JOVANOVIĆ JUNAK PARTIZANA: Crno-belI u plej-ofu Lige konferencija (VIDEO)

17.08.2023. 20:14
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Klub iz Humske igraće protiv Nordjselanda.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of Lige konferencija pošto su posle pobede 2:0 (1:0) u regularnom toku revanš meča, na penale savladali Sabah sa 5:4 zahvaljujući golmanu Aleksandru Jovanoviću koji je zaustavio penal Alasgarova. Crno-beli će za plasman u Ligu konferencija igrati protiv danskog Nordsjelanda.

MNOGO JE OBEĆAVAO: Tio Volkot završava karijeru?

NOMINACIJE UEFA: Po trojica trenera i fudbalera u izboru za najbolje u prošloj sezoni

ODBIO SAUDIJSKE MILIONE: Žiru ostaje u Evropi

Početak meča obeležile su greške Kanutea koje su gostima stvorile priliku da ugroze gol Jovanovića, ali nisu bili uspešni poštp je Til u 2. minutu šutirao preko gola. Kanute je prokušao da da se sikupi u 9. i 15. minutu, ali nije bio precizan. Gosti su ponovo zapretili u 19. minutu, ali je Jovanović praktično sa glave skinuo loptu Volkovu. Dva minuta kasnije je Natho otišao do samog kraja, ali je slabo šutirao sa desetak metara, da bi u 30. minutu crno-beli poveli. Sebverina je pronašao Meniga, a njegov pokušaj je odbranio Imanov. Na loptu je nalete Saldanja, ali je Imanov zaustavio i njegov prvi pokušaj, da bi Saldanja iz drugog pokušaja pogodio gol. Sabah je u 35. i 41. minut uiimao prilike za potencijalno izjednačenje, ali od toga nije bilo ništa, a poslednju priliku je imao Ilić u prvom poluvremenu, a njegov šut je Jovanović zaustavio.

Bolje je Partizan počeo drugo poluvreme, šansom Ilića koji je glavom šutirao pravo u Imanova u 48. minutu, da bi deset minuta kasnije Partizan vodio 2:0. Natho je iskosa sa desne strane izveo slobodan udarac, ali je odlučio da šutirao direktno na gol i iznenadio Imanova. Mogao je Sabaha da smanji zaoastatak preko Volkova, ali je on u 62. minutu šutirao pravo u Jovanovića. U 70. minutu je bila velika prilika za Partizan, ali je Ilić pogodio prečku. Opao je tempo meča posle toga, da bi u petom minutu sudijske nadokande Sabah imao ogromnu priliku, ali je Nurijev glavom sa pet metara posleao loptu preko gola pa se otišlo u produžetke.

U njima je Sabah delovao kao fizički bolja ekipa i propustio je najbolju priliku u 100. minutu kada je Mutalimov šutirao, a Jovanović odbranio njegov šut. U 115. minutu isključen je Kristijan Belić posle drugog žutog kartona, ali nije bilo dovoljno vremena da gosti iskoriste brojčanu prenost i pristupilo se izvođenju penala. Izvođači su bili nepogrešivi sve do Alasgarov koji nije izdržao pritisak. Jovanovi mu je odbranio prvi put, ali je sudija ponovio izvođenje pošto je golman crno-belih bio van gol linije, da bi i drugi put Jovanović zaustavio šut Alasgarov i doneo Partizanu plasman u plej-of.

PARTIZAN - SABAH 2:0 (1:0) - prvi meč 0:2

STRELCI: Saldanja 30, Nartho 58

Stadion Partizana

SUDIJA: Bartoš Frankovski (Poljska)

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Kanute (64. Šćekić), Severina (81. Baždar), Natho (81. Nikolić), Menig (72. Kalulu), Saldanja (110. Pavlović).

SABAH: Imanov, Sejdijev, Hadudi, Čakla (74. Irazabal), Letić (101. Alakbarov), Kristijan, Isajev, Til (79. S. Nurijev), Margarita (63. Alasgarov), A. Nurlijev (79. Mutalimov), Volkov (74. Apeh).

120+2. minut
Penali će odlučiti o pobedniku meča.
120. minut
Šansa za Sabah, Alaskerov je šutirao, ali je od svega bio samo korner za goste posle odbrane Jovanovića.

Video file

115. minut
Partizan ostaje sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Kristijan Belić.
106. minut
Počeo je drugi produžetak.

DRUGI PRODUŽETAK

105. minut
Kraj prvog produžetka.
100. minut
Velika šansa za Sabah, Mutalimov je sjajno šutirao, ali je Jovanović još bolje odbranio njegov šut.
91. minut
Počeo je prvi produžetak.

PRVI PRODUŽETAK

90+10. minut
Kraj regularnog dela, igraće se produžeci.
90+5. minut
Velika šansa za Sabah, Nurijev je glavom sa pet metara poslao loptu preko gola Partizana.
90. minut
Osam minuta će biti produžen meč.
87. minut
Pao je tempo kako se meč bliži kraju, pokušava Partizan da stigne do trećeg gola, ali za sada bez uspeha.
70. minut
Velika prilika za Partizan, Ilić je šutirao sa 17 metara, a Imanov zakačio taman toliko loptu da završi na prečki. Posle kornera za Partizan nije bilo opasnosti po gol gostiju.
69. minut
Probao je Natho sa dvadesetak metara, ali je šutirao pored gola.
64. minut
Prva izmena u Partizanu, Šćekić menja Kanutea.
62. minut
Zapretio je Sabah, Letić je ubacio loptu na peterac, a Volkov šutirao pravo u Jovanovića.
58. minut
2:0!!! Partizan je poveo 2:0 golom Natha koji je iz slobodnog udarca iznenadio nespremnog Imanova. Anulirali su crno-beli minus iz prvog meča.
48. minut
Prvi pokušaj Partizana u drugom poluvremenu, Ilić je pokušao glavom, ali je lopta otišla pravo u ruke Imanova.
46. minut
Počelo je drugog poluvreme u Humskoj.

DRUGO POLUVREME

45. +3. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 1:0.
44. minut
Ilić je šutirao sa distance po zemlji, ali je Imanov zaustavio njegov udarac.
41. minut
Pokušao je iz slobodnog udarca za 35 metara Sabah da dođe do gola, ali je Jovanović lako ukrotio tu loptu.
34. minut
Mogao je Sabah do izjednačenja, ali se Kristijan spetljao na pet metara od gola Partizana.
30. minut
1:0!!! Vodi Partizan golom Saldanje. Severina je pronašao Meniga čiji pokušaj brani Imanov, koji je zaustavio i prvi šut Saldanje, da bi se iz drugogo puta Brazilac bio precizan.
21. minut
Natho je dugo vukao loptu, ušao u šesnaesterac, ali je na kraju slabo šutirao i lopta je završila pored gola.
19. minut
Opasan napad Sabaha, ali je Jovanović skinuo loptu sa glave Volkovu.
15. minuta
Ponovo je Kanute pokušao, iskosa sa leve stgrane, ali je bio veoma neprecizan.
9. minut
Opasan situacija pred golom Sabaha, Kanute je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.
6. minut
Opasan napad Partizana, ali Stojković na kraju nije bilo načisto da li želi da šutira ili centrira.