SUPERLIGA SRBIJE: Plavšić NAČEO, a Petković DOKUSURIO Pazarce (VIDEO+GALERIJA)

18.02.2017. 17:02
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili na startu prolećne sezone.

Crvena zvezda je na otvaranju prolećne sezone, pred 15.000 Delija, ostvarila prvu pobedu u nastavku takmičenja. Izabranici Miodraga Grofa Božovića savladali su Novi Pazar (2:0), a pobednik nijednog trenutka nije dolazio u pitanje. Šampion je od starta preuzeo inicijativu i do vodećeg gola stvorio nekoliko izrazitih prilika.

Ipak, tek u 41. minutu Srđan Plavšić načeo je mrežu Novog Pazara. Vođstvu domaćina kumovala je greška golmana Mladena Živkovića, koji je imao loptu na ruci, ali je ona prošla ispod njega i odsela iza njegovih leđa. Već u sledećoj akciji, posle samo 60 sekundi, Boaći je Iz teške situacija uspeo da šutira, "jedinica" gostiju je odbio loptu, ali nikog od igrača u crveno-belim dresovima nije bilo da je ćušne u praznu mrežu.

U nastavku se borba vodila na centru, bez izrazitih prilika na obe strane. Tek sredinom drugog poluvremena, posle ubačaja Anđelkovića, u prilici je bio Boaći, međutim, za delić sekunde zakasnio je da odreaguje na ubačaj beka crveno-belih.

Konačno u 81. minutu, Petković je iskoristio nepažnju u odbrani Novog Pazara i potpisao Zvezdin trijumf. Sve je krenulo od Nenada Milijaša, posle njegovog centaršuta lopta je u šesnaestercu došla do Le Taleka, usledio je ubačaj Francuza, a Marko Petković je preciznim udarcem glavom pogodio mrežu Živkovića.

SUPERLIGA: Zmajevi ŠOKIRALI Bagdalu, Čačani UHVATILI poslednji voz (FOTO)

Crvena zvezda - Novi Pazar 2:0

Strelci: Plavšić u 41. i Petković u 81. minutu.

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).

Stadion: Rajko Mitić.

Gledalaca: 15.000.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Le Talek, Donald, Plavšić, Kanga (od 75. Milijaš), Ruiz (od 79. Adžić) – Boaći.

NOVI PAZAR (4-4-2): Živković – Vasilić, Knežević, Ignjatović, Marić – M. Plavšić, Sinđić, Vusljanin, Tasić – Krstić, Marković.

A TU JE I SPECIJALNI GOST: POZNATI holivudski glumac gleda Zvezdu na Marakani (FOTO)