TRAMP ĆE SAD STVARNO DA IZGRADI ZID: Kapiten Meksika rasplakao SAD (VIDEO+FOTO)

12.11.2016. 09:40
Fudbalska reprezentacija Meksika
Fudbalska reprezentacija Meksika / Izvor: Reuters
Sombrerosi slavili u gostima 2:1.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji počele su i u KONKAKAF zoni, a već u prvom kolu na programu je bila poslastica između SAD i Meksika. Veliki rivalitet prvih komšija bio je podgrejan nedavno završenim izborima za predsednika u SAD na kojima je pobedio Donald Tramp, najavljući tokom kampanje izgradnju zida duž čitave granice sa Meksikom. Ako to zaista i uradi, Sombrerosi su se trijumfom 2:1 u Kolambusu unapred osvetili.

Meksiko je do pobede došao posle četiri identična poraza u nizu (2:0) takođe u Kolambusu i slavio prvi put u gostima posle 44 godine ako se računaju samo mečevi vredni plasmana na Mundijal, dok su Amerikanci doživeli prvi poraz u kvalifikacijama kod kuće još od 2001. i izgubljenog meča protiv Hondurasa.

Junak Meksika je kapiten Rafael Markez koji je u 89. minutu glavom, kao što je to činio svojevremeno u Barseloni, matirao Amerikance koji nisu imali vremena da se oporave. Pored njega je jednako zaslužan i Lajun koji je prvo solo prodorom i pogodkom doveo Meksiko u vođstvo u 20. minutu. da bi izveo korner iz kojeg je Markez postigao pobednički gol. Jedini pogodak za SAD postigao je Vud u 49. minutu, ali to nije bilo dovoljno čak ni za remi.

U kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u KONKAKAF zoni, tri najbolje plasirane selekcije od šest će se plasirati na Svetsko prvenstvo u Rusiju, dok će reprezentacija koja zauzme četvrtu poziciju morati da ide u baraž.