10°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan PEVAJUĆI na pauzu, Radnik PAO za 120 sekundi! (VIDEO+FOTO)

18.03.2018. 14:03
Partizan
Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli u meču 28. kola vezali treću prvenstvenu pobedu.

Fudbaleri Partizana nastavili su pobednički niz u Superligi Srbije i u meču 28. kola pobedili Radnik iz Surdulice 2:0 (0:0). Bio je to treći trijumf izabranika Miroslava Đukića, koji su do bodova došli posle mnogo muka.

Nisu crno-beli izgledali kao na prethodnim mečevima, bleda igra i mučenje do odmora, sa tek ponekim prilikama. Najbolju je na startu drugog dela propustio Ognjen Ožegović kada je udarcem glavom pogodio stativu.

ĐUKIĆ DRASTIČNO MENJAO: Klinci u AKCIJI protiv Radnika! Klupa nikad JAČA! (SASTAVI)

SERIJA A: Everton Luiz ZAUSTAVIO Juventus i ZAKUVAO trku za Skudeto (VIDEO+FOTO)

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Mrežu gostiju načeo je Marko Jevtović sa „bele tačke“, a samo 120 sekundi kasnije Nemanja G. Miletić obezbedio bodove Parnom valjku. Šampion je novim trijumfom smanjio prednost Crvene zvezde na devet bodova, ali tim sa Marakane svoj meč igra nešto kasnije u Šapcu.

Kako je meč tekao iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE.

84. minut - Umesto Tavambe ušao je Jovanović.

78. minut - Đukić menja. Iz igre izlazi Ožegović, a na terenu je Sejduba Suma.

77. minut - Slobodan udarac Zlatanovića sa 25 metara, Stojković izbio u korner.

74. minut - Izmena u Radniku. Đorđević umesto Radovića na terenu.

68. minut - Velika prilika za Radnik, lopta je otišla pored Stojkovićeve stative.

65. minut - GOOOOOOOOL!!!! Partizan vodi 2:0!!!! Nemanja G. Miletić je došao do lopte u šesnaestercu i neodbranjivo pogodio, dupliravši prednost šampiona!!!

63. minut - GOOOOOOOOL! Partizan vodi golom Marka Jevtovića. Vezista je sigurno po sredini šutirao i probio bunker Surduličana!

70. minut - Izmena u Partizanu, kapitena Ilića menja Jurij Vakulko koji će debitovati u crno-belom dresu.

62. minut - Penal za Partizan! Radović je sa leđa oborio Đerleka, a Brdar pokazao na penal. Igrač gostiju dobio je žuti karton, a najstrožu kaznu izvešće Jevtović.

61. minut - Tavamba unutar šesnaesterca po zemlji pored gola. Odbrana Radnika zakačila je loptu, ali ni posle kornera Partizan ništa ozbiljnije nije napravio.

58. minut - Izmena u Radniku, umesto Riste Ristovića na terenu je nekadašnji napadač Crvene zvezde Milan Purović.

56. minut - Žuti karotn za gostujućeg igrača Vasiljevića.

53. minut - Pantić je izveo slobodan udarac, Cucin vratio u šesnaesterac, ali se opet Ožegović nije snašao u povoljnoj situaciji. Bio je to treći promašaj napadača crno-belih, u nastavku akcije ponovo je Danilo Pantić tukao neprecizno pored gola.

51. minut - Šut Pantića daleko iznad prečke.

46. minut - Zicer za Partizan! Đerlek je započeo akciju i sjajno uposlio Tavambu, Kamerunac je nesebično centrirao, a Ožegović u padu udarcem glavom pogodio stativu. Tom prilikom povredio se golman Radnika Vasiljević, udarivši u konstrukciju svog gola. Posle ukazane lekarske pomoći nastavio je meč.

POČELO JE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut - Ožegović je zbog prigovora sudiji Brdaru zaradio javnu opomenu.

44. minut - Izmena u Radniku. Žakula menja povređenog Filipa Ivanovića.

43. minut - Kao u većem delu ove sezone, kad je reč o mečevima u Humskoj 1, Partizan se muči da probije odbranu rivala. Još nema prave prilike za crno-bele.

37. minut - Faul nad Sašom Ilićem. Slobodan udarac izveo je Pantić, ali ponovo bez uspeha u završnici, pošto su igrači Partizana uhvaćeni u ofsajdu.

32. minut - Gosti su ponovo zapretili: Mladenović i Zlatanović su kombinovali, u šesnaestercu se stvorila gužva, a odbrana domaćih je uklizavanjem sprečila Surduličane da nešto više učine.

26. minut - Iako je prošla polovina prvog poluvremena, Partizan bez konkretnije prilike. Terenska inicijativa i posed lopte je u korist Đukićevog tima, ali nikako da se ozbiljnije ugrozi Vasiljević.

20. minut - Kombinovali su Đerlek i Tavamba, napadač je uposlio Pantića, čiji je šut izblokirala zadnja linija Radnika.

15. minut - centaršut Cucina, lako je intervenisala odbrana gostiju i otklonila opasnost.

13. minut - Slobodan udarac ua Radnik, na 17 metara od Stojkovića izveo je Rista Ristović, ali jako neprecizno i lopta je završila daleko iznad prečke golmana crno-belih.

9. minut - Odlična prilika za šampiona, Zdjelar je pokušao unutar šesnaesterca, golman Vasiljević odbranio, a na odbitak natrčao kapiten Ilić, čiji je šut ponovo zaustavio golman Surduličana.

5. minut - Prva šansa za crno-bele: slobodan udarac izveo je Pantić, u skoku najviši bio Ožegović i udarcem glavom poslao loptu daleko iznad gola.