SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda rutinski POSEKLA Javor! Pešić DVOSTRUKI strelac! (VIDEO+FOTO)

17.02.2018. 16:24
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press
Tim Vladana Milojevića napravio sjajnu uvertiru pred revanš u Moskvi.

Lider je pobedom otvorio prolećnu sezonu, sigurno krenuo u odbranu jesenjeg trona i napravio sjajnu uvertiru za meč protiv CSKA iz Moskve, u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope: Crvena zvezda - Javor 3:0 (2:0).

ZVEZDA IGRA PROTIV JAVORA: Da li ćete se iznenaditi kad vidite šta za to vreme radi Zvezdin AS (VIDEO)

ON JE SASVIM OZBILJAN: Čekamo Zvezdu u finalu Lige Evrope! (FOTO)

Meč je počeo minutom ćutanja, u znak počasti nedavno preminulom glumcu i velikom zvezdašu Nebojši Glogovcu, kome su Delije odale poštu pre susreta sa gostima iz Ivanjice (više o tome pročitajte OVDE).

Zvezda je furiozno otvorila utakmicu i već iz prvog napada došla u vođstvo. Na isteku 5. minuta,  Luka Adžić je odlično gađao sa leve strane suprotan ugao Vladana Đogatovića! Veliki posao završio je Pešić, pre njega zapretio je i Ben, da bi Adžić krunisao odličnu akciju celog tima - 1:0.

ZVEZDA OVO NIKAD NIJE URADILA: Na vrhunski način objavila da je Srnić produžio ugovor. Carski!

Zapretili su Ivanjičani u 14. minutu preko Senića. Prethodno je Borjan skrivio slobodan udarac na 18 metara od svog gola, igrač gostiju je odlučio da izvede prekid, ali se golman crveno-belih istakao i vrhovima prstiju izbio loptu u korner. U nastavku akcije, odbrana domaćina je otklonila opasnost.

Na novu priliku Milojevićev tim čekao je do 25. minuta. Tada je posle prodora i asistencije Stojkovića, pokušao Pešić, međutim, pogodio je spoljnji deo mreže. Što je tada propustio, napadač lidera je ispravio četiri minuta kasnije. Ben je odlično asistirao za Pešića, koga je u šesnaestercu faulirao Đorđe Crnomarković, a sudija Ilija Brdar je pokazao na „belu tačku“. Golgeter Zvezde je bio neumoljiv i duplirao vođstvo domaćina - 2:0.

SUPERLIGA SRBIJE: Spektakularna GOLEADA u Kruševcu na startu prolećnog dela sezone

Gde su stali u prvom, Milojevićevi izabranici nastavili su u drugom poluvremenu. Najpre je Sević pokušao, a zatim i Ben propustio veliku priliku. U 52. minutu našao se oči u oči sa Đogatovićem, pokušao da ga prevari i umesto da šutira, zakačio je loptu iskusni golman, u pomoć je stigao i Kornelijus, pa je sjajna šansa propala.

U samo pet minuta, Ben je imao četiri puta mogućnost da zatrese mrežu. U 54. primio je loptu na ivici kaznenog prostora, pokušao da prebaci na levu nogu, ali je bio izblokiran. Konačno, pet minuta kasnije, Krstičić je odlično našao Zvezdino pojačanje iz Olimpijakosa u šesnaestercu, ipak, "bubamara" se Benu odbila pred noge, ali je loše tukao.

Mladi Luka Adžić je odradio veliki posao, postigao vodeći gol za domaćina imao u 68. minutu dobru priliku, ali je odmah posle toga morao da napusti teren i ustupi mesto Miliću, pošto je zadobio težak udarac posle duela sa protivničkim igračem.

Tačku na sjajno izdanje Zvezde stavio je drugim golom Aleksandar Pešić u 72. minutu. Neuhvatljivi Ben je odlično u šesnaestercu pronašao napadača crveno-belih, koji je udarcem po zemlji rutinski savladao Đogatovića za 3:0.

Na novu ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu, Javor je čekao do 80. minuta. Tada je Amanović pokušao sa više od 20 metara da ugrozi Borjana, ali se golman crveno-belih nije dao iznenaditi. Sigurnom intervencijom sačuvao je mrežu.

U finišu susreta, još jednu dobru akciju izveo je domaćin, ipak, u odsudnom trenutku Pešić nije uspeo da asistira Benu. Na drugoj strani, u kontranapadu je Amanović opet oprobao šut, a Borjan sigurno intervenisao. Do kraja meča, Zvezda je sigurno kontrolisala igru, držala loptu u posedu, kao i tokom svih 90 minuta. Ivanjičani su posle trećeg primljenog gola definitivno potpisali kapitulaciju i pomirili se sa porazom.

CRVENA ZVEZDA - JAVOR 3:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 7.000

STRELCI: Adžić u 6. Pešić (iz penala) u 29. 72.

SUDIJA: Ilija Brdar (Novi Sad).

POMOĆNICI: Dejan Potočan, Goran Beljin.

ŽUTI KARTONI: Frimpong, Račić (Crvena zvezda), Maričić (Javor)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Frimpong, Babić, Rodić - Račić, L. Ilić (od 64. Srnić) - Ben, Krstičić (od 60. Milijaš), Adžić (71. Milić) Lasickas 10. Đenić- Pešić.

JAVOR: Đogatović, Ristovski, Marčić (od 46. Maričić), Đerić, Kornelijus, Crnomarković, Sević (od 71. M. Ilić), Petković (od 62. Petković), Mrkaić, Amanović, Panić.