ZVEZDINA NADA ŽIVI: Poraz u Krasnodaru iz kojeg se vidi Liga Evrope (VIDEO)

17.08.2017. 18:46 23:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Revanš utakmica plej-ofa na programu je 24. avgusta.

Krasnodar je bio bolji od Crvene zvezde, slavio sa 3:2 (1:0) u prvoj utakmici plej-ofa, ali su crveno-beli ostali u igri za plasman u Ligu Evrope. Beograđani su dva puta imali dva gola minusa, nije priznat ni regularan pogodak Mihaila Ristića, ali Zvezda je u dobrom delu meča bila ravnopravan rival skupocenom ruskom timu.

Narednog četvrtka je dan odluke – crveno-beli će od 21 čas na stadionu „Rajko Mitić“ igrati za plasman u grupnu fazu Lige Evrope, plasman koji se čeka punu deceniju u Ljutice Bogdana.

BRUTALNO! Utakmica samo što nije počela, fudbaler Zvezde Delijama uputio jaku poruku (FOTO)

MALER U MINUT DO 12: Zvezda ostala bez važnog startera pred meč sa Krasnodarom (FOTO)

Tim Vladana Milojevića nije pod pritiskom mogao da se "opruži" u Krasnodaru kao u Ptragu protiv Sparte i bio je u podređenom položaju sve do 20. minuta i vođstva domaćina. Tek tada su crveno-beli pokazali zube i dokazali da imaju kvalitet da se ravnopravno nose sa timom u koji je samo ovog leta uloženo 12 miliona evra.

Zaigrali su crveno-beli odvažnije, ali ih je udarac ispod pleksusa u prvom minutu drugog poluvremena pošteno uzdrmao. Međutim, oporavila se Zvezda od šoka, gol Slavoljuba Srnića imao je lekovito dejstvo, ali je usledila nova kriza.

Krasnodar je počeo d apritiska sve jače, a nepriznati gol dojučerašnjeg igrača Zvezde Mihaila Ristića probudeo je inat kod domaćina. Krasnodar je "stisnuo" crvenpo-bele, gol je viso u vazduhu, a pogodak Petrova za 3:1 u 66. minutu slutio je ubedljiviji poraz.

Nisu, međutim, tako mislili momci Vladan milojevića i posle požrtvovane asistencije Milića, preko Pešića stigli do rezultata koji će da zapali atmosferu an stadionu "Rajko Mitić" za sedam dana.

Liga Evrope nije baš blizu, ali ni toliko daleko od Ljutice Bogdana. Zvezdo, ti to možeš!

Krasnodar - Crvena zvezda 3:2 (1:0)

Stadion: Krasnodar arena.

Sudija: Gediminas Mažejka (Litvanija).

Strelci: Ignatjev 20, Klaeson 46, Petrov 66 za Krasnodar - Srnić 57, Pešić 71 za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Ramirez, Smolov, Ristić (Krasnodar) - Le Talek, Savić (Crvena zvezda).

Krasnodar: Sinicin – Petrov, Grankvist, Martinovič, Ramirez – Ristić, Gazinski – Klaeson (od 78. Sulejmanov), Mamajev (od 70. Zigulev), Vanderson – Ignjatjev (od 66. Smolov).

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Babić (od 70. Pešić), Anđelković (od 78. Gobeljić) – Le Talek, Donald – Srnić, Kanga, Radonjić (od 66. Milić) – Boaći.

Duel iz Krasnodara pratili ste uživo u tekstualnom prenosu na Srbiji Danas.

71. minut - GOOOL, 3:2 - Pešić! Lepa akcija srpskog tima. Donald je ubacio loptu u prostor, Milić je izvukao da ne ode u gol aut i vratio povratnu za još jednog rezervistu Pešića koji je iz prvog kontakta sa loptom zatresao mrežu Krasnodara.

66. minut - Krasnodar je došao do trećeg gola posle kornera, Petrov je ostao sam an 16 metara i oštrim udarcem matirao Borjana, 3:1 za domaćina.

65. minut - Anđelković je požrtvovanom intervencijom spasao čist gol, pošto je lopta već preskočila golmana Borjana.

59. minut - Kakva sreća za Zvezdu! Ristić je postigao evrogol, lopta se odbila od prečke bar metar u gol gostiju, ali sudije su to previdele i nisu priznale regularan pogodak Krasnodara.

57. minut - GOOOOL, 2:1 - Slavoljub Srnić! Opalilo je Zvezdino krilo sa 20-ak emtara, Sinicin je loše reagovao i lopta je završial u donjem desnom uglu gola domaćina.

52. minut - Najbolja prilika za Zvezdu, šta je sada promašio Boaći?! Odlična akcija Radonjića i Anđelkovića po levom boku, kapiten gostiju je poslao centaršut po zemlji, a Boaći je iz idealne situacije sa pet metara pogodio u nogu golmana Sinicina.

46. minut - 2:0 za Krasnodar! Serija grešaka u odbrani Zvezde. Ramirez je centrirao sa levog boka, lopta je preletela na drugoj stativi Anđelkovića, a Klaeson je zahtavio "punom" loptu i "probio prste" golmana Borjana. Neshvatljivo loš početak drugog dela igre.

Drugo poluvreme

42. minut - Mnogo bolja igra u polju gostiju posle primljenog gola, nedostaje završni pas za ozbiljniju šansu za pogodak.

30. minut - Crveno-beli su zaigrali ofanzivnije posle primljenog gola. Najbolja šansa za goste, pošto je Martinovič umalo savladao glavom svog golmana. Sreća za Krasnodar.

26. minut - Prva ozbiljna akcija crveno-belih. Srnić je povukao loptu, šutirao oštro sa 20-ak metara, ali je golman Sinicin uspeo da boksuje loptu.

20. minut - Repriza situacije iz sedmog minuta. Ristić je šutirao, Borjan nije uspeo da uhvati loptu, odbio je pravo na nogu Ignjatjeva koji je plasirao u mrežu, 1:0 za Krasnodar.

15. minut - Crvena zvezda se organizovano brani, bez prilika za gol.

7. minut - Prva opasnost pred golom Zvezde. Mihailo Ristić je šutirao, lopta je nekoga zakačila, promenila smer, a Milan Borjan nije bio siguran u intervenciji. Ispustio je loptu, srećom po crveno-bele, pa domaćin nije opasnije zapretio u nastavku akcije.