SUPERLIGA SRBIJE: Majstorija Tošića i Sadika kao uvertira za AZ Alkmar! Povratak Lazara Markovića (FOTO)

14.09.2019. 20:09 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
Trijumf crno-belih.

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u okviru osmog kola Superlige Srbije ekipu Proletera iz Slane Bare sa 3:0 i na taj način napraavili lepu uvertiru za četvrtak, gde ih čeka duel sa AZ Alkmarom na startu grupne faze u Ligi Evrope. Odluka o pobedniku na ovom meču pala je u drugom poluvremenu, u kome su izabranici Savge Miloševića golovima Zorana Tošića, zatim Umara Sadika i nešto kasnije povratnika u Humsku Lazara Markovića, rešili pitanje pobednika.

SAVO ODREDIO STARTERE: Partizan ISTUMBAO tim!

TOTENHEM UNIŠTIO LUKU: Pevci UBEDLJIVI, Mančester se mučio protiv Lisica! (FOTO)

BLEKI UHAPSIO RONALDA! Sjajna partija Milenkovića protiv moćnog Juventusa! (FOTO)

KRAJ!
88. minut:
Udarac Ivanovića, ali brani Petrić!
83. minut:
Stevanović napušta igru, a na teren ulazi Ivanović.
82. minut:
Loš udarac Natha iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara.
78. minut:
Sjajan povratak Lazara Markovića! Postigao je i treći gol za crno-bele u Novom Sadu.
73. minut:
Majstorija Sadika na petoparcu! Izbacio je dva igrača domaćeg tima i preciznim udarcem duplirao prednost crno-belih.
70. minut:
Marković je mogao da duplira prednost crno-belih, ali je traljavo šutirao.
62. minut:
Prva izmena u redovima gostiju. Novajlija Lazar Marković zamenio je Zorana Tošića.
58. minut:
Velika šansa za Partizan, ali Sadik pogađa stativu!

56. minut:
GOOOOOL! Sjajno je Sadik ostavio loptu za Tošića koji je preciznim udarcem pogodio sam ugao gola domaćeg tima.
55. minut:
Nova šansa za Partizan posle kornera i loš udarac Pavlovića sa samo pet metara.
53. minut:
Pritisak crno-belih, ali i dalje bez promene rezultata.
46. minut:
Bez izmena na startu drugog poluvremena.
KRAJ PRVOG DELA.
44. minut:
Dva minuta nadokande u Novom Sadu.
38. minut:
Mirniji tempo u Novom Sadu, Proleter je uspeo da sačuva mrežu iako je Partizan imao nekoliko dobrih prilika. Bliži se kraj prvog dela...
30. minut:
Nova velika šansa za Partizan posle kornera, ali crno-beli jednostavno nikako da pogode mrežu! Slično kao i duelu sa TSC-om.
23. minut:
Udarac Šćekića prvo glavom, pa kasnije i nogom sa pet metara, ali nema gola. Dve velike prilike za crno-bele odlaze u nepovrat...
18. minut:
Crno-beli preko natha pletu mrežu ispred gola gostiju. Sadik je imao veliku priliku, ali je pogodio prečku, tako da je ostalo 0:0.
12. minut:
Lep napada crno-belih koji je traljavim udarcem završio Saša Zdjelara sa ivice šesnaesterca.
9. minut:
Partizan ima inicijativu na startu duela, ali bez konkretne prilike za gol.
4. minut:
Slobodan udarac za crno-bele iskosa sa desne strane. Loptu je ubacio Tošić ali bez veće opasnosti po gol domaćeg tima.
1. minut:
Lep napad Proletera po levoj strani i solidan centaršut, koji je vrhovima prstiju Stojkoviću izbacio iz svog peterca.
UTAKMICA JE POČELA!

PROLETER - PARTIZAN 0:3

STADION: Karađorđe

SUDIJA: Bojan Nikolić

KARTONI: Tanasin, Pejić - Natho.

STRELCI: Tošić 56, Sadik 73, Marković 78.

Proleter: Petrić - Tanasin, Andrejević, Lukašević, Kovačević - Pejić (Balabanović 57. minut), B. Jovanović - Čolović, Marjanović, Novaković (Rušević 65. minut)- Babić (Radinović 61. minut)

Partizan: Stojković - Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Brežančić - Šćekić, Zdjelar - Tošić (Marković 62. minut), Natho, Stevanović (Ivanović 83. minut) - Sadik (Asano 76. minut)

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.