SUPERLIGA: Kad je teško – Menig! Partizan JESENJI ŠAMPION, sa +5 ide na zimovanje (VIDEO)

18.12.2021. 14:02
Kvinsi Menig
Kvinsi Menig / Izvor: MN Press

Holanđanin presudio Kolubari u Humskoj.

Kako su fudbaleri Partizana otvorili novu sezonu, tako su i zatvorili jesenji deo takmičenja – pobedom.

Prema očekivanju crno-beli su savladali Kolubaru u 21. kolu Superlige Srbije rezultatom 1:0 (0:0) i vratili se na kapitalnih pet bodova prednosti nad najvećim rivalom Crvenom zvezdom na polovini šampionske trke.

STANOJEVIĆ PRED KOLUBARU: Pravimo ekipu prema terenu na kome igramo

PARTIZAN POSLAO PORUKU NAVIJAČIMA: Grobari, imate manje od tri sata (VIDEO)

Evo gde možete gledati meč Partizan-Kolubara i proslavu jesenje titule

Iako su tokom celog prvog poluvremena imali inicijativu i diktirali tempo, nisu uspeli crno-beli da “otključaju bravu” gostiju iz Lazarevca.

Najbolju priliku u gol je pretvorio Marko Milovanović u 10. minutu, ali je pogodak Partiizanovog vunderkinda poništen jer se nalazio u ofsajd poziciji.

Pažnju do odlaska na odmor zavredeo je i projektil Živkovića, koji je Stanivuković krajnjim naporom odbranio, kao i pokušaj Meniga iskosa, međutim, rezultat se nije promenio.

U nastavku su crno-beli nastavili sa napadima. Još žešćim. Na velikim mukama bio je golman Stanivuković, koji je zaustavio moguće i nemoguće. Sve do 66. minuta, kada je Kvinsi Menig probio bunker Kolubare, fenomenalnim volej udarcem.

U prvom trenutku čionilo se da je neko od igrača u crno-belim dresovima bio u ofsajdu, pa je VAR morao da odlučuje, međutim, pogodak je priznat i navijačima FK Partizan je pao kamen sa srca. Slavlje je moglo da počne.

Do kraja meča, izabranici Aleksandra Stanojevića su rutinski priveli posao kraju i na najlepši način završili polusezonu u kojoj su osvojili 59 bodova, od mogućih 63, u 21 odigranom kolu, uz gol-razliku +51.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

PARTIZAN - KOLUBARA 1:0 (0:0)

Stadion: u Humskoj.

Strelci: Menig u 66.

Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad).

Žuti kartoni: Saničanin, Holender, Jović (Partizan) - Lončar, Dobrijević, Đurić (Kolubara).

Partizan: Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Saničanin, Živković – Zdjelar, Šćekić, Jojić – Menig, Milovanović. Klupa: Popović, Ostojić, Terzić, Pantić, Jojić, Holender, Gomeš, Baždar, Štulić, Smiljanić.

Kolubara: Stanivuković – Janković, Đurić, Pecelj, Kočović – Marjanović, Lončar – Đokić, Mladenović Dobrijević - Tumbas. Klupa: Puletić, Stojanović, Vasiljević, Stanković, Velikić, Petronijević, Milisavljević, Simić, Andrić, Vučetić i Đenić.

FK Partizan na oproštaju od uspešne sezone dočekuje Kolubaru u 21. kolu Superlige Srbije (12:55).

Utakmica u Humskoj imaće slavljenički značaj za crno-bele, pošto su još u prošloj rundi na terenu Metalca obezbedili naslov jesenjeg prvaka.

Da stvar bude još bolja po trenera Partizana Aleksandra Stanojevića, većina prvotimaca koji su bili van stroja zbog povreda, oporavila se i vratiće se u startnu postavu.

Podsetimo, Parni valjak ima trenutno 56 bodova, dva više od večitog rivala Crvene zvezde, uz utakmicu manje. Duel sa Kolubarom je prilika da klub iz Humske na zimsku pauzu ode sa velikih pet poena razlike za najvećim protivnikom.

Sva dešavanja sa utakmice Partizan - Kolubara možete da pratite iz minuta u minut na portalu Srbija Danas

90. minut
Sporna situacija u šesnaestercu gostiju, Rikardo je pao posle duela sa Stanivukovićem i tražio penal, ali je iz VAR sobe stigla potvrda da kontakta nije bilo i Minaković je odmahnuo samo rukom da se igra nastavi.

90. minut
Igraće se još četiri minuta na stadionu u Humskoj.

88. minut
Sada se i Nemanja Jović našao u Minakovićevoj beležnici.

87. minut
Centaršut Živkovića uhvatio je Stanivuković, a Filip Holender je zaradio javnu opomenu zbog starta nad protivničkim igračem.

84. minut
Miljković je šutirao, lopta je dobila efe i završila pored gola.

