Utorak 19. mar 2024.
Siti - Čelsi

UVERTIRA ZA FINALE LIGE ŠAMPIONA: Preokret u Mančesteru i veliko SLAVLJE u zaustavnom vremenu

Zanimljiva utakmica.

Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester Siti kao gosti u 35. kolu Premijer lige posle preokreta sa 2:1 i tako odložili promociju Građana u nove šampione Engleske.

LA LIGA: Real SLAVIO posle meča u kojem nije igrao

SADA JE SVE JASNO: Dragović od SLEDEĆE sezone nastupa za Zvezdu

Bio je to uvod za finale Lige šampiona koji će ova tima odigrati 29. maja. Fudbaleri Sitija su mogli sve rešiti u prvom deli. Poveli su golom Sterlinga u 44. minutu, a u nadokandi je Serhio Aguero nonšalantno izveo penal i propustio priliku da dotuče protivnika.

Do izjednačenja Plavci su stigli u 63. minutu kada je Aspilikueta sjajno poslužio Zijeha koji je precizno pogodio za 1:1.

Čelsiju su poništena čak dva gola zbog ofsajda u 79. i 82. minutu, oba puta na intervenciju iz VAR sobe.

Gosti su nagrađeni za upornost u 92. minutu kada je Markos Alonso sjajno pogodio mrežu Edersona na pas Vernera i doneo trijumf svom timu koji je preskočio Lester na trećem mestu na tabeli.

Ovo je ujedno i druga vezana pobeda Tomasa Tuhela nad Pepom Gvardiolom otkako je seo na klupu Plavaca, a pre ovog okršaja u Premijer ligi, dobio ga je i u polufinalu FA kupa.