USPEŠNA PROVERA PRED DERBI: Zvezda SAVLADALA Mokru Goru u prijateljskom meču (FOTO)

26.02.2017. 14:42
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili sa 5:2.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prijateljskom meču ekipu Mokre Gore sa 5:2, u utakmici koju je trener crveno-belih Miodrag Božović iskoristio da pruži šansu igračima sa manjom minutažom, kao i mlađim prvotimcima.

GENIJE PRELOMIO: Odlučio da se kandiduje za VISOKU funkciju (FOTO)

Do prve dobre prilike Zvezda je došla u sedmom minutu kada je pokušao Adžić, ali je golman gostiju uspeo da ukroti šut. Samo dva minuta kasnije pokušao je Vujaklija, ali je njegov šut završio pored gola. Samo minut kasnije Vujaklija je ponovo bio u šansi, šutirao je glavom posle centaršuta Milijaša, ali je lopta završila malo iznad prečke.

JAKA PORUKA: Evo kako se Rendulić OPROSTIO od crveno-belih (FOTO)

Ređale su se šanse za Zvezdu, pošto je u 12. minutu pokušao Poletanović, a u 16. minutu i Milijaš, da bi u 20. Vujaklija uspeo da pogodi posle ubacivanja Milijaša iz kornera. Tek što se krenulo sa centra, Vujaklija je povisio na 2:0 šute esa desetak metara posle asistencije Srnića. Usledio je malo mirniji period igre što su gosti iskoristili i smanjili na 2:1 golom Sedlarevića u 36. minutu. Pavkov je četiri minuta kasnije pogodio prečku, a gosti su imali minut kasnije i priliku za izjednačenje, ali se na poluvreme otišlo sa minimalnim vođstvo Zvezde.

GROFU JE SADA LAKŠE: Ovo je Zvezdin NAJVEĆI ADUT za večiti derbi (FOTO)

Petar Orlandić
Petar Orlandić / Izvor: MN Press

BOAĆI: Golove posvećujem saigračima (FOTO)

Posle šest minuta igre u nastavku Orlandić je povisio na 3:1 na asistenciju Vanje Vučićevića, da bi Orlandić 13 minuta kasnije još jednom bio precizan, ovoga puta glavom, i povisio na 4:1. U narednih 15 minuta nije bilo uzbuđenja, da bi u 81. minutu Orlandić asisitirao Miliću koji je preciznim šute iskosa sa desne strane povisio na 5:1. Ipak, gosti se nisu predavali i u 86. minutu smanjili su na 5:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Crvena zvezda je meč počela u sastavu Stanković, Srnić, Račić, Rakić, Milošević, Poletanović, Adžić, Milijaš, Milić, Vujaklija i Pavkov, a u igru su još ušli Vučićević Kahriman, Luković, Sikimić i Orlandić.