SUPERLIGA SRBIJE: Vojvodina SILNA protiv Nišlija! TSC se ne šali, Čuka PRIZEMLJIO Zmajeve!

26.02.2020. 19:59
Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

Kompletirano 23. kolo.

Brzo su u Novom Sadu preboleli poraz na Marakani i u najzanimljivijem meču 23. kola Superlige Srbije upisali novi trijumf. Vojvodina je na "Karađorđu" bila bolja od niškog Radničkog sa 3:0, čime je stigla do pete uzastopne pobede pred svojim navijačima.

SAMO ŠTO JE POTPISAO UGOVOR ŽIVOTA: Vladan Milojević otišao da gleda crno-bele!

POTVRĐENO: Predsednik fudbalskog saveza tzv. Kosova ODLAZI u ZATVOR

NIKAD GA NISTE VIDELI OVAKVOG: MURINJO pobesno zbog nove krađe, gubi NAJBOLJEG!

Lale su ekspresno stigle do vođstva, pošto je Momčilo Mrkaić već u prvom minutu savladao odbranu Nišlija.

Prednost je duplirao još jedan bivši igrač Zemuna Miljan Vukadinović, što mu je bio prvenac od dolaska na "Karađorđe" iz kruševačkog Napretka. Tačku na ubedljiv trijumf Lalatovićevog tima stavio je ponovo Mrkaić, u trećem minutu sudijske nadoknade.

U malom beogradskom derbiju, Čukarički je na Banovom brdu savladao Voždovac 2:1, nanevši Zmajevima drugi uzastopni poraz.

Prednost domaćinu doneo je Docić sa "bele tačke" u 22. minutu, da bi u finišu poluvremena Slobodan Tedić duplirao vođstvo Čuke. Utešni gol za goste postigao je Gjorgijevski u 83. minutu.

TSC je posle senzacionalnog remija u Humskoj, odneo ceo plen iz Šapca (1:0). Pobedu timu iz Bačke Topole doneo je Tumbasević u 28. minutu.

Radnik je iznenadio Napredak pod Bagdalom i golom Stamenkovića došao do vrednih bodova, za beg iz donjeg dela tabele. Kruševljani su meč završili sa desetoricom, pošto je u 78. minutu isključen Nenad Gavrić.

Andrija Kaluđerović je novim golom, doduše iz penala, potvrdio zvanje najboljeg strelca u istoriji Superlige i sa 66. golom prestigao Ognjena Mudrinskog (65) sa kojim je delio epitet najuspešnijeg golgetera od osnivanja elitnog takmičenja. I pored toga, Rad nije uspeo da savlada Javor (1:1), pošto su Ivanjičani u poslednjim trenucima došli do izjednačenja preko Piščevića.