SUPERLIGA: Zvezda zamalo da ostane BEZ pobede, ali Krstičić to nije dozvolio (VIDEO+FOTO)

03.03.2018. 18:29
Nenad Krstičić
Nenad Krstičić / Izvor: MN Press

Glavni sudija bio je Simović.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. U utakmici 25. kola nacionalnog šampionata, ekipa Vladana Milojevića je pobedila Voždovac, rezultatom 2:1. Strelci su bili Milan Rodić, Nenad Krstičić i Miloš Pavlović. Poveo je domaćin u uvodnim trenucima drugog poluvremena i činilo se da će konačan ishod biti i "minimalac". Međutim u 89. minutu Miloš Pavlović je pogodio mrežu Milana Borjana. Gol je postignut iz ofsajda, igrači domaćina su to reklamirali, ali je gol priznat. Samo minut kasnije, centrirao je Filip Stojković, a Nenad Krstičić doneo Zvezdi novi trijumf u sezoni.

Sada, posle poraza Partizana u Nišu, Zvezda ima 14 bodova više od večitog rivala i najbližeg pratioca. U sledećem kolu, Zvezda će gostovati Vojvodini, a Voždovac biti domaćin Mladosti.

Zvezda spremna za Zmajeve, pripremljen i poseban uvod u meč (SASTAVI)

Delije imale poruku za sve zvezdaše, pominjali su i Moskvu (FOTO)

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je bilo prilika na obe strane. Dominantniji je bio domaćin, imao je znatno veći posed lopte, ali su i Zmejevi opasno pripretili. Krenimo redom. U 15. minutu glavom je pokušao Slavoljub Srnić, ali nije bio uspešan. Samo devet minuta kasnije, sa 20-ak metara pokušao je Nemanja Radonjić. Lopta je išla uz stativu, ali je golman Voždovca Stefan Čupić odbranio. U 41. minutu, Aleksandar Pešić je pokušao glavom, ali je Čupić odlično intervenisao. A da posla ima i Milan Borjan, potrudio se i Borko Duronjić. Ipak, nije imao sreće, jer je Borjan bio savladan. Lopta je međutim otišla preko gola.

Ono što su u prvom poluvremenu propustili da urade ofanzivci, učinio je Milan Rodić. U 46. minutu Zvezdin bek je iskoristio efektno dodavanje Pešića i poslao loptu kroz noge Čupiću. Podsetimo, Rodić je i na gostovanju u prošlom kolu bio strelac i to dvostruki.

Rodić EKSPLODIRAO, u dve utakmice VEĆ tri gola (VIDEO)

U nastavku, Srnić je snažno šutirao ali je bio neprecizan. U narednim minutima, pokušavao je i Voždovac, ali Borjan nije bio savladan. A u 76. minutu "sevnula" je kontra Zmajeva. Bilo je "dva na tri", lopta je došla do Miloša Pavlovića, ali je Borjan spasio svoj tim. Odlično je "ušao u šut" i sprečio izjednačenje. U završnici, Milojević je dao šansu i Luki Adžiću, Urošu Račiću i Marku Gobeljiću.

A onda u 89. minutu, šok na "Rajku Mitiću". Gol je dao Pavlović, ali je samo minut kasnije Krstičić glavom pogodio posle centaršuta Stojkovića. Oba gola pogledajte u nastavku vesti.

Sudija Novak Simović je veoma brzo odsvirao kraj.

Treba spomenuti i da su Delije proslavile 73. rođendan crveno-belih, simboličnom bakljadom u 73. minutu. Pogledaje i kako je to izgledalo.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 2:1

STRELCI: Rodić 46, Krstičić 90 - Pavlović 89.

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Novak Simović

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Donald, Krstičić, Srnić (od 69. Račić), Ben (od 85. Gobeljić), Radonjić (od 78. Adžić), Pešić.

VOŽDOVAC: Čupić, Ćirković, Gajić, Mihajlov, Bulatović, Pavlović, Duronjić (od 67. Stanković), Ješić, Luković, Srećković, Stuparević (od 78. Pavićević).

Boaći se oprostio od Zvezde, Delijama neće biti svejedno (VIDEO)