SUPERLIGA SRBIJE: Šok na "Marakani", Zvezdi samo bod protiv Mladosti! (VIDEO+FOTO GALERIJA)

01.12.2016. 20:00
Petkovic
Petkovic / Izvor: MN Press

Meč završen remijem.

Crvena zvezda je u poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije odigrala 2:2 kod kuće protiv lučanske Mladosti iako je više od 40 minuta imala igrača više. Meč će ostati upamćen po teškoj povredi Srđana Plavšića. Zvezda je posle remija Vojvodine i Partizana propustila šansu da stigne do osam bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

GOLEADA NA MARAKANI: Mladost sa igračem manje stiže do izjednačenja (VIDEO)

Zvezda je bolje otvorila meč i već je u 7. minutu mogla do vođstva, ali je udarac Orlandića odlično zaustavio Krznarić. Kazna je usledila veoma brzo, u 11. minutu, strelac za goste bio je Saša Jovanović.

"ORLIĆI" ZNAJU KOMPLETAN RASPORED: Selektor Sivić ISKRENO o ŠANSAMA za plasman u POLUFINALE (FOTO)

ŽREB ZA EP: "Orlići" su dobili OVE rivale, POLUFINALE veoma teško dostižno (FOTO)

Izjednačenje Zvezdi doneo je iskusni bek Dušan Anđelković koji se odlično snašao u 35. minutu.

TEŽAK UDARAC ZA REAL: Prvak Evrope MESECIMA bez KLJUČNOG igrača (FOTO)

U 50. minutu gosti su ostali sa desetoricom, a Zvezda bez povređenog Plavšića. Radomir Milosavljević je divljački startovao na Plavšića i prema prvim izveštajima teško ga povredio. Milosavljević je dobio drugi žuti karton, mada je sam start bio za direktan crveni.

Prekid zbog povrede Plavšića je trajao četiri minuta, a čim je igra nastavljena, Zvezda je povela, strelac je bio Orlandić.

Delovalo je da će Zvezda sa igračem više rutinski privesti meč kraju, ali d ane bude tako pobrinuo se Vladimir Radivojević koji je u 67. minutu krunisao odličnu kontru gostiju.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 2:2
Strelci: Anđelković 35, Orlandić 54 - Jovanović 11, Radivojević 69. Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 3.600. Sudija: Nemanja Petković.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Manojlović - Petković, Fibel, Le Talek, Anđelković - Donald, Račić (od 76. Luković) - Poletanović, Plavšić (od 53. Adžić), Srnić - Orlandić (od 61. Sikimić).

MLADOST (4-3-3):  Krznarić - Andrić, Milošević, Šatara, Protić - Golubović, Tumbasević, Radivojević (od 74. Saničanin) - Jovanović, Milosavljević, Bojović.