18°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

SUPERLIGA SRBIJE: Voždovac gradski derbi rešio za SAMO četiri minuta (VIDEO+FOTO)

30.07.2016. 19:20 21:21
Jovan Stojanović
Jovan Stojanović / Izvor: MN Press

Ključno bilo isključenje u 58. minutu.

Mali beogradski derbi pripao je Voždovcu. Gostujući "zmajevi" su u utakmici 2. kola Superlige Srbije pobedili Rad, a golove su u roku, od samo četiri minuta dali, Jovan Stojanović u 64. i Stefan Dražić u 68. minutu. Na ovaj način. Voždovac je upisao prvu pobedu u sezoni, pošto mu je u prvom kolu oduzet bod zbog kršenja pravila jer je taj klub koristio igrača mlađeg od 16 godina. Radu je ovo drugi poraz.

Ključan momenat bio je u 58. minutu. Tada je Milan Ćulum isključen zbog drugog žutog kartona. Prvi je dobio zbog povlačenja, a drugi zbog udaranja lektom protivničkog igrača. Gosti su to iskoristili i poveli u 64. minutu, posle šuta iz daljine Jovanovića. Lopta je na putu do gola zakačila Nikolu Maraša i prevarila golmana domaćina Nenada Filipovića. Voždovac je prednost uvećao samo četiri minuta kasnije. Dejan Georgijević je šutirao sa ivice peterca, Filipović je odbranio, ali se lopta odbila do Dražića, koji je bio brži od dvojice protivničkih igrača i u padu postigao pogodak.

U Ivanjici, Javor je poveo golom Husnidina Gafurova, ali je samo osam minuta, kasnije u 76. minutu izjednačio Miloš Tintor.

Mladost je kao gost pobedila Borac (1:0), a Spartak kao domaćin niški Radnički, sa 3:1

KRAMPONIMA U GLAVU: Igrač Metalca udario Kahrimana, a zvezdaši i Grof ga ŽESTOKO PECKAJU! (FOTO)