SUPERLIGA: Zvezdin DŽIN srušio Tržni centar (VIDEO + FOTO GALERIJA)

04.12.2016. 14:50
Dušan Anđelković
Dušan Anđelković / Izvor: MN Press

Crveno-beli savladali Voždovac.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u okviru 19. kola Superlige Voždovac sa 1:0 i prednost ispred Partizana i Vojvodine povećali na devet bodova, pre neko što njihovi najveći rivali odigraju svoje susrete. Silno oslabljeni crveno-beli do trijumfa na Dušanovcu stigli  fantastičnim golom Dušana Anđelkovića iz slobodnog udarca koji je u 55. minutu pogodio same rašlje domaćeg tima.

Već od samog starta videlo se da Zmajevi neće respektovati šampiona i da će im odbrana gola neće biti jedina preokupacija. Takva taktika mogla je da im se isplati već u šestom minutu kad je Stefan Dražić izašao sam ispred Manjlovića, ali je veoma loše šutirao. Ako su tada bili neprecizni, osam minuta kasnije fudbaleri Voždovca su bili jako nezadovoljni. Asani je centrirao, lopta je u šesneastercu pogodila u ruku Anđelkovića, ali se pištaljka sudije Ilića nije čula.

Daleko od toga da je Zvezda bila u podređenom položaju, imali su crno-beli veći posed, bili aktivniji, ali bez ozbiljnijih prilika. Crveno-beli su uglavnom pokušavali udarcima da distance, ali je po pravilu neko od defanzivaca Voždovca uspevao da blokira njihove pokušaje i da olakša posao golmanu Popoviću.

Navijači FK Crvena zvezda
Navijači FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

U sličnom ritmu nastavljeno je drugo poluvreme, a onda je došao 55. minutu. Poletanović je bio u prodoru, pokušao da dribla, a onda je oboren na nekih 20 metara. Slobodan udarac izveo je Dušan Anđelković. Sevnula je levica popularnog Džina, a lopta se zakucala u rašlje golmana Zmajeva.

Domaći tim je posle primljenog gola bio u blagom šoku, što je vrlo lako mogao da iskoristi Predrag Sikimić koji  iz povoljne prilika u 63. i 69. minutu nije bio dovoljno precizan. Najveću priliku za izjednačenje Voždovac je imao u 84. minuta Srećković, ali je njegov razoran udarac ukrotio Filip Manojlović.

VOŽDOVAC – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

STRELAC: Anđelković 55

STADION: TC "Stadion"

SUDIJA: Milan Ilić

GLEDLACA: 1.500

VOŽDOVAC: Popović, Putinčanin, Filipović, Mihajlov, Jovanović, Zec (od 62. Ćirković), Lukić, Pavlović, Asani (od 75. Srećković), Stojanović, Dražić

CRVENA ZVZEDA: Manojlović, Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković, Poletanović, Donald, Ruiz, Ristić (od 46. Srnić), Orlandić (od. 88 Račić), Sikimić.