109.2537

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan pobedio Rad za izlaz iz krize (VIDEO+FOTO)

07.03.2018. 17:20

Meč 26. kola.

Partizan je pobedio Rad (3:1) u meču 26. kola Superlige Srbije i tako konačno prekinuo seriju očajnih rezultata. Crno-beli su pred praznim tribinama stadiona u Humskoj odigrali znatno kvalitetnije nego u prethodnih nekoliko utakmica, ali je jasno da izabranici Miroslava Đukića i mogu i moraju bolje u nastavku sezone. Šampionima Srbije ovo je prva pobeda kod kuće još od oktobra, pa je jasno zašto crno-beli imaju ogroman minus u trci za titulu.

MITAR SE TAMAN RASPUCAO: Rivali TRAŽE da se Srbin IZBACI iz lige! Nije on za OVO (VIDEO)

Suma naljutio navijače Partizana uoči meča sa Radom

Crno-beli su zaigrali u drugačijem sastavu od prethodnih nekoliko utakmica, ali su od starta pokušali da nametnu svoju igru. Lopta je uglavnom bila u posedu igrača Partizana, ali su domaći do vođstva stigli iz prekida, a ne iz akcije. Strelac prelepog gola iz slobodnog udarca bio je Zoran Tošić.

BIVŠI FUDBALER PARTIZANA U CENTRU SKANDALA: Rasturio veridbu poznatog modnog kreatora (FOTO)

JOKAN REŠIO DA SVE KAŽE: Morao sam da napustim Partizan, a ovo sebi nikad neću OPROSTITI (FOTO)

Partizan je imao odličnu šansu da duplira prednost u 25. minutu, ali je levi bek Miletić pogodio prečku. Na odmor se ipak otišlo rezultatom 1:1. Lutovac je utrčao u kazneni prostor, a sa leđa ga je oborio Bojan Ostojić. Sudija Igor Stojiljković je opravdano pokazao na belu tačku. Vladimir Volkov je bio siguran sa bele tačke, ali nije slavio gol, iz poštovanja prema nekadašnjem klubu.

SKANDAL: Navijači Partizanovog bratskog kluba UPALI na televiziju! Društvene mreže BRUJE! (VIDEO)

MURINJO BI ŽELEO DA GA ZADRŽI: PSŽ dovodi pojačanje iz Junajteda (FOTO)

Partizan je u 54. minutu imao odličnu šansu da povede, Ožegović je prevodio kontranapad dva na jedan, ali nije asistirao Tavambi, nego je šutirao, a njegov udarac je izblokiran. Imao je Partizan u narednih desetak minuta još dve solidne akcije, i dobre šanse, prvo preko Tošića, a onda i preko njegove zamene Đerleka, a poveo je golom Saše Zdjelara u 69. minutu, posle kornera koji je izveo Marko Janković. Vezista je drugim golom u crno-belom dresu otvorio put Partizanu ka pobedi i prekidu serije očajnih rezultata.

CEO SVET MU SE KLANJA: Potez zvezde engleskog VELIKANA nateraće svakome SUZE na oči! (FOTO)

NAŠLA NOVU LJUBAV: Lepa Maša uhvaćena sa novim dečkom, MILIONER joj zarobio srce (FOTO)

Malo je nedostajalo da Rad u 82. minutu izjednači, ali je golman Stojković odlično reagovao i odbranio udarac Ajkovića. Sve dileme oko pobednika rešio je Tavamba u 88. minutu, Kamerunac je bio precizan posle odlične asistencije Saše Ilića.

PARTIZAN - RAD 3:1

STRELCI: Tošić u 17, Zdjelar u 69. i Tavamba u 88. za Partizan, a Volkov u 40. iz penala za Rad. STADION: Partizana. SUDIJA: Igor Stojiljković.

PARTIZAN: Stojković, Cucin, N. R. Miletić, Ostojić (od 46. Mitrović), N. G. Miletić, Zdjelar, Tošić (od 65. Đerlek), Ilić, Janković, Ožegović (od 78. Jevtović), Tavamba.

RAD: Stevanović, Vico, Perendija, Ze Markos, Volkov, Denić, Petrović (od 86. Bainović), Lutovac, Marinković (od 78. Karišić), Birmančević, Veselinović.

Najstariji klub u Španiji se prodaje za evro!