SUPERLIGA SRBIJE: Šampionski PLES Zvezde i PETARDA protiv Zmajeva pred 42.000 Delija! (VIDEO+FOTO)

19.05.2018. 22:02
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli trijumfalno završili najuspešniju sezonu od 1992. godine.

Fudbaleri Crvene zvezde na spektakularan način proslavili su 28. šampionsku titulu. Pamtiće dugo izabranici Vladana Milojevića poslednji ovosezonski meč protiv Voždovca. Ne toliko zbog nove ubedljive pobede (5:1), već načina kojim je na Marakani obeleženo jedno od najuspešnijih poglavlja još od 1992. godine.

Više od 42.000 navijača došlo je da pozdravi veliki uspeh igrača crveno-belih, koji su se na terenu odužili sjajnom igrom i revijom lepih golova.

SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako IZGLEDA Marakana sat i po pre početka PROSLAVE titule! (FOTO)

ZVEZDA NIJE USPELA: Crveno-beli poraženi od Stela Azure i ostali bez finala

AKO PAO NAPUSTI EVROLIGU: Bertomeu poručio Grcima koliko će ih to koštati (FOTO)

Prvu šansu da donese vođstvo Zvezdi, imao je Uroš Račić u sedmom minutu. Prethodno je Nemanja Radonjić prošao po levoj strani, odigrao povratnu loptu na 16 metara, ali je mladi vezista šutirao preko gola. Samo nekoliko trenutaka kasnije isti igrač se našao u prilici, ovog puta sa desne strane, međutim promene nije bilo.

U 16. minutu po desnoj strani prošao je Ben i centrirao u kazneni prostor, a Srnić u padu šutirao pored stative. Samo nekoliko trenutaka kasnije, mreža Zmajeva se zatresla: Radonjić je lepo proturio loptu iza leđa odbrane gostiju, pa Benu nije bilo teško da donese radost na tribinama - 1:0.

Već u 20. minutu crveno-beli su imali dva gola prednosti. Nemanja Radonjić je u rasponu od 180 sekundi, još jednom savladao Čupića, ovog puta je Račić asistirao sa desne strane, a Zvezdino krilo u padu uspeo da duplira vođstvo - 2:0.

Nastavili su i posle toga da napadaju fudbaleri Zvezde, pa se mlađanom Dejanu Joveljiću u 27. minutu ukazala idealna prilika. Izašao je sam na golmana gostiju Čupića, lobovao ga, ali se čuvar mreže Zmajeva izvio i izbio loptu u korner.

Tek u 35. minutu Voždovac je imao prvu, i to kakvu priliku da dođe do gola. Mašović se našao neometan ispred Borjana i tukao u njegov bliži ugao, međutim, na putu do cilja isprečila se stativa. Imala je Zvezda mnogo sreće u ovoj situaciji.

Do kraja poluvremena Milojevićev tim je mogao i do trećeg pogotka. U poslednjim sekundama Ben se našao u izrazitoj prilici, promešao odbranu gostiju i sa tri metra pogodio Gajića, pa se lopta odbila u korner.

Do novog gola, Zvezda je došla u 52. minutu, kada je Ben asistirao u šesnaestercu Joveljiću, koji je pored Gajića uspeo da savlada Čupića za ubedljivih - 3:0.

Samo devet minuta kasnije, mogli su Zmajevi ponovo da kapituliraju. Gajić je u želji da interveniše umalo postigao autogol, lopta je dobila nezgodan luk i odletela iznad prečke.

U 65. minutu ponovo je Voždovac bio u prilici da postigne počasni gol, Borjan je izleteo u prazno, Luković je šutirao sa 20 metara ka nezaštićenoj mreži, ali je Stojković intervenisao na vreme i ispravio grešku svog golmana.

Što mu nije uspelo tada, Luković je učinio u 72. minutu. Igrač Zvezde na pozajmici u Voždovcu iskoristio je kontru gostiju i upisao se u strelce - 3:1.

Nije prošlo ni dva minuta, a Mičel Dona postigao je svoj drugi gol na meču. Mičel Donald je postigao možda i oproštajni gol u crveno-belom dresu, posle prodora i centaršuta Radonjića za 4:1.

U 75. minutu teren je napustio Damijen le Talek, kome je to bila i poslednja utakmica u Crvenoj zvezdi. Francuz je ustupio mesto mlađanom Iliću, uz ogromne ovacije sa tribina stadiona "Rajko Mitić".

Do kraja meča, pažnju je zavredeo pokušaj Jovičića (80.) koji je završio pored stative, kao i spektakularan pokušaj Bena sa više od pola terena, kada je Čupić ostavio praznu mrežu, njegov pokušaj otišao je pored gola.

Tačku na blistavu partiju Milojevićevog tima, stavio je Uroš Račić efektnim pogotkom, posle asistencije Ilića u 88. minutu, za konačnih 5:1!

Čim se čuo poslednji zvižduk sudije Vujovića, počelo je slavlje na terenu i tribinama. Na kraju meča priređen je fantastičan vatromet, igrači Crvene zvezde otrčali su da sa Delijama ispred severne tribine proslave novi trijumf i titulu, koju će dugo, dugo pamtiti.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 5:1

STRELCI: Ben 18. Radonjić 21. Joveljić 52. Mičel 74. Račić 88. - Luković 72.

STADION: "Rajko Mitić".

GLEDALACA: 42.000

SUDIJA: Majo Vujović (Novi Sad).

ŽUTI KARTON: Joveljić (Crvena zvezda)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek (75. Ilić), Savić (59. Mičel), Rodić, Račić, Jovičić, Ben, Srnić, Radonjić, Joveljić (59. Milijaš).

VOŽDOVAC: Čupić, Milutinović (56. Gavrić), Gajić, Mihajlov, Petrović, Zlatković, Ćirković, Mašović, Luković, Duronjić, Stuparević (70. Pavićević).