26.04.2024.
117.1627
109.3752

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan se PROVUKAO u Lučanima! Dva crvena kartona i dva gola u samom finišu (VIDEO)

18.02.2018. 15:55
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli preokretom do tri boda protiv Mladosti.

Partizan se je provukao kroz iglene uši na prolećnoj premijeri. Crno-beli tek u poslednjih pet minuta kad su imali dva igrača više uspeli uprkos bledoj igri da dođu do trijumfa u Lučanima. Pokušao je trener šampiona Miroslav Đukić da odmori nekoliko prvotimaca, ali se već na poluvremenu pokajao i poslao ih na teren. Međutim, domaći tim je posle greške golmana Stojkovića prvi došao u vođstvu. Tek tada su se igrači šampiona trgli, zaigrali nešto angažovanije, što im je uz brojčanu prednost bilo dovoljno da dođu do pobedu koju po svemu prikazanom nisu zaslužili: Mladost - Partizan 1:2 (0:0)

Prvu polupriliku Partizan je imao u četvrtom minutu kad je Suma traljavo šitirao sa distance. Uzvratila je Mladost veoma brzo, ali je udarac Pavlovića blokiran. Crno-beli su diktirali tempo, imali prividnu inicijativu i veći posed lopte, ali bez izglednih prilika. Do kraja prvog poluvremena vredni pomena su pokušaji Đerleka i Ivanovića, ali bez opasnosti za golmana domaćih Rostića.

VEČERAS JE FINALE: Nećete verovati kako se tim Partizana sprema za duel sa Zvezdom (FOTO)

Bilo je jasno Miroslav Đukiću da stvari ne idu u prvacu koji je želeo tako da je morao da menja. Na startu drugog poluvremena na terenu se odmah pojavio Zoran Tošić, a veoma brzo šansu su dobili Đorđe Jovanović i Marko Janković. Međutim, crno-beli su i dalje bili sve, samo ne konkretni.

Promena u odnosu snaga nije bilo sve do 70. minuta kad je Mladost iznenada došla do vođstva. Vladimir Stojković je napustio kazneni prostor kako bi intervenisao glavom, lopta je opet došla do domaćih fudbalera, pa zatim i do Predraga Pavlovića, koji precizno pogađa praznu mrežu sa 20 metara, jer Stojković nije stigao da se vrati.

Partizan je došao do izjdnačenja u 87. minutu. Dugo je loptu vukao Miletić da bi u kaznenom prostoru našao usamljenog Marka Jevtovića koji je rutinski savladao nemoćnog Rosića. Odmah posle gola Partizan zbog prigovora je isključen Jovanović. Mladost je u tim trenucima ostala sa devet igrača jer je 83. minutu zbog dva žuta kartona u svlačionicu morao Tumbasević.

Crno-beli su tada krenuli na sve ili ništa i veoma brzo došli do preokreta. Ponovo je akciju začeo Miletić, našao slobodnog Vulićevića, koji šalje odličan centaršut u srce peterca. Loptu je nespretno zahvatio defanzivac domaćih Šatara koji je zatresao sopstvenu mrežu.

MLADOST - PARTIZAN 1:2 (0:0)

Strelci: 1:0 Pavlović (70), 1:1 Jevtović (86), 1:2 Šatara (a.g)

Stadion: Mladosti u Lučanima

Sudija: Aleksandar Vasić

Gledalaca: 1.500

MLADOST: Rosić, I.Milošević, Jovanović, Golubović (od 77. Bađi), Pejović, Pešić, Radivojević, Tumbasević, B. Milošević, Pavlović, Šatara.

PARTIZAN: Stojković, N.G Miletić, Urošević, N.R. Miletić, Vulićević, Đerlek (od 67. Jankković), Jevtović, Pantić, Suma (od 46. Tošić), Tavamba, Ivanović (od 54. Đ. Jovanović)