18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠAMPION ĆE SE ZNATI U POSLEDNJEM KOLU! Rikardov rekord i dva poništena gola za slavlje crno-belih

16.05.2022. 19:44
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Susret bio odložen zbog dojave o bombi.

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju ekipu Voždovca sa 3:0 u meču 6. kola plej-ofa Superlige Srbije.

(SASTAVI) DA LI ĆE SE GROBARIMA OVO DOPASTI? Stanojević napada Voždovac, POVRATNIK u postavu

DOJAVA O BOMBI NA KROVU: Policija sve proverava pred meč Voždovca i Partizana

ČEMU SLUŽI VAR, ZAŠTO JE ZVEZDA FAVORIZOVANA: Iz Partizana GRME posle utakmice u Kruševcu

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:3

(p.29 Rikardo, p.39 Rikardo, 66 Vujačić)

72. minut
Drugi poništen gol Rikardu zbog ofsajda.
66. minut
Gol za Partizan. Strelac je Vujačić koji je posle kornera bio najviši u kaznenom rivala i glavom matirao golmana domaćih.

62. minut
Jović umesto Terzića, a Jevtović umesto Meniga u Partizanu,
61. minut
Nema velikih šansi u drugom poluvremenu, ali dominira ekipa Voždovca, koja je u 15 minuta igre u drugom delu bolji rival.
50. minut
Nemanja Milojević povukao je Zdjelara i sprečio kontru Partizana, te zbog toga dobio žuti karton.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prema najnovijim informacijama, Natho je povredio primicač, i neizvestan je za finale Kupa sa Crvenom zvezdom

Kraj prvog poluvremena: Napredak - Partizan 0:2
39. minut
Novi gol Rikarda, ponovo sa bele tačke. Raspalio je po sredini gola, za još ubedljiviji skor.

38. minut
Novi penal za Partizan. Defanzivac domaćih je igrao rukom, te je dosuđen novi jedanaesterac.
35. minut
Ponovo preti Menig, treći put na meču. Ovaj put snažnim udarcem, ali preko gola.
29. minut
Gol! Rikardo pogađa sa bele tačke, 36. gol u sezoni za napadača, čime je postao najbolji strelac u istoriji kluba u jednoj sezoni.

27. minut
Penal za crno-bele. Ivezić je oborio Rikarda, te je sudija pokazao na belu tačku.
22. minut
Natho neće moći da nastavi meč zbog povrede. Umesto njega na terenu Filip Holender.
14.minut
Ritam utakmice je opao, posle uvodnih burnih pet minuta nije bilo prilika, sve do gužve u kaznenom domaćih i voleja Meniga, gde je Krunić manestralno intervenisao na golu Voždovčana.
5. minut
Buran početak, veliku šansu imao je i tim Voždovca, ali nema promene rezultata. Na drugoj srani uzvratio je Mening, ostaje 0:0.
1. minut
Počeo je susret Voždovca i Partizana. Uzbuđenje na samom startu, i već iz prve akcije pogađa mrežu rivala Rikardo Gomeš, međutim gol poništen zbog ofsajda. Potvrda je stigla i iz VAR sobe.

Uoči meča

Sam početak meča je bio planiran za 16:30, ali zbog dojave o bombi na stadionu, zbog bezbednosti odlučeno je da se termin pomeri za 20:30, kako bi sve bilo sigurno.

Crno-beli nemaju prava na kiks, pošto bi njim automatski proklamovali Crvenu zvezdu kao novog-starog šampiona države.

Ekipa Aleksandra Stanojevića zaostaje pet bodova za večitim rivalom, uz meč manje, a na gostovanje Voždovcu stiže posle pobede nad Vojvodinom (2:1) i plasmana u finale Kupa Srbije.

Sa druge strane, domaćin je vezao dva remija, na gostovanjima TSC-u i Čukaričkom, i nalazi se u ljutoj borbi sa Nišlijama oko mesta koje vodi na evroscenu.

U oba ovosezonska međusobna meča Voždovca i Partizana slavio je crno-beli tim, najpre kod kuće 4:0, a onda i u gostima 3:0.