OSVETA SA KAMATOM: Zvezdina KANONADA Radniku kao uvertira za Pjunik

29.07.2022. 20:23 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sjajan meč crveno-belih.

FK Crvena zvezda savladali su Radnik iz Surdulice 6:0 u četvrtom kolu Mozzartbet Superlige Srbije.

CRVENO-BELI MOGU DA ODAHNU: Fifa ukinula suspenziju Zvezdi, Van La Para je isplaćen!

TERZIĆ ODBIO 6 MILIONA! Čeka se BOLJA PONUDA za defanzivca!

POSLE ŠOKANTNE ELIMINACIJE: Milojević smenjen sa mesta trenera

Koliko njihovom najljućem rivalu ide loše toliko crveno-belima cvetaju ruže na startu ove sezone. Ostvaren je i četvrti trijumf u prvenstvu i tako je napravljena odlična uvertira pred start evropske avanture.

Duel na stadionu Rajko Mitić nije počeo u predviđenom terminu. Razlog je to što je nestala struja, pa je meč kasnio 15 minuta.

Prvi su zapretili domaći, Kangva je šutirao iz daljine, ali je bio jako neprecizan. Do prednosti domaći su stigli u 12. minutu. Pešić je brilijantno petom dodao do Ivanića, ovaj je mirno prevario Ranđelovića. Gol je prvobitno poništen zbog ofsajda Pešića, ali je na intervenciju VAR sistema dokazano da napadač nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Novajlija iz Karagumruka je zapretio i sredinom prvog poluvremena. Odlično je Rodić ubacio loptu u šesnaesterac, a Pešić je šutirao spoljnim delom stopala, ali je bio neprecizan. Prvu priliku za goste je imao Đokić i to u 38. minutu. Najviši u skoku je bio defanzivac posle kornera, šutirao glavom, ali je Borjan izvrsno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Mozzartbet Superliga Srbije, četvrto kolo

Crvena zvezda – Radnik 6:0 (1:0)

Strelci: Ivanić u 12, Kangva u 64, Katai u 71, Pavkov u 76, Kanga u 82. i Bukari u 84. minutu za Crvenu zvezdu

Stadion: Rajko Mitić

Sudije: Delibašić, Radić, Marjanović

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 70. Stanković), Dragović, Milunović, Rodić, Kanga, Kangva (od 78. Mustafa), Ivanić, Katai (od 78. Sanogo), Mitrović (od 70. Bukari), Pešić (od 61. Pavkov)

Radnik: Ranđelović, Babić, Bogdanović, Bogdanovski, Hodžić, Ignjatović, Jokić, Medić, Oreščanin, Spasić, Stojanović

Crveno-beli su na startu nastavka mogli da prelome meč. U jednom napadu su imali čak tri prilike. Kangva, Kanga i na kraju Katai su bili u šansama, a sve se završilo prečkom Zvezdine “desetke”. Da odličnu igru kruniše golom Pešić je imao u 58. minutu, ali se loše snašao pred golom Radnika.

Domaći su prednost duplirali u 64. minutu, Kangva je posle dva “lažnjaka” ispalio projektil sa ivice šesnaesterca i Ranđelović je bio nemoćan. Treći gol je bilo delo Aleksandra Kataija u 71. minutu. Udarac Kangve je završio na stativi, da bi popularni “Magiko” mirno poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

I Milan Pavkov se upisao u listu strelaca, doduše uz veliku pomoć Mirka Ivanića koji je kao na tacni poslužio visokog centarfora koji je glavom sa nekoliko metara došao do pogotka.

Do kraja meča još dva pogotka su viđena iza leđa Ranđelovića, Kanga sa penala i Bukari su bili strelci.

Čitav tok meča mogli ste pratiti ovde.

Kraj meča. Crvena zvezda - Radnik 6:0

84. minut
GOOOL! Osman Bukari je postigao i šesti pogodak, predriblao je Ranđelovića i mirno poslao loptu u mrežu.
82. minut
Hodžić je skrivio jedaneasterac, a Kanga je bio siguran realizator najstrože kazne, 5:0 je na Marakani.
81. minut
Milovanović je imao priliku da smanji rezultat, međutim sa pet metara šutirao je slabo i Borjan je zaustavio taj šut.

78. minut
Još dve promene kod domaćina, Mustafa i Sanogo menjaju Kangvu i Kataija.

76. minut
GOL! Kanonada Crvene zvezde u nastavku, Milan Pavkov je strelac glavom posle odlične asistencije Ivanića.
71. minut
GOL GOL GOL! Kangva je pogodio stativu da bi na loptu natrčao Katai i postigao i treći gol na meču za svoj tim.
70. minut
Nove promene. Na terenu su Bukari i Stankovič, iz igre će Mitrović i Gobeljić.

64. minut
GOOOOOL! Kangva je posle dva lažnjaka raspalio sa ivice šesnaesterca i "kroz uši" poslao loptu iza leđa Ranđelovića.
61. minut
Prva izmena Dejana Stankovića. Pešić izlazi, a na terenu je Pavkov.

58. minut
Pitanje je vremena kada će se promeniti rezultat na semaforu. Sada je Pešić bio u prilici, ali se loše snašao pred golom Radnika.

55. minut
Novi pokušaj domaćina. Ovoga puta posle kornera je šutirao Milunović, udarac je bez problema zaustavio Ranđelović.

52. minut
Čak tri šanse u jednom napadu za Crvenu zvezdu. Prvo je Kangva pogodio svog saigrača, Pešića, zatim je i udarac Kange izblokiran, da bi na kraju Katai pogodio prečku.

49. minut
Pao je Mitrović posle jednog duela u šesnaestercu gostiju, glavni arbitar Delibašić je procenio da je mladi fudbaler iscenirao kontakt i dodelio mu žuti karton.

Počeo je drugi deo igre.

Završeno je prvo poluvreme. Crvena zvezda - Radnik 1:0

45. minut
Prvi deo igre je produžen tri minuta.

44. minut
Prečka! Katai je zatresao okvir gola, pa je Kangva naleteo na loptu, ali se nije snašao i glavom je promašio gol.

38. minut
Evo i prve prilike za Radnik. Đokić je bio najviši posle kornera, šutirao odlično glavom, ipak Borjan je izvrsno intervenisao.

36. minut
Nikola Ignjatović je oštro startovao nad Kataijem i zbog toga je dobio žuti karton.

29. minut
Pešić je bio u prilici. Odlično je po zemlji ubacio Rodić, napadač je na 11 metara prvi natrčao na loptu, ali je spoljnim delom stopala šutirao pored gola.

21. minut
Uspeli su gosti u prethodnih nekoliko minuta da malo prenesu težište igre na sredinu terena.

14. minut
GOL! Pešićeva fenomenalna asistencija petom za Ivanića će važiti. Vodi Crvena zvezda.
12. minut
Postigao je Ivanić pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Pešić je bio u nedozvoljenoj poziciji. Ipak, gledaće se VAR.

9. minut
Crvena zvezda je bolji rival na startu ovog meča. Lopta je većinu vremena u nogama igrača domaće ekipe.

2. minut
Prvi su zapretili domaći. Kangva je primio loptu posle jednog kornera, raspalio sa nekih 25 metara, njegov udarac je otišao daleko pored gola.

Počeo je duel na Marakani, doduše sa malim zakašnjenjem.