGA: Božović pričao o Spartaku, tituli, ali i o jednom igraču posebno

REGIONALNA LIGA U FUDBALU: Predsednik UEFA je jasno rekao KAD će se to desiti

Izabranici Nenada Lalatovića, selektora mlade reprezentacije Srbije, došli su u vođstvo već u 3. minutu. Domaći fudbaleri su na isteku 55. sekunde napravili penal, sudija Aleksandar Vasić pokazao je na "belu tačku", da bi zatim Ognjen Ožegović poslao golmana Belića u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

BOŽOVIĆ: Ne razmišljam o pritisku, zavisimo samo od sebe

Nije prošlo osam minuta, a mreža Milanovčana se ponovo zatresla. Posle centaršuta sa desne strane, ponovo je Ožegović bio najprisebniji u šesnaestercu i udarcem potiljkom duplirao prednost Brđana.

Mogao je Čukarički sve dileme da otkloni na startu drugog poluvremena. Još jedan penal, sviran je u korist gostiju, pošto je Simović neoprezno startovao u šesnaestercu, a odgovornost preuzeo opet Ognjen Ožegović. Umesto het-trika nekadašnjeg napadača Zvezde, u 49. minutu, stativa je spasila Nemanju Belića. Isto je bilo i nekoliko trenutaka kasnije, kada se posle šuta glavom Mašovića ponovo uzdrmala konstrukcija gola.

Sve dileme otklonjene su u 66. minutu. Po desnoj strani prošao je Petar Jovanović i centrirao, a Darko Zorić samo poturio nogu i pogodio za konačnih 0:3.