75. minut
Menja i Dejan Đurđević, izašli su Lončar, Pecelj i Đokić, ušli su Petronijević, Velikić i iskusni Dejan Đenić. Sada su i gosti iskoristili sve promene.

73. minut
Strelac jedinog gola napušta teren, umesto Meniga ušao je iskusni Bojan Ostojić. Trener Stanojević je iskoristio poslednju izmenu, sa željom da pojača odbranu.

66. minut
VAR će opet odlučivati, jer je postojala mogućnost ofsajda. Ne, sve je bilo regularno, vodi Partizan.

66. minut
GOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Partizan, Kvinsi Menig je strelac, posle mnogo muka probili su bunker Kolubare domaći fudbaleri. Korner je izveo Živković, lopta se odbila Menigu koji je opalio iz prve i efektno zatresao mrežu za 1:0.

65. minut
Tražili su dva puta crno-beli penal u istom napadu, smatrajući da su igrači Kolubare igrali rukom, međutim, Minaković je samo odmahnuo rukom.

63. minut
Andrić menja Mladenovića u Kolubari. Kod Partizana opet dvostruka promena - Milovanović i Jojić su izašli, na terenu su Holender i Jović.

59. minut
Sjajna šansa za Partizan, odigrali su kratak pas u šesnaestercu Miljković i Jojić, bek crno-belih je dodao Pantiću koji je odmah šutirao, ali se Stanivković bacio i odbranio njegov udarac.

53. minut
Još jedan opasan napad Stanojevićevog tima, završen je udarcem Meniga preko gola.

51. minut
Sve opasniji crno-belih, posle kontre izborili su korner koji je izveo Živković, međutim, ponovo je Stanivuković dobro procenio let lopte i lako je uhvatio.

50. minut
Treći žuti za Kolubaru, opomenu je dobio Đorđe Đurić.

50. minut
Novi opasan napad domaćina, centrirao je Menig, pošto se lepo oslobodio čuvara, ali je Rikardo bio u ofsajdu.

46. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, na terenu su Rikardo Gomeš i Danilo Pantić, u svklačionici su ostali Siniša Saničanin i Aleksandar Šćekić. Sada ćemo gredati ofanzivniji Parni valjak u formaciji 4-4-2.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME.

45+2.
Korner je izveo Jojić, lak plen za Stanivukovića.

45. minut
Igraće se još 180 sekundi u prvom poluvremenu.

41. minut
Novi žuti karton za igrače Kolubare, Đurađ Dobrijević je nepropisno zaustavio Zdjelara i našao se u Minakovićevoj beležnici.

34. minut
Kontranapad Kolubare nije doneo rezultate, a mogli su da ozbiljno ugroze Stevanovića gosti. Umesto da asistira slobodnom igraču na drugoj strani, Mladenović se odlučio da šutira i zatresao spoljni deo mreže.

33. minut
Prvi put je Kolubara zapretila u šesnaestercu Partizana, ali su crno-beli izbacili loptu u korner. Izveo ga je Janković, Milovanović izbacio glavom loptu, međutim, kontra Partizana nije urodila plodom.

28. minut
Šut Milovanovića iz okreta sa nekih 14-15 metara, direktno u naručje Stanivukovića.

25. minut
Auuuu kakva šansa za Partizan, Živković je lepo šutirao, a Stanivuković se izvio i paradom sjajno intervenisao u korner. U nastavku akcije, Jojić je slabo i veoma neprecizno šutirao.

25. minut
Prvi žuti karton na meču dobio je Goran Lončar, najmlađi igrač u sastavu Kolubare.

23. minut
Iskusni Đorđe Đurić je ostao na travi, posle lakta koji je dobio od strane mladog Milovanovića, ali se posle lekarske intervencije pridigao i nastavio meč.

20. minut
Posle solo prodora Menig je iskosa šutirao, ali se Stanivuković nije dao iznenaditi.

19. minut
Siloviti udarac Šćekića, međutim, ne i dovoljno precizan. Dovoljno da se izmame uzdasi sa tribina.

10. minut
Uspeo je Milovanović da zatrese mrežu, pomoćni sudija Miloje Milićević je pustio akciju da se završi, napadač Partizana je zatresao mrežu, ali se nalazio u ofsajd poziciji, što je potvrđeno iz VAR sobe, pa je arbitar Nenad Minaković poništio pogodak FK Partizan.

9. minut
Menig je izborio korner, ovoga puta sa suprotne strane izvodi ga Živković. Centaršut je bio dobar, ali je Šćekić glavom poslao loptu daleko iznad gola.

5. minut
Prvi put je zapretio Partizan, na centaršut Meniga, Janković je izbio u korner i otklonio opasnost ispred gola Kolubare. Isti je izveo Jojić, ali su defanzivci gostiju na vreme intervenisali.