TUČA, DRAMA, PREOKRET: Čukarički i Vojvodina remizirali na Banovom Brdu, Lalatović ponovo u centru pažnje

12.02.2021. 20:43
Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

Fenomenalan meč u Beogradu.

Fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine odigrali su najzanimljiviju utakmicu 21. kola Superlige Srbije. Na Banovom brdu, po zaleđenom terenu, posle velike drame i preokreta - 3:3 (2:0).

ZVEZDA GA JE ŽELELA, ON SE ODLUČIO ZA INOSTRANSTVO: Povremeni reprezentativac potpisao do 2024. godine

VELIKA ČAST ZA BISERA PARTIZANA: Filip Stevanović 26. igrač sveta

STANOJEVIĆ POLUDEO NA ZAPOSLENE U PARTIZANU: "Za ovaj SKANDAL neko mora da odgovara!"

Prvo poluvreme proteklo je u znaku "brđana". Domaći su do prednosti stigli u 5. minutu kada je Veljko Birmančević iskoristio lošu komunikaciju Slavka Bralića i golmana Nikole Simića. Čukarički je svoje vođstvo duplirao samo sedam minuta kasnije preko Nikole Ćirkovića.

"Stara dama" je bila na kolenima, ali jedan potez je sve promenio.

Naime, Srđan Mijalijović je u 47. minutu dobio drugi žuti karton i tako ostavio svoje saigrače na cedilu. Čitavo drugo poluvreme Vojvodina je imala igrača više, a četa Nenada Lalatovića je to znalački iskoristila. U razmaku od 60 sekundi, crveno-beli su stigli do izjednačenja. Miljan Vukadinović je u 63. minutu sa bele tačke savladao Nemanju Belića, a već u sledećem napadu Aranđel Stojković donosi veliku radost gostujućoj ekipi.

Za veliki preokret i euforiju kluba iz Novog Sada pobrinuo se Veljko Simić u 80. minutu. Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde se najbolje snažao u šesnaestercu Čukaričkog i udarcem iz neposredne blizine doneo veliki trijumf Vojvodini.

Međutim, drama je kulminirala u 98. minutu, kada je u poslednjem napadu veliki bod domaćima doneo Stefan Čolović.

Utakmica je opravdala epitet derbija kola, viđeno mnoštvo golova, ali i sukob igrača koji je Nenad Lalatović krajnjim naporom uspeo da smiri.

SUPERLIGA SRBIJE, 21. kolo:

Petak:

Napredak - Javor 1:1 (0:1)

(Bačanin 77. - Ostojić 11. autogol)

Proleter - Zlatibor 2:2 (2:2)

(Kovačević 4, Živojinović 31. - Vukić 9, Janjić 41.)

Spartak - OFK Bačka 1:0 (1:0)

(Furtula 40.)

TSC - Rad 0:0

Partizan - Novi Pazar 4:1 (0:0)

(L. Marković 54, Natho penal 61, Holender 64, Vlajković ag 88. - Aganspahić 76.)

Čukarički - Vojvodina 3:3 (2:0)

(Birmančević 5, Ćirković 12, Čolović 98  - Vukadinović penal 63, Stojković 64, Simić 80)