SUPERLIGA SRBIJE: Leonardo opet SPASIO Partizan, a šta je tek promašio Đurđević (VIDEO)

25.09.2016. 19:01
Leonardo
Leonardo / Izvor: MN Press

Brazilac rešio meč, kao i protiv Crvene zvezde.

Fudbaleri Partizana vraćaju se sa gostovanja u Gornjem Milanovcu sa celim "plenom". Ekipa Marka Nikolića je pobedila Metalac rezultatom 1:0, a jedini gol dao je Leonardo u drugom poluvremenu. Crno-beli su upisali šesti trijumf u sezoni, dok je Metalcu ovo četvrti poraz.

Počelo je otvorenom igrom na obe strane, bez onog "početnog ispitivanja snaga". U prvih desetak minuta napadalo se ka oba gola, i Belića i Kljajića. Imali su golmani u tim trenucima posla, ali se ne može reći da je bilo stoodstotnih prilika. Bilo je i "jačih" duela, pa se na primer Marko Janković često nalazio na travi. Jednom mu je i ukazivana lekarska pomoć.

Partizan OFANZIVAN protiv Metalca, Božinov ni na klupi (SASTAVI)

U 27. minutu, junak "večitog derbija" Leonardo je suviše čekao, pa je odbrana Metalca reagovala na vreme. Ipak, ni korner nije doneo ništa bitnije. U 31. minutu, Jevtović je odlično izveo slobodan udarac, golman Belić je uspeo da odbrani. U nastavku akcije, glavom je pokušao i Đurđić, ali se domaćin ipak odbranio. Posle greške Miletića, "sevnula" je kontra, Kaisedo je pokušao da sam završi akciju, ali je lopta otišla preko gola Kljajića.

JAKA PORUKA: Transparent GROBARA koji bi potpisao svaki Delija (FOTO)

Početak drugog poluvremena malo je kasnio, pre svega zato što su igrači Partizana izašli dva-tri minuta posle domaćina. Očigledno je sastanak u svlačionici potrajao. Ni Vanić ni Nikolić nisu menjali posle prvih 45 minuta. Mogao je Nikola Đurđić konačno da postigne gol za Partizan, ali se iz neposredne blizine nije najbolje snašao.

A onda, u 61. minutu, Leonardo je još jednom doneo radost navijačima, prelepim golom.

BOOOMBA: Leonardo "UBIO PAUKA" (VIDEO)

U nastavku meča bilo je veoma zanimljivo, a jedan od detalja koji će se pamtiti je i promašaj Uroša Đurđevića. Kako se kaže, to je ona situacija kada je teže promašiti nego pogoditi.

Kazna je mogla da stigne goste u 81. minutu, kada je Ante Mitrović snažno šutirao ali je lopta prohujala iznad okvira gola. Tada su crno-beli imali mnogo, mnogo sreće. U sudijskoj nadoknadi pokušao je Đurđević, ali je Belić ipak odbranio.

Metalac - Partizan 0:1

STRELCI: Leonardo u 61. minutu

STADION: Metalca u G. Milanovcu

SUDIJA: Milan Ilić

METALAC (4-2-3-1): Belić - Nikodijević, Simović, Otašević, Bondarenko - Panić, Mijić - Rovčanin (od 67. Rovčanin), Jovanović, Stojanović - Kaisedo (od 67. Mladenović)

PARTIZAN (4-4-2): Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Janković, Everton, Jevtović, Leonardo (od 87. Mihajlović), Đurđević, Đurđić.

SUPERLIGA: Ni Maradona ni Petrić ne mogu da "NATERAJU" svoje timove da pobede (FOTO)