SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda sigurna, ali je i Boaći PRORADIO (VIDEO)

20.09.2017. 17:03
Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Odigrana zaostala utakmica 6. kola Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se iz Čačka sa "celim plenom". U zaostaloj utakmici 6. kola Superlige, ekipa Vladana Milojevića savladala je Borac sa 2:0, a golove su dali Nemanja Milić i Ričmond Boaći. Na taj način, beogradski crveno-beli zadržali su lidersku poziciju, sa 25 bodova, ali i utakmicom manje od najbližeg pratioca Vojvodine. Zvezda je napravila dobru uvertiru uoči derbija (nedelja, 17.00) sa Vojvodinom, a uz to Boaći je prekinuo post, što može da raduje Milojevića. Nije ni primila gol, što je takođe pozitivno.

Trijumf gostiju iz Beograda bio je potpuno zaslužen, o čemu se svedoči i statistički podatak. Ka golu, Zvezda je šutnula 19, a domaćin samo jednom. Takođe treba reći da je trijumf mogao da bude ubedljiviji, jer su izgledne prilike propuštali Nenad Milijaš i Boaći.

U meč na Stadionu kraj Morave, strateg crveno-belih ušao je sa kombinovanim sastavom (više pročitajte OVDE), bez nekoliko standardnih igrača, ali se to nije mnogo osetilo na terenu. Među starterima su bili na primer Nenad Milijaš, Marko Gobeljić, Srđan Babić i Uroš Račić. U završnici, šansu je dobio i mladi Luka Ilić, koji je kao i brat Ivan zvanično igrač Mančester sitija. Takođe, na terenu je bio od 70. minuta i Dušan Anđelković. Ali kao što je rečeno, ova "tumbanja" se nisu značajnije osetila u timu iz Ljutice Bogdana.

Posle ovog meča Zvezda ima 25 bodova (iz devet mečeva), a Borac samo četiri iz deset duela. Zebre su poslednje na tabeli.

A kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Borca domaćini su Crvenoj zvezdi u zaostaloj utakmici 6. kola Superlige Srbije, a prenos UŽIVO možete da pratite na portalu Srbije Danas.

NEOČEKIVANO: Određene kvote za mečeve Keln - Zvezda i Partizan - Dinamo Kijev (FOTO)

KAKVA ČAST: Reprezentativac Srbije u konkurenciji za IDEALAN tim sveta (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

89. minut - Žuti karton za Mateusa, posle čarke sa Savićem.

83. minut - Radonjić pokušava sa distance. Preko gola.

76. minut - Umesto iskusnog Milijaša ulazi mladi Luka Ilić koji u narednom napadu ima dobru priliku. Ali ipak, brani golman Borca.

74. minut - Boaći strelac za novu prednost, od 2:0. Asistent je Gobeljić.

70. minut - Ponovo menja Milojević. Umesto Rodića na terenu je Anđelković.

67. minut - Izmena i u Borcu. Umesto Stamenića Mateus.

62. minut - Izmena u Zvezdi. Radonjić umesto Pešića.

60. minut - Milijaš traži Boaćija, ali Dupovac interveniše. U novom napadu, Pešić u kontri. Želi da bude nesebičan, ali lopta ne dolazi do Boaćija.

50. minut - Milić prolazi po desnoj strani, ali lopta ne dolazi do Boaćija.

Počinje drugo poluvreme, kao i kiša. Izmena nije bilo.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Jovanović u kaznenom prostoru Zvezde. Šutira, ali lopta pogađa Savića.

38. minut - Krstičić do Boaćija. Napadač beogradskog tima sa nekoliko metara šutira pored gola.

35. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 1:0, a strelac je Milić. Prvenac u sezoni, asistenciju upisuje Boaći.

32. minut - Jovanović pokušava, ali Kahriman hvata loptu.

31. minut - Kakva prilika za Zvezdu, ali odlazi u nepovrat. Pešić neprecizan sa samo nekoliko metara, posle dodavanja Krstičića sa leve strane. Sve je krenulo od Boaćija.

30. minut - Boaći glavom pokušava, ali je neprecizan, za dva-tri metra.

28. minut - Milijaš hvata volej sa 15-ak metara. Lopta preko gola.

14. minut - Krstičić centrira ka drugoj stativi gde je Milić. Iz voleja ne pogađa metu.

11. minut - Kapiten Zvezde Milijaš pokušava iz slobodnog udarca, sa desne strane. Golman Bajić brani. Korner za goste.

Bez izglednih prilika u prvih desetak minuta.