TRAGIČAN PORAZ ZVEZDE: Poklon penalom častili Monako (VIDEO)

08.09.2022. 20:15
Zv
Zv / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Nije se dalo...

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 0:1 na Marakani u meču prvo kola Lige evrope, od ekipe Monaka. Bio je ovo tragično izgubljen meč u kom je domaćin bio bolji rival na terenu, ali je gost sa bele tačke stigao do trijumfa.

CRVENA ZVEZDA - MONAKO 0:1

(74 Embolo - penal)

PRED MEČ SA MONAKOM: UEFA žestoko KAZNILA Zvedu

MILAN BORJAN ZA SD: O tragu na Mundijalu, Zvezdinom evropskom proleću, pečatu novog trenera i nasledniku na golu

Prvo poluvreme bilo je bledo, sa obe strane, bez prave šanse. Ni ritam nije bio naročito jak, ali ni u uvodnim minutima drugog poluvremena nismo videli pomak.

Posle sat vremena igre, šampion Srbije je dodao gas i krenuo da niže prilike. Kanga je najpre pogodio prečku, a zatim je i Katai pretio. Međutim, u nevreme, Srnić sapliće Golovina sasvim slučajno u svom šesnaestercu, posle centaršuta koji nije išao nikome, te sudija pokazuje na penal.

Sa bele tačke Embolo je pogodio u 74. minutu, za slavlje Kneževa.

Pokušala je Zvezda da izjednači, ali svi napadi bili su neuspešni. Sudija je još jednom pokazao na penal za Monako, ali je posle gledanja VAR-a promenio odluku.

U drugom kolu Zvezda će gostovati Trabzonu u Turskoj, dok se Monako sastaje sa Ferencvarošem.

Kraj meča: Zvezda - Monako 0:1
90+2
Posle kornera sjajna šansa za Zvezdu ali bez gola. Milunović je šutirao.
89. minut
Sudija je najpre dosudio penal za Kneževe, ali ga je posle gledanja VAR-a poništio.
85. minut
Želi Zvezda da izjednači, ali deluje kao da nema snage.
77. minut
Iz igre je izašao tragičar Srnić. Na terenu Nikolić.
74. minut
Gol za Monako. Kneževi vode sa bele tačke, strelac Embolo.

72. minut
Penal za Monako. Golovina je slučajno u trku oborio Srnić.
71. minut
Ponovo Katai u prilici. Dobio je loptu na 20 metara, okrenuo se i šutnuo. Ali previsoko.
61. minut
Još jedna šansa. Katai je šutirao iz slobodnjaka i to sjajno. Malo je falilo da lopta završi u golu.

56. minut
PUKLA PREČKA! Raspalio je Kanga sa 30 metara i zatresao prečku. Intervenisao je golman Monaka, usledio je korner za Zvezdu, bilo je opasno.
54. minut
Umesto Aleksandra Pešića na terenu je El Fardu Ben. To je prva izmena u Zvezdi. Zvanično je 40.226 gledalaca.

DelijeS
DelijeS / Izvor: Srbija Danas

46. minut
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena: Zvezda - Monako 0:0

Zv

43. minut
Kakva šansa za Bukarija.Istrčao je preko celog terena, šutirao loptu kroz noge golmanu Kneževa, ali je ovaj odbranio i poslao loptu u korner.
38. minut
Sjajna pirlika za Zvezdu. Lopta je ispala iz ruke golmanu Monaka, Dragović je šutirao glavom, ali pored gola.
25. minut
Bez ritma na Marakani. Igra se mirno, bez većih uzbuđenja.
16. minut
Sjajna šansa za Monako. Prošetali su se kroz odbranu Zvezde i uputili udarac sa leve strane, ali po sreću domaćina, lopta nije pogodila okvir gola.

Na stadionu ima oko 35.000 navijača.

Tribine
Tribine / Izvor: Srbija Danas
9. minut
Najveća prilika do sada na meču. Bio je centaršut sa leve strane, Rodić ka Pešiću, koji nije lepo zahvatio loptu glavom.

1. minut
Počeo je susret Crvene zvezde i Monaka

Uoči susreta:

Pogledajte atmosferu ispred Marakane.

D
D / Izvor: Srbija Danas

Pre meča:

U goste na stadion Rajko Mitić stiže najzvučnije ime grupe, tim iz Francuske Lige 1 - Monako. Kneževi u Beograd dolaze posle minimalne pobede nad Nicom, ali pre toga vezali su pet susreta bez trijumfa.

Sa druge strane, ni Crvena zvezda ne blista. U poslednjih pet duela samo jedna pobeda, kao i tri remija. Bodove su izabranicima Miloša Milojevića oduzeli Partizan u 168. Večitom derbiju, kao i TSC.

U grupi sa Zvezdom i Monakom su još turski Trabzonspor i mađarski Ferencvaroš. Prvak grupe ide direktno u osminu finala, dok će drugoplasirani u šesnaestinu finala, a trećeplasirani u istu fazu, ali takmičenja nižeg ranga, Ligu konferencija.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte mađioničarski trik Svetislava Pešića