13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ZA OSAM MINUTA DO PREOKRETA I BODOVA: Crvena zvezda teškom mukom stigla do zlata vredne pobede u Novom Sadu

07.11.2021. 16:01 18:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Odličan meč na Karađorđu.

FK Crvena zvezda teškom mukom je savladao FK Vojvodina u meču 16. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1 (0:1) na stadionu Karađorđe.

Aktuelni šampion mučio se u Novom Sadu, pogotovo u prvom poluvremenu. Međutim, beogradska ekipi je u periodu od 53. do 61. minutu preokrenula situaciju na terenu i tako stigla do zlata vrednih bodova u trci za Partizanom.

OBISTINILE SE SPEKULACIJE: Ševčenko novi trener Đenove

RAZGOVOR KOJI JE SVE PROMENIO: Piksi OTKRIO šta je REKAO Mitroviću!

ODMAH ZAIGRALI BOLJE: Evo kako je trener Midtjilanda psovkama motivisao igrače da pobede Zvezdu (VIDEO)

Nije bilo previše uzbuđenja sve do 26. minuta kada je Momčilo Mrkaić sa nekoliko metara promašio čitav gol.

Pomenuta situacija kao da je ohrabrila fudbalere Vojvodine koji su četiri minuta kasnije sitgli go vođstva.

Mirko Topić je precizno gađao iz šesnaesterca iz uz pomoć Aleksandra Dragovića trese mrežu Milana Borjana za veliku radosti i 1:0.

FK Crvena zvezda je mogao da stigne do izjednačenja u 45. minutu, ali pokušaj Petra Stanića sa 25 metara završio je na stativi.

U nastavku susreta izabranici Dejana Stankovića delovali su znatno agresivnije i konkretnije. Takav način igre dao je rezultat već u 53. minutu.

Milan Pavkov je sjajno reagovao na centaršut Petra Stanića i uz pomoć prečke matira Nikolu Simića.

Totalni preokret desio se samo osam minuta kasnije. Aleksandar Katai je izveo korner sa desne strane, Seku Sanogo prosleđuje loptu na drugu stativu gde je najspretniji bio Aleksandar Dragović - na semaforu je pisalo 2:1.

Do kraja susreta rezultat se nije menjao, FK Crvena zvezda je stigao do 12. trijumfa su sezoni i 38. boda. Klub iz Beograda nalazi se na drugom mestu.

Vojvodina je na četvrtoj poziciji sa 23.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.

FK VOJVODINA - FK CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Strelci: Topić 30 - Pavkov 53, Dragović 61

Vojvodina: Simić, Bjeković (Jeličić 27), Devetak, Stevanović, Kovačević, Topić, Zukić, Busnić, Simić, Vukadinović (Kabić 61), Mrkaić.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (Gobeljić 46), Pankov (Eraković 46), Dragović, Rodić, Sanogo, Ivanić, Stanić (Petrović 64), Ben (Falko 46), Katai, Pavkov (Krstičić 85)

90+3. minut
Kraj utakmice. Vojvodina - Crvena zvezda 1:2.

90. minut
Igraće se još 3 minuta.

84. minut
Pavkov ustupa svoje mesto Krstičiću.
74. minut
Žuti karton za Stevanovića zbog nesmotrenog starta nad Petrovićem.
64. minut
Njegoš Petrović menja Petra Stanića.

63. minut
Moglo je lako da na semaforu piše 2:2. Stevanović sa metar od gol linije šutira visoko preko prečke.

61. minut
GOOOOL! Dragović pogađa sa apsolutni preokret. Sanogo je skočio posle kornera Kataija, a reprezentativac Austrije je sve to pratio i uhvatio odbranu Vojvodine na spavanju - 2:1.
60. minut
Neverovatna odbrana Simića nakon odličnoš šuta Kataija sa 14 metara.

53. minut
GOOOOL! Ovaj put pogodak Pavkova je čist. Visoki napadač je odlično skočio posle centaršuta Stanića 1:1.
49. minut
Pavkov je zatresao mrežu posle centaršuta Kataija, međutim, Magiko je bio u ofsajdu.

46. minut
Trostruka promena u ekipi Crvene zvezde. Falko, Eraković i Gobeljić menjaju Gajića, Pankova i Bena.

Počelo je drugo poluvreme!

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena. Vojvodina - Crvena zvezda 1:0.

45. minut
Stativu je pogodio Stanić sa 25 metara. Sreća za Vojvodinu.
38. minut
Opasno je bilo ispred Milana Borjana. Vukadinović je na sreću aktuelnog šampiona pogodio spoljni deo mreže.
33. minut
Pavkov je mogao ekspresno da donese izjednačenje, ali je Simić uz pomoć Kovačevića dobro intervenisao.

30. minut
GOOOL! Vojvodina stiže do prednosti! Strelac za Staru damu bio je Mirko Topić. Mladi vezista je precizno gađao sa 7-8 metara i uz pomoć Dragovića zatresao mrežu Borjana.

28. minut
Jeličić menja Bjekovića zbog povrede.

26. minut
Kakva šansa za Vojvodinu! Mrkaić je sa pet metara promašio čitav gol.

20. minut
Prva prilika na meču za beogradski klub. Udarac Mirka Ivanića sa 15-tak metara završava pored desne stative gola koji čuva Nikola Simić.

15. minut
Ben je oboren u kaznenom prostoru. Sudije je nakon asistencije iz VAR sobe pokazao da se igra nastavi.

10. minut
Praktično se ponavlja scenario iz prvog meče ovih klubova u sezoni. Voša se opredelila za totalnu defanzivu, gosti ne pronalaze pukotinu u odbrani za sada.

5. minut
Početno ispitivanje snaga i dalje traje. Oprezno su krenule obe ekipe.
Utakmica je počela!

MEĐUSOBNI DUELI

Beogradski i novosadski crveno-beli su se do sada susreli na 204 duela, a Stara dama važi za jedan od klubova sa kojima je klub iz Ljutice Bogdana odigrao najviče duela.

Prema statistici crveno-beli su kao pobednici izlazili iz 116 duela, rezultat je bio nerešen 48 puta, a Novosađani su slavili na 40 utakmica.

Zanimljiva činjenica da je lopta "zatresla mrežu" 598 puta, a gol razlika je na Zvezdinoj strani i iznosi 384:214.

Poslednji susret FK Crvena zvezda i FK Vojvodina bio je 16. jula ove godine na otvaranju aktuelne sezone, a meč je završen bez golova na stadionu Rajko Mitić.