FLORA JE NOVI ŠAMROK: Partizan se izblamirao u Estoniji

25.11.2021. 15:44
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press

Sramota.

FK Partizan poražen je na gostovanju Flori (1:0) u meču petog kola Lige konferencija

Najbolji uslovi za NAVIJAČKI TIKET - Pridruži se borbi “večitih“ i zaradi keš

(SASTAVI) PARTIZAN U ESTONIJI ZA PROLEĆE U EVROPI: Evo za koji se tim odlučio Aleksandar Stanojević

ZVEZDA ILI PARTIZAN: Otac Dušana Tadića otkrio za koga je NAVIJAO kapiten Orlova

Veoma nezanimljivo prvo poluvreme je viđeno u Talinu. Skoro da ništa interesantno ne bi imalo da se kaže da nije Flora iz jedne bezazlene situacije došla do gola.

Martin Miler je dočekao pas Puma sa preko 40 metara i glavom lobovao golmana Popovića. Domaći su pogodak postigli u 44. minutu.

Treba istaći da se Slobodanu Uroševiću  ukazivala pomoć van terena, ali to nije opravdanje za jako lošu intervenciju Partizanove odbrane.

Partizan nije uspeo ozbiljnije da pripreti golu Estonaca u prvih 45 minuta.

Liga konferencija, peto kolo.

Flora - Partizan 1:0

Strelci: Miler u 44. minutu

Stadion: Lilekula

Sudije: Harvi, Mekdonel, Kigan

FK Flora: Igonen, Lilander, Purg, Kusk, Luka, Zenjov, Pum, Sumec, Kuraksin, Miler, Aliku

FK Partizan: Popović, Miljković, Saničanin, Miletić, Urošević, Šćekić (od 56. Jojić), Zdjelar, Pantić (od 56. Pavlović), Jović (od 56. Lutovac), Menig (od 56. Marković), Rikardo (od 74. Milovanović)

U nastavku je prvu šansu imao Danilo Pantić, kada je njegov udarac zaustavio Igonen. Pokušao je Stanojević sa brojnim izmenama da razmrda svoju ekipu, ali uz par pokušaja sa distance, nikakvu ozbiljniju šansu nisu stvorili pred golom domaćih.

Da stvar bude još gora, na kraju meča se povredio i Lazar Marković.

Partizan je ovim porazom zakomlikovao situaciju oko prolaska dalje, pošto je Flora prišla ekipi Aleksandra Stanojevića na dva boda.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na SrbijaDanas.

90. minut
Pokušavali su crno-beli iz prekida, ali je rezultat ostao nepromenjen. Flora slavi prvu pobedu, 1:0.
85. minut
Grozan start Kaltea nad Markovićem. Fudbaler Partizana će morati da napusti teren.
78. minut
Udarac Jojića sa 25 metara, ponovo se isprečio sjajni Igonen.
74. minut
Rikardo izlazi iz igre, na terenu je Milovanović.
68. minut
Partizan ima inicijativu u drugom poluvremenu, ali i dalje nisu uspeli da stvore neku veliku šansu.
62. minut
Prvi udarac Markovića od ulaska u igru, njegov pokušaj je izblokiran.
56. minut
Četvorostruka izmena Stanojevića. Iz igre izlaze Pantić, Jović,Menig i Šćekić, na terenu su Marković,Pavlović, Lutovac i Jojić.
50. minut
Prvu priliku u nastavku je imao Danilo Pantić, ali je njegov udarac odbranio Igonen.
Počelo je drugo poluvreme.
45. minut
Kraj prvog dela. Flora vodi 1:0.
44. minut
Šok za Partizan. Martin Miler donosi prednost Flori. Glavom je sjajno savladao Popovića.
38. minut
Jaka kiša pada u Talinu što igračima značajno otežava igru. Bez mnogo uzbuđenja.
33. minut
Pojačali su pritisak igrači Partizana na odbranu Flore. Domaći tim je u podređenom položaju.
26. min
Jović je imao vrlo dobru šansu posle kornera, ali je i njegov udarac izblokiran kao i Zdjelarov u prethodnom navratu.
24. minut
Prvi udarac u okvir gola Partizana. Miler je zapretio sa 20 metara, ali je Popović lako zaustavio njegov pokušaj.
20. minut
Zdjelar je dočekao loptu posle kornera, ali je njegov udarac izblokiran.
15. minut
Lopta je uglavnom u nogama igrača Partizana. Obe ekipe su u meč ušle oprezno.
10. minut
Zenjo je imao prvu priliku za Floru. Loše se snašao posle kornera.
8. minut
Prvu izgledniju šansu su imali igrači Aleksandra Stanojevića. Gomeš je bio u dobroj poziciji za šut, ali je njegov pokušaj zaustavila odbrana Flore.
4. min
Na početku utakmice Partizan ima inicijativu, ali još nisu ugrozili gol domaćih